SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania na temat treningu część 9

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 42173

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 480
Nigdy wcześniej żadnej diety nie mialem jadłem 3 posiłki dziennie max. Od miesiąca ćwicze, przyrosty są, jedyne co zmieniłem to staram się jeść około 5 posiłków dziennie pić minimum 2 litry wody jeść więcej wegli i białka. Po wakacjach chce zacząć wchodzić w szczegóły diety :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15338
Panie Darku: to, że ktoś proponuje jedzenie białka w prochu jako droga do sukcesu, tj. przyrostu mięśni, a nie trzeba dbać o pozostałe aspekty diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Rafaeelloo
Panie Darku: to, że ktoś proponuje jedzenie białka w prochu jako droga do sukcesu, tj. przyrostu mięśni, a nie trzeba dbać o pozostałe aspekty diety.


matys149
Diety póki co nie planuje takiej szczegółowej, taka była rada w jednym z artow dla początkujących napisanym przez bardzo kumata osobę


Non sequitur
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15338
Racja. Patrząc na to w ten sposób (z naciskiem na oddzielenie pytania od zdania twierdzącego o diecie). Jednakże myślałem o sytuacji podobnej, tj. gdy zadający pytanie spodziewa się magii w odżywce i uważa, że brak jakiejkolwiek przemyślanej diety (np. fastfoody + słodycze), ale z białkiem w prochu da nam piękną, czyściutką masę mięśniową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70
Witam czytałem trochę o treningu na masę i znalazłem w jednym z planów treningowych dosyć interesującą rzecz .Może najpierw lekko opiszę a potem zadam pytanie.
Opis treningu: Trening ten jest przeznaczony do budowania masy mięśniowej oraz zwiększenia siły. Każda partia mięśni ćwiczona jest raz w tygodniu (Trening dzielony (split)). Zaletą tego treningu jest cotygodniowe zwiększanie obciążeń bądź powtórzeń w danej serii ćwiczeń. Jeśli chcesz na tym treningu zbudować masę mięśniową zastosuj się do poniższych porad.
Progresja siłowa. W tym treningu wszystkie serie danego ćwiczenia wykonywane są z tym samym obciążeniem. Pozwoli to na stałą ocenę postępów. Głównym założeniem tego treningu jest cotygodniowe zwiększanie obciążenia bądź ilości powtórzeń w danej serii ćwiczeń. Jeśli wykonasz maksymalną liczbę powtórzeń (danego ćwiczenia) podaną w tabeli, w kolejnym tygodniu koniecznie zwiększ obciążenie. Jeśli przy pierwszej serii nie uda Ci się wykonać maksymalnej ilości powtórzeń z tabeli nie zwiększaj obciążenia podczas kolejnego treningu. Podsumowując - ćwicz danym obciążeniem do czasu, aż wykonasz taką ilość, jaką przedstawia tabela. Staraj się tak dobierać obciążenie, aby nie wykonywać zarówno większej, jak i mniejszej ilości powtórzeń niż przedstawiono w tabeli. Przykładowo: Rozpoczynasz wyciskanie sztangi leżąc z obciążeniem 100kg. Wyciśniesz 6 razy (maksymalna ilość w tabeli wynosi 8) więc podczas kolejnego treningu klatki piersiowej(czyt. za tydzień) ponownie wykonujesz serię z obciążeniem 100kg, aż do czasu gdy uda Ci się wykonać 8 powtórzeń. W momencie gdy osiągniesz wymaganą liczbę (w tym przypadku 8 powtórzeń) – zwiększ obciążenie w następnym tygodniu.
Szczerze to mnie wydaje się to dosyć mądre dosyć łatwo można monitorować postępy jednak nie wiem czy jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku budowania masy .Jeśli tak to jak długo mogę tak trenować bo słyszałem że trening na siłe maksymalnie 4 tyg chociaż ten jest taki pośredni (na masę i siłę ).Z góry dzięki :)


Zmieniony przez - drzwifrontowe w dniu 2015-07-18 11:58:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
Cwicz tak dlugo az nie przestaniesz rosnac, pozniej pocwicz jeszcze troche i jak efekty beda zerowe to pomysl nad zmiana treningu, z tym , ze zmiana moze byc np. zmienienie kolejnosci czy zastapienie jednego cwiczenia innym- ta gadka o 4 tygodniach to mowa o przystosowaniu systemu nerwowego i czesc madrych glow mowi, ze wtedy zaczyna sie wlasnie rosnac.


Zmieniony przez - kulsotwitz w dniu 2015-07-18 12:28:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3579
Witajcie nie chce zakładać oddzielnego tematu. Jestem teraz na redukcji i przechodzę an trening fbw. Ile czasu można jechać na takim treningu. Ilość powtórzeń w serii 15, po 2- 3 tygodniach 10 i znowu po 2-3 tygodniach 5. Do tego interwały 2x w tygodniu. Proszę Was o jego ocenę.
Plan A:
1. Przysiady 3s
2. Wyciskanie płasko 3s
3. Podnoszenie końcówki sztangi 3s
4. Wyciskanie hantli siedząc 2s
5. Uginanie ramion 2s
6. Pompki w podporze tyłem 2s
7. Łydki 2s po 40p
Plan B
1. Martwy ciąg 3s
2. Przysiady 3s
3. Wyciskanie skos 3s
4. Wyciskanie żołnierskie 2s
5. Uginanie ramion uchwyt młotkowy 2
6. Wyciskanie francuskie leżąc 2s
7. Łydki 2s po 40p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 620
Witam.

Wróciłem na siłownie po przerwie. 2msc ćwiczyłem 5x w tym (klatka/plecy/bic+tric/barki/nogi) i później 2msc rownież 5x tyg z tym że innym planem. Obecny mam wrażenie, że nie jest zbyt dobry i nie daje efektów, chciałbym go zmienić - tylko na jaki? Znów split czy może np push pull ?

Z góry dziękuje za pomoc


Zmieniony przez - Hwk5 w dniu 2015-07-19 10:17:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 620
Hwk5
Witam.

Wróciłem na siłownie po przerwie. 2msc ćwiczyłem 5x w tym (klatka/plecy/bic+tric/barki/nogi) i później 2msc rownież 5x tyg z tym że innym planem. Obecny mam wrażenie, że nie jest zbyt dobry i nie daje efektów, chciałbym go zmienić - tylko na jaki? Znów split czy może np push pull ?

Z góry dziękuje za pomoc




Zmieniony przez - Hwk5 w dniu 2015-07-19 10:17:22


Zmieniony przez - Hwk5 w dniu 2015-07-19 10:30:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Jak wróciłeś na siłownie z 5 dniowym treningiem to chyba za dużo jak na poczatek. Push pull to też trening dzielony. Zacznij od podstaw jakiegoś prostego fbw

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Początkujący i małe pytanie

Następny temat

Wskazówki do planu i ćwiczeń

WHEY premium