SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania na temat treningu część 9

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 42189

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Orszul wiosłowanie to pochył minimum 45 stopni bez względu na wersję, poza tym zepnij brzuch, głowa przedłużenie kręgosłupa.
Przysiad cały do poprawy, nie przysiadasz tylko kucasz a to różnica. Musisz rozpocząć ruch od cofnięcia bioder do tyłu, schodzisz za głęboko bo widać, że rotujesz biodra na dole powtórzenia. Zejdź minimum poniżej równoległości ale staraj się utrzymać pozycję techniczną.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
kulsotwitz
Siemanno! Chcialbym wlaczyc spacer farmera do treningu - kiedy lepiej go wykonywac- na koniec treningu silowego czy w dzien HIIT? ( rozklad tygodnia mam taki: (Szermierka,FBW+krotkie aero, HIIT,FBW+krotkie aero,HIIT, FBW + krotkie aero, wolne).


Daj na koniec treningu siłowego oczywiście tutaj też obowiązuje progresja albo dystans albo ciężar.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1255
Jak najlepiej zrobić trening na barki: żołnierskie + unoszenie sztangi wzdłuż tułowa, żołnierskie/unoszenie sztangi wzdłuż tułowia + unoszenie hantli bokiem + unoszenie sztangielek bokiem? Czy żołnierskie + unoszenie wzdłuż tułowia pobudzą wystarczająco boczne i przednie aktony? Czy trzeba je izolować oprócz tego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
W jakim systemie trenujesz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1255
W sumie zadałem pytanie, bo zamierzam ułożyć sobie splita na masówkę we wrześniu.
Ogarnę bardziej to moje poprzednie pytanie, bo trochę jest nieczytelne, a więc:
Czy wyciskanie żołnierskie i unoszenie sztangi wzdłuż tułowia w wystarczającym stopniu angażują całe barki?


Zmieniony przez - Wezuwiusz w dniu 2015-07-02 23:55:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Nie masz tylnych aktonów. Dla mnie osobiscie malo na przednie i boczne aktony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1255
No tak, oczywiście miałem na myśli tylko przednie i boczne. A jak się ma żołnierskie do unoszenia sztangi wzdłuż tułowia? Jaki jest stopień zaangażowania poszczególnych aktonów? Czy połączenie żołnierskie/unoszenie sztangi + unoszenie hantli bokiem + unoszenie hantli przodem będzie w takim razie wystarczające?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 453 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3651
Witam
jestem na redukcji i robie aeroby na orbitreku 20minut po treningu i mój problem jest taki że nie moge utrzymać właściwego pulsu (220-25=195 60-70% 117-136) przeważnie od 135-160 i nie wiem czy mogę tak robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A po co mierzyc puls? To troche tak, jakbys liczyl ile wody wypociles na treningu.W jakim celu?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 453 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3651
tak mówią inni i piszą w niektórych artykułach więc myślałem że tak trzeba.
jesli nie trzeba to jak powinno to wyglądać?


Zmieniony przez - deanash w dniu 2015-07-15 12:27:29
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Początkujący i małe pytanie

Następny temat

Wskazówki do planu i ćwiczeń

WHEY premium