SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

(L)Rallygunia/ rekompozycja i naprawa od środka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28139

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Obli - kładę ręce pod lędźwie, bo tak mi polecił kiedyś fizjoterapeuta, żeby wypełniać przestrzeń i żeby łatwiej było docisnąć do podłoża, mówisz że to błąd? spróbuję następnym razem normalnie...może będzie lepiej...

Betka - przymierzałam się do kupna i kupiłam, tyle że średnio nadaje się on do biegania, bo nie do końca trzyma ( bo właściwie jest to top), ale na siłownie jest w sam raz, a miałam okazję kupić go bardzo tanio więc wzięłam...kupiłam TOP BRUBECK FIT BODY GUARD rozmiar M ( choć teraz wiem że powinien być to raczej rozmiar S), ostatnio kupiłam też w Lidlu topik podobny rozmiar S, on dużo lepiej trzyma przy podskokach, ale jest dość ciasny pod biustem. Także hmmm pewnie niewiele pomogłam pewnie

Po wczorajszym mam zakwasy, moja współspaczka znów się śmieje, że wróciłam do świata wiecznych zakwasów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ale rece powoduja zerobisz modtek to od razu przyczynia sie do bolu krzyza, sprobuj polozyc sie na podłodze i podniesc lekko w gore pupe, tak zawijajac ja by ledzwia docisnac do podlogi.
jak to moja nauczycielka aero mawiala, cipki w gore i w tej pozycji robi sie brzuszki i nie bedzie krzyż bolał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
ok ale próbować tak zrobić na ławeczce, tak jak mam rozpisane, czy zacząć normalne brzuchy robić??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
cwicz w domu na plaskim, a tak da sie wszedzie, na skosnej tez
de facto w zwisie podciaganie nog tez sie tak trzyma biodra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Dobra popracuję nad tym dziś czeka na mnie piłeczka, zdam relację później, jutro pomiary, ciekawe ciekawe co to będzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rallygunia, coś ten fizjo dziwnie gada

Żeby nauczyć się prawidłowo robić "brzuszki" wszelakie, zacznij tak:

1. Leżysz na podłodze rozluźniona,kolana zgięte w górze,stopy rozstawione na odległość 10-20cm.
2. Wciśnij mocno plecy w podłogę.Uchwyć dłońmi wewnętrzną stronę ud i odciągnij je od siebie.
3. Łokcie na zewnątrz ciała,ramiona uniesione równolegle do podłogi.
4. Podnieś głowę wraz z barkami do przodu, pamiętając by część kręgosłupa od łopatek w dół przylegała do podłogi.
5. W tej pozycji,z uniesioną głową wolnymi ruchami przesuwaj górną część ciała w tył i w przód o 10-15cm w każdym kierunku.





Następnie:

1. Z tej samej pozycji unieś obie nogi 10-15 cm nad podłogą.
2. Podnieś ramiona i głowę, unosząc prostopadle do sufitu nogę, którą podtrzymasz rękoma.
3. Wyciągaj całą nogę, włącznie z palcami, jak najdalej potrafisz. Jeśli możesz - spróbuj utrzymać noge w pionie bez podtrzymywania rękoma, a drugą trzymaj uniesioną lekko nad podłogę. Jeśli nie, ugnij ją i postaw stopę na podłodze.
4. Ręce wyciągnij przed siebie, jakbyś chciała, żeby były dłuższe o parę centymetrów.
5. Cały czas pamiętaj o tym, żeby część pleców i pośladki przylegały do podłogi.
6. Przesuwaj górną część ciała w tył i w przód o 10-15cm.









I na koniec:

1. Leżysz, nogi wyprostowane w powietrzu.
2. Chwyć uda i pociągnij w kierunku kolan głowę i barki.
3. Puść nogi i trzymając wyciągnięte rece łagodnie kołysz górną część ciała w przód i w tył maksymalnie 15 cm w każdą stronę.





Jeśli masz słabe nogi, możesz zgiąć kolana albo oprzeć stopy np. o krzesło





Wykonaj 100 powtórzeń każdego ćwiczenia

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-03-03 16:07:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Oooo Martuś dziękuję jak często to robić? z tego co widzę to zahacza to o brzuchy "pilatesowe" czy też "calanetics" dobrze rozumuję i interpretuję opisy? bo kiedyś na jedno i drugie chodziłam, więc chyba rozumiem o jakie kołysanie w przód i tył chodzi i w sumie zwykle tak brzuchy robiłam, dopóki nie dostałam "cennej" rady fizjo pewnego :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, callanetics Nie wiem, czy znasz historię Callan Pickney, która ten zestaw ćwiczeń stworzyła? Ma ischias, jedną nogę krótszą i jeszcze kilka problemów... Ten zestaw ćwiczeń jest zatem na 100% bezpieczny dla pleców
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
oooo aż chyba zaraz poczytam

btw te wszechobecne dziś pączki mnie delikatnie mówiąc irytują........ale będę walczyć....miałam już tydzień urodzin i tortów....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Błeeee, ja zanielubiłam pączki

A tak sobie myślę... Pamiętasz ćwiczenia na mięśnie głębokie miednicy z callanetics-u? Może zacznij też robić w ramach treningu brzucha
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Utrata masy mięśniowej na wyjeździe.

Następny temat

Siłka rządzi, trener radzi, ekipa nigdy cie nie zdradzi/ New spam post

WHEY premium