SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania na temat treningu część 9

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 42192

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777690
Dopiąć musisz dietę. Buduj masę mięśniową do momentu aż będzie Cię satysfakcjonować oczywiście trzeba się liczyć z przyrostem tkanki tłuszczowej ale w granicach normy. Później redukcja nadmiary tkanki tłuszczowej i będzie jak trzeba

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 260
Dzięki! SOG leci.
Nie chciałem robić typowej masówki, i nie chciałem potem robić prawdziwej redukcji, ponieważ nie traktuje swojego chodzenia na siłownie aż tak poważnie i moja wiedza w tej dziedzinie jest jak narazie skromna. Bardzo lubie trening siłowy i już po 3 miesiącach widzę zadowalające efekty ale nie podchodzę do tego wszystkiego tak poważnie jak większość forumowiczów. Zdaję sobie sprawe że aby widzieć dobre efekty trzeba to traktować poważnie, zwłaszcza dietę i że budowanie masy mięśniowej wraz ze spalaniem tłuszczu jest bardzo trudne. Myślisz że zwiększenie aerobów do 30-35 minut po każdym treningu siłowym powinno pomóc utrzymać stały poziom BF lub delikatnie go zmniejszyć?

Zmieniony przez - lukaszm1991 w dniu 2015-01-31 10:43:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777690
To dość skomplikowana wersja jeśli potrzebna jest większa ilość węgli bo idzie w pas to po prostu mniej jedz węgli albo zmień ich źródło.Delikatnie zawsze musi podlać ważne żeby nie za bardzo a później łatwo doprowadzić bf do dobrej wartości,

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 260
Aktualnie BF mam na poziomie 15,5%, miesiąc temu było 15,0% zaś dwa miesiące temu 13,9%, dane które podaje to pomiary składu masy ciała urządzeniem TANITA, nie wiem na ile jest to wiarygodne (i czy warto jest się tym sugerować), ale na oko też widze że troche tłuszczu nabrałem. Aktualnie waże 80kg. Czy takie zmiany tkanki tłuszczowej są w normie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777690
Zważywszy na fakt, że budujesz masę mięśniową to jest dość dobrze.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1033
Witajcie, pisałem w moim poście ale nikt nie odpowiedział więc spytam wszystkich w 1 temacie
Mam plan treningowy push-pull-legs , obecniie jestem na masie z carb cycling , trenuję 6 razy w tyg (3x silka , 3xbjj).
Niestety w lutym mam przerwę bo mnie zesłali na delegację :( i w lutym trenuję tylko siłkę

Mam taki plan:

Push:
-Wyciskanie hantli na skosie 4s
-Wyciskanie sztanga płasko 3s
-Arnoldki 4s
-Francuz w leżeniu 4s
-Brzuch+przedramię

Pull:
-Wiosłowanie sztangą 4s
-Przyciąganie linki w siadzie 3s
-MC 2s
-Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4s
-Unoszenie sztangielki na na boki 2s
-Uginanie Ramion stojąc 4s

Legs:
-Przysiad 4s
-Wykroki 4s
-Łydki 3s

i 2 pytania:
Czy ilość powtórzeń powinna iść z progresją np 12/10/8 czy ciągle 12 ? Ogólnie ile powtórzeń powinienem robić ?

Czy suplementacja kreatyną na 1 plan treningowy to dobry pomysł ? (teraz biorę WPC i bcaa)

Zmieniony przez - Wojtek_PN w dniu 2015-02-02 21:23:07

Zmieniony przez - Wojtek_PN w dniu 2015-02-02 21:23:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1255
Szybkie pytanie: jak ma się ciężar na sztandze do ciężaru na hantlach? Chodzi mi o to że np biorąc na klatkę na płaskiej ławce 90 kg na sztandze, to jak by się to miało w przełożeniu na hantle? po 45 kg na jedną rękę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Wezuwiusz- dużo mniej, pi razy drzwi z 30-35 albo mniej.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2015-02-02 21:31:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Wojtek_PN
Witajcie, pisałem w moim poście ale nikt nie odpowiedział więc spytam wszystkich w 1 temacie
Mam plan treningowy push-pull-legs , obecniie jestem na masie z carb cycling , trenuję 6 razy w tyg (3x silka , 3xbjj).
Niestety w lutym mam przerwę bo mnie zesłali na delegację :( i w lutym trenuję tylko siłkę

Mam taki plan:

Push:
-Wyciskanie hantli na skosie 4s
-Wyciskanie sztanga płasko 3s
-Arnoldki 4s
-Francuz w leżeniu 4s
-Brzuch+przedramię

Pull:
-Wiosłowanie sztangą 4s
-Przyciąganie linki w siadzie 3s
-MC 2s
-Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4s
-Unoszenie sztangielki na na boki 2s
-Uginanie Ramion stojąc 4s

Legs:
-Przysiad 4s
-Wykroki 4s
-Łydki 3s

i 2 pytania:
Czy ilość powtórzeń powinna iść z progresją np 12/10/8 czy ciągle 12 ? Ogólnie ile powtórzeń powinienem robić ?

Czy suplementacja kreatyną na 1 plan treningowy to dobry pomysł ? (teraz biorę WPC i bcaa)

Zmieniony przez - Wojtek_PN w dniu 2015-02-02 21:23:07

Zmieniony przez - Wojtek_PN w dniu 2015-02-02 21:23:48


Plan jest słaby, na nogi masz tylko 2 ćwiczenia, na push też za mało.
Co do progresji obojętne, między 8-15 będzie ok.
Co do kreatyny- nie do końca rozumiem pytanie, zacznij brać kreatynę mniej więcej po roku ćwiczenia, wtedy być może ją sensownie wykorzystasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1033
Dzięki za odpowiedź .
Zaraz poprawię plan i wrzucę poprawiony. (mam zwiększyć zakres ćwiczeń czy zakres serii ?)
Sorry rzeczywiście dość niejasno, Czy przy niezłej diecie i ćwiczeniach praktycznie codziennie stosowanie kreatyny to dobry pomysł ? (ten plan to nie jest mój pierwszy ale miałem przerwę w siłowni około roku , trenowałem tylko jiu jitsu)

Zmieniony przez - Wojtek_PN w dniu 2015-02-02 21:37:51
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Początkujący i małe pytanie

Następny temat

Wskazówki do planu i ćwiczeń

WHEY premium