SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

(L)Rallygunia/ rekompozycja i naprawa od środka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28163

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Mam malutka piłkę tylko niestety, jakby była większa pewnie już dawno bym z niej skorzystała .... ok jutro zamienię zwykły przysiad na przedni dzieki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Witam znów po przerwie, pojawiam się tu z opóźnieniem, ale na siłownie chodzę oto mój środowy trening:


Wyciskanie poziome w siadzie na maszynie – 3x20 x 10 kg (w każdej serii po 20 powtórzeń na każdym z trzech poziomów ułożenia rąk)
Przysiady 3 x 20 ( jaki ciężar proponujesz przy przysiadzie przednim ? w środę nie miałam kogo się poradzić bo poszłam na siłownię w godzinach „bez trenera” , wiec zrobiłam bez obciążenia )
W przerwach wyciskania robiłam przysiady i każde kolejne ćwiczenia tez robiłam zamiennie.

Podciąganie kolan do brzucha w zwisie 3x 10
Ściskanie piłki kolanami siedząc na ławeczce, stopy złączone 3 x 20

Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 3x 20 x 10 kg
Rozpietki w leżeniu na ławce poziomej 3 x 20 x 5 kg

Przenoszenie sztangielki w leżeniu na ławce poziomej 3 x 20 x 5 kg
Prostowanie nóg w siadzie 3 x 20 x 15kg

Wznosy tułowia z opadu 3 x 20 , bez obciążenia
Wznosy ramion bokiem siedząc ze sztangielkami 3 x 20 x 2,5 kg

trochę musiałam improwizować, bo okazało się ze trener jest od 16 a ja poszłam na 14 :/

Oczywiście przed treningiem 15 min orbitrek i po treningu 20 min.

Mięśnie Kegla ćwiczę, mój luby próbował wyczuć to wolne miejsce ale mu się nie udało jutro poproszę o to przyjaciółkę, może kobieca dłoń lepiej sobie poradzi

Mam nadzieje ze nie nabroiłam improwizując...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
rallygunia ze wzgledu na twoj problem z kregoslupem nie jestem w stanie c nic proponowac co do ciezrow dotyczacego cwiczen obciazajacych kregoslup, osobie z twoimi problemami i doswiadczeniem w sportach silowych balabym sie w ogole proponowac przysiad.
Jezli robisz to z treneraem ktory cie kontorluje to ok, jezeli nie nie improwizuj. Masz gotowy trening korzystaj z niego.

Z wyczuciem miejsca to fakt ze to trzeba sie wczuc, wiecie gdzi eto bylo powinno byc latwiej, to miejsce jest bardzo charakterystyczne po portu miksze od strony gdzi eten dysk sie wysunal, tak jakby byla tam dziura. Nawet jezli nei czujecie go wyraznie a wiecie gdzi eto jest to niech po porstu ktos trzyma tam reke a ty swiadomie wraz z napinaniem Kegla probuj napiac wlasnie miesnie przy kregoslupie w tym miejscu. Chodzi o to bys zalapala gdzi eto jest pozniej juz bedzies zmogla samemu cwiczyc. 3 miesiace takich cwiczen, no i jeszcze.. dalszych, do ktorych jest potrzebna pilka odbudowuja miesnie trzymajace kregoslup.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
hmmmm to przysiad z obciążeniem sobie odpuszczę, nie ma co kusić losu....od stycznia pomyślę o zmianie siłowni na taką w której jest piłka, może sama zdecyduję się jednak taką kupić....ale to dopiero w styczniu....w grudniu mam za dużo wydatków

W środę improwizowałam,bo nei spodziewałam się, że nie będzie trenera i nie pamiętałam Twojego treningu dziś już się tego spodziewałam, więc zrobiłam tak:

1.wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3x15x3kg
2. ściąganie drążka górnego do klatki 3x15x20kg
3. wznosy ramion bokiem siedząc ze sztangielkami (barki)3x15c3kg
4. wypychanie suwnicy - zamieniłam na prostowanie nóg w siadzie 3x20x15 kg (zmieniłam bo nie mamy suwnicy)
5. uginanie nog w leżeniu - zmianiłam na wykroki bez obciążenia
6. uginanie ramion ze sztangielkami 3x15x3 kg
7. prostowanie ramion na wyciągu 3x15x20kg
8. brzuszki na ławce skośnej - zmieniłam na podciąganie kolan do brzucha ze zwisu (zmieniłam, bo przy brzuszkach na ławce skośniej bolą mnie plecy)

Poza tym przed i po 20 min orbitrek, no i oczywiście stojąc w korkach ćwiczyłam mięśnie Kegla powoli mi to wchodzi w krew czekam na przyjaciółkę i zdam relację
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Hmm a tak swoją drogą to przysiady bez obciążenia też są złe??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie, sa jak .... codzienne siadanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
No tak też właśnie myślałam, ale już zaczęłam się zastanawiać po tym co napisałaś .."Jezli robisz to z treneraem ktory cie kontorluje to ok, jezeli nie nie improwizuj." Ale widać źle to odebrałam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
z ciezarem jest klopot bez ciezaru.. byle bys prawidlowo wykonywala w ramach cwiczenia techniki



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Dzięki za linka w środę i dziś robiłam typowo aerobikowe przysiady...trzymałam się zasad :stopy całe na ziemi, kolana w równej linii ze stopami itp., poprostu tak jak zawsze na zajęciach typu abt. Ten filmik pokazał mi rzecz wręcz oczywistą, która nie przyszła mi do głowy : mogę zejść niżej wyciągając bardziej ręce wprzód i mając szerzej nogi

do tej pory robiłam tak




Zmieniony przez - rallygunia w dniu 2010-12-10 22:24:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
dziwny ten przysiad po co sie tak klasc na nogi??? I generalnie za plytki IMO uczy bardzo zlej techniki nieprzydatnej w przysiadach z obciazeniem i niszczacej w dluzszym czasie kolana
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Utrata masy mięśniowej na wyjeździe.

Następny temat

Siłka rządzi, trener radzi, ekipa nigdy cie nie zdradzi/ New spam post

WHEY premium