SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

(L)Rallygunia/ rekompozycja i naprawa od środka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28131

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ierw cwicz kegla, jak bedziesz po paru dnia ch czula juz ze wiesz gdzie sciskac tak by sie nie spinac to wtedy zrob takie cos.
Poloz sie na brzuch i niech druga osoba w tym miejscu co mialas krag wysuniety wymaca dokladnie po tej stronie puste miejsce.
To jest charakterystyczne jak bedzie placami wolno wyczuwala miesnie przy kregoslupie to w tym miejscu gdzie mialas uraz nagle jest "pusto" tak miekko. Troche bedzie musiala poszukac ale powinna wyczuc.
Niech ci przytrzyma to miejsce palcem a ty bedziesz probowala napiac tamte miesnie jednocześnie ściskając Kegla. Nie mozesz sie spinac, posladki powinny byc luzne, tylko tam w srodku, w pewnym momencie zalapiesz.
Ona ci powie czy czuje ze tam napinasz, pocwicz razem z nia i pozniej juz bedziesz sama tak cwiczyc spinac Kegla razem z tymi miesniami. Musisz nabrac swiadomosci gdzie one sa dlatego nie spiesz sie, niech ci ktos pomoze nawet pare razy wyczowac to miejsce

Powiedz jak bylo, i na razie ładnie ćwicz i raportuj swoje treningi na silowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
ok dziękuję bardzo na razie chyba jeszcze spinam pośladki, choć staram się tego nie robić pol godzinki temu wróciłam z pracki i przed chwilą zaległam w łóżku i włączyłam filmik, który poleciłaś na pewno trochę się z niego dowiem byłam wczoraj na siłowni, poćwiczyłam godzinkę....jutro wrzucę to co robiłam...jutro też pójdę poćwiczyć....niestety nie udało mi się zakończyć działu w pracy tak jak planowałam i kończę w tym tyg, jak z tym się uporam będę zdawać relacje bardziej systematycznie....dzięki Obliques za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Witam po tygodniowej przerwie, dorwała mnie choroba i spędziłam ten czas w łóżku...ale od wczoraj działam dalej

oto mój wczorajszy trening:

rozgrzewka 15 min rowerek

Wyciskanie poziome w siadzie na maszynie – 3 serie po 20 powtórzeń, 10 kg (w każdej serii po 20 powtórzeń na każdym z trzech poziomów ułożenia rąk)
Przysiady z obciążeniem - 3 x 20 x 5kg
W przerwach wyciskania robiłam przysiady i każde kolejne ćwiczenia tez robiłam zamiennie.
Podciąganie sztangielki w opadzie 3 x 20 x 5 kg
Coś jak przysiad w wykroku, tylna noga na stepie 3 x 20 x 5kg
Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 3x 20 x 10 kg (to ćwiczenie robiłam przy dużym wykroku i dość mocno pochylona w dół, wtedy nie bolały mnie plecy)
Ściskanie piłki kolanami siedząc na ławeczce, stopy złączone 3 x 20
Prostowanie nóg w siadzie 4 x 20 x 15kg
Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej 3 x 20 x 2,5 kg
Przenoszenie sztangielki w leżeniu na ławce poziomej 3 x 20 x 5 kg
Brzuski na ławce skośnej z rękoma podłożonymi pod lędźwie ok.30

20 min orbitrek

Poza tym jak najczęściej , jak tylko sobie przypomnę ćwiczę mięśnie kegla i zaraz po przebudzeniu robię tak jak robiłam przeprosty + pajacyki.

Jeśli coś w treningu wam się nie spodoba to proszę krzyczeć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Robisz przysiady, z obciazeniem?
A technike masz skontrolowana?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Nom wczoraj robiłam wszystko pod okiem trenera i korygował moje ruchy przy kilku ćwiczeniach.....przy przysiadach nic mnie nie bolało, ale muszę przyznać, że z pewną obawą podchodziłam do tego ćwiczenia....po 30 brzuszkach zaczęły boleć mnie lędźwie, więc przestałam....trener stwierdził, że może warto wzmocnić lędźwie, pokazał mi przykładowe ćwiczenia i polecił, żebym skonsultowała to z rehabilitantem....co ty o tym myslisz Obli? które ćwiczenia odpuścić i czy obciążenia które miałam wczoraj nei są za duże? dziś czuję się dobrze, nie czuje dyskomfortu ani bólu mięśni...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ja w ogole ostrzegam zawsze przed robieniem tysiecy brzuszkow, to nigdy niec dobrego nei przynosi a ekstremiostom po prostu rozwala plecy.
A dlaczego nie robisz treningu ktory ci napisalam?

IMO lepiej by bylo gdybys robila przysiad przedni a nie ze sztangielkami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Ten który mi rozpisałaś robiłam, wczoraj był na siłowni nowy trener, zaproponował mi coś takiego więc zrobiłam i ciekawa byłam Twojej opinii. Miałam raportować moje treningi, zaproponować swój, więc zrozumiałam to tak, że tamte 3 dni zaproponowane przez Ciebie to wstęp, a dalej mam działać sama. Ale ten był zły?czy w czym rzecz??bo nie do końca rozumiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
wiesz mi tam wszytsko jedno, proponuje, nadzoruje,to rob, masz przynajmniej kontrole
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Czyli poza przysiadami i brzuszkami nie rzuciło Ci się w oczy nic "totalnie nie dla mnie"??może brzuszki zastąpić podciąganiem kolan do brzucha w zwisie? Mogę po treningach wrzucać tu co robiłam z prośbą o opinię? Nom mam nadzór na siłce ;) nowy trener, siłownia pusta, on się nudzi więc już na wstępie się ucieszył, że będzie miał co robic i z wręcz wielkim zapałem pokazywał kolejne ćwiczenia....bardzo mi to pasuje, ale mimo wszystko wolę konfrontować to co on poleci z waszymi (a właściwie Twoją)opinią...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Jak masz tam pilke na silowni to porob sobie na niej troche cwiczen
Popros go o pokazanie ci techniki przysiadu przedniego jest bezpieczniejszy dla ciebie,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Utrata masy mięśniowej na wyjeździe.

Następny temat

Siłka rządzi, trener radzi, ekipa nigdy cie nie zdradzi/ New spam post

WHEY premium