SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Projekt :Zakłady na kraty-do 30 czerwca2014

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46003

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10022 Napisanych postów 30363 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728663
Tak pisałem tylko teraz widze,że nie każdy wrzucił 3 zdjęcia.I %bf początkowego też nie ma...
Myslę ,że warto to teraz zrobić-bo w czerwcu bedziecie załować,że nie było...:)

Obojetnie w jakim ktoś jest okresie przygotowania-takie dane zawsze sie bardzo przydaja....

I też są potrzebne do przyznania nagród....
Gdzie zrobić takie badania-w dużych siłowniach najlepiej lub u dietetyków-.W duzych miastach nie ma zadnego problemu,w mniejszych-wpisac w google i sie na pewno znajdzie...Obecnie cena w granicach 20-30 zł....Wiecej nie warto płacić,lepiej poszukać tańszego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Po pomiar BF muszę gonić 50 km do Gorzowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
12-12-2013r. DT
HST rep. 10 90%

dostarczono 3151 kcal
b: 271 g (35%) ww: 322 g (41%) tł: 85 g (24%)
dieta w profilu ale nawet czysta jak na moje standardy

rozgrzewka - bieg 7 min.
rotatory barków oraz gimnastyka rozciągając trenowane partie - 10 min

MC - 117,5 x 10 x 1 a potem 120x10x1 - poczułem zapas mocy przy 117,5 więc dorzuciłem od razu do 120 i poszło bez problemu. Mam nagranie ale nie jestem z niego dumny bo mnie samego plecy bolą po obejrzeniu muszę korygować technikę na potęgę! wiem że mam zapas do 130, przy 95% spróbuje 125 a przy 100% 130 kg





Podciąganie - z obciążeniem 7,5 kg, nadal była spora moc więc jechałem ostro. robię już bez rękawiczek, zdecydowani pewniejszy chwyt. zastanawiam się nad skokiem nie 10 kg teraz tylko 12,5 a potem na 100% 15 kg.

Ławka płasko - było 90x10x2, pełna kontrola, zapas jest, jestem dobrej myśli. boję się jedynie że jak zacznę w MC i podciąganiu targać te 125 i 130 to tutaj mi sie moc skończy a na końcówce będę 100x10 co już jest dla mnie konkretnym wynikiem.

Wyciskanie skos - 72,5x10x2, zapas jest, bez przygód

Przysiady na maszynie w siedzeniu - 163 kgx10x2, zapas jest, zaczynam kombinować jak omijać ból a jednocześnie robić ćwiczenie prawidłowe. fajnie bolą uda po tylko dwóch seriach.

Dipsy - 10x17,5kgx2 jest filmik, zapas jest. kombinuje jak mieć bardziej prostą sylwetkę ale wtedy ciężar się buja bo nie mogę go ścisnąć kolanami/kostkami. ktoś ma jakieś sugestie?





Biceps sztanga - 44x10x2 - tak, bicki to moja najsłabsza część. daje radę ale nie jestem zadowolony.

unoszenie boczne - 32,5x10x2.

szrugsy - 105kgx10x2 serie, teraz na serio czułem że coś tam podnoszę. zapas jest.

na koniec 100 brzuchów w różnej płaszczyźnie.

Dzięki podpowiedzi xzaara stwierdzam że jednak nie mam wydolności. Pomimo znacznie większych cieżąrów 10 powtórzeń jest dla mnie zdecydowanie łatwiejsze niż 15.

zmartwiła mnie też moja dupowata technika w MC muszę niżej schodzić na nogach i bardziej prosto mieć kręgosłup. nie będę tłumaczył się brakiem lustra z boku na pomoście. niby nic meni nie boli w trakcie robienia ale szkoda na to patrzeć.

trening trwał 1h 20 min

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Dzisiaj 12.12.2013r. Waga 92,5kg. Trening przeleciał bardzo szybko chyba za szybko. Nie czuję coś tych barków szczególnie bocznego i tylnego aktonu jakoś mi nie wchodzi. Prawdopodobnie taka genetyka. Chyba muszę pomęczyć trenera bo trzeba coś z tym zrobić tak nie może być. Kiedyś próbowałem też robić dzwonnika na barki ale strasznie po nim bolały mnie barki a przyrostu nie zauważyłem.
Dieta cały czas trzymana na 100% zgodnie z rozpiską. Jeżeli chodzi o pulsometr to kupię sobie taki zwykły jak sugerował MaGor, będzie mi dzwonił jak będę schodził lub wychodził ponad wyznaczony rytm. Resztę ogarnę smartfonem na androidzie i endomendą.

Dieta:
8.00-śniadanie
Odżywka proteinowa (40 g)
Płatki owsiane (55 g)
Wiórki kokosowe (9 g)
Banan (90 g)
Płatki i wiórki zalać dzień wcześniej wodą, rano
dodać owoce i zmieszaną z wodą odżywkę białkową.
11:00 - II śniadanie
Mięso z piersi kurczaka bez skóry (150 g)
Brokuły (120 g)
Oliwa z oliwek (20 g)
Orzechy włoskie (20 g)
14:00 - obiad
Warzywa na petelnie z przyprawą orientalną - Hortex (230 g)
Mięso z piersi kurczaka bez skóry (120 g)
Oliwa z oliwek (12 g)
Ryż Parboiled Sonko (50 g)
17:00 - podwieczorek
Mięso z piersi kurczaka bez skóry (115 g)
Ryż Parboiled Sonko (75 g)
Brokuły (135 g)
Oliwa z oliwek (10 g)
20:00 - kolacja
Jajo kurze całe (3 szt.)
Ser mozarella (65 g)
Pomidor (220 g)
Cebula (55 g)
Oliwa z oliwek (5 g)

Trening:



Zmieniony przez - kerad37 w dniu 2013-12-12 22:32:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Gwid jak dla mie to robisz te ćwiczenia za szybko, zero czucia i kontroli ciężaru. Jeżeli chodzi o MC to plecy jak sam wspomniałeś maja za duży łuk co grozi kontuzją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
to MC wygląda masakrycznie

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10022 Napisanych postów 30363 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728663
Niepotrzebnie sie spiesząc i nie odkładajac do konca sztangi,nie masz możliwości korekty pleców-i to zgarbienie z kazdym powtórzeniem sie pogłebia..

Martwy ciag jest ćwiczeniem,gdzie znaczenie maja dziesiatki kilogramów a nie dokładanie po 2,5 kg,co jest tu różnicą bez znaczenia..

Warto wg mnie troche zmienić sposób treningu w tym ćwiczeniu-mniej powtórzeń(oprócz rozgrzewkowego 12-10 powt i z 80 kg,reszta w zakresie 5-8 max),maksymalnie dobra technika,pełne odkładanie sztangi i cieżary nie zaburzajace tego.

Później warto troche dokładać na sztanę-bo teraz masz siłę na 160-180 kg ale przy takim sposobie wykonywania-absolutnie teraz odradzam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
masti
Niepotrzebnie sie spiesząc i nie odkładajac do konca sztangi,nie masz możliwości korekty pleców-i to zgarbienie z kazdym powtórzeniem sie pogłebia..

Martwy ciag jest ćwiczeniem,gdzie znaczenie maja dziesiatki kilogramów a nie dokładanie po 2,5 kg,co jest tu różnicą bez znaczenia..

Warto wg mnie troche zmienić sposób treningu w tym ćwiczeniu-mniej powtórzeń(oprócz rozgrzewkowego 12-10 powt i z 80 kg,reszta w zakresie 5-8 max),maksymalnie dobra technika,pełne odkładanie sztangi i cieżary nie zaburzajace tego.

Później warto troche dokładać na sztanę-bo teraz masz siłę na 160-180 kg ale przy takim sposobie wykonywania-absolutnie teraz odradzam.


Tak jak pisałem byłem świadom złej techniki i celowo zamieściłem filmik. Dziękuję wszystkim za uwagi, zamierzam wszystkie wprowadzić. Mam kilka pytań:

1. Czemu MC mam wykonywać wolno jeśli robię serie a nie targam rekordu?
2. Po każdym powtórzeniu mam odłożyć ciężar skorygować technikę ( plecy) i ciągnąć od nowa?
3. Wykonywać czy nie przeprost?
4. Jeśli lecę HST to co teraz powinienem zrobić aby nie wyrządzić sobie krzywdy oraz zachować progresję?

zaznaczam że przy 60-80 kg moja technika jest "zdecydowanie" lepsza, sprawdziłem to chociażby po obejrzeniu w/w nagrania.
zawszę robię na początek rozgrzewkę przed MC pleców:
- 10 powtórzeń mc samym gryfem,
- potem 40-60 kg też 10 razy
i dopiero potem biorę +100.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
Ja myślę, że mniejszy ciężar z prawidłową techniką da Ci więcej. Dobrze skorygować to teraz zanim kontuzja Cię nauczy.

Masti - a jak wygląda sprawa z MC na prostych nogach? Ja sztangi nie odkładam, bo jest mi ciężko ze względu na ból w okolicach stawu krzyżowo-biodrowego. Nie boli w trakcie, nie boli ogólnie gdy zaczynam, nie boki gdy odkładam. Ale gdy normalny chwyt puści i odłożę żeby zmienić to boli przy kolejnym podniesieniu z podłoża. Wykonuję wolno, bez przeprostu, ściągam łopatki na końcu. Jeszcze nie wiem czy się nie garbię, ale ja się zawsze garbię prawie, mam tak od nadwagi. Prosty w życiu byłem tylko gdy byłem szczupły a to kilka razy tylko i nie na długo.

Zmieniony przez - Amidoman w dniu 2013-12-13 09:21:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
1. Czemu MC mam wykonywać wolno jeśli robię serie a nie targam rekordu?
żeby mieć pełną kontrolę nad ciężarem, nawet jak będziesz podchodził kiedyś do maxów to też wolno powinieneś je robić

2. Po każdym powtórzeniu mam odłożyć ciężar skorygować technikę ( plecy) i ciągnąć od nowa?
odłożyć tak, technika cały czas musi być prawidłowo

3. Wykonywać czy nie przeprost?
robisz niepotrzebnie ten przeprost

4. Jeśli lecę HST to co teraz powinienem zrobić aby nie wyrządzić sobie krzywdy oraz zachować progresję?
wg mnie możesz robić MC w tym HST

Ami
MC na prostych nogach to co innego niż klasyczne MC, tutaj nie powinno się odkładać ciężaru

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa z firmą Hi-Tec -RYWALIZACJA wladek0o

Następny temat

Pomoc przy zrzuceniu brzucha

WHEY premium