Bazę zawsze powinna stanowić dieta, ale zakładam, że to jest tylko kwestia niefortunnego wysłowienia problemu. Co do konieczności suplementacji nic nie jest "konieczne", konwencjonalna żywność starczy. Pytanie tylko, czy korzystnym będzie zastąpienie porcji białka porcją serwatki. Moim zdaniem tak, jeśli chodzi o okres potreningowy, bo wtedy można dostarczyć sobie błyskawicznej ilości aminokwasów, co w moim przypadku zdaje się sprawdzać.
Bazując na moim doświadczeniu:
Carbo nie potrzebne (chyba, że sporty wytrzymałościowe, albo z braku innych możliwości w okresie przed/po treningowym)
BCAA nie potrzebne (chyba, że dawki 30-40 gram na przyśpieszenie regeneracji w kulminacyjnym momencie najcięższych cykli)
Białko- ok jako 1 porcja po treningu
Kreatyna- bardzo ok 2-4 razy do roku cykle 6-12 tygodni
Bazując na moim doświadczeniu:
Carbo nie potrzebne (chyba, że sporty wytrzymałościowe, albo z braku innych możliwości w okresie przed/po treningowym)
BCAA nie potrzebne (chyba, że dawki 30-40 gram na przyśpieszenie regeneracji w kulminacyjnym momencie najcięższych cykli)
Białko- ok jako 1 porcja po treningu
Kreatyna- bardzo ok 2-4 razy do roku cykle 6-12 tygodni
