SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania na temat treningu część 9

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 42186

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 1142 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 48688
To chyba mam lipa technike bo przez 2, 5 roku robie te cwiczenia i slabo. Ale dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 58 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 536
Aktualnie trenuje FBW ABA na redukcji. Pytanie co do ćwiczeń na brzuch. Mogę robić 3 różne w każdy dzień tygodnia?
Np. pon - wznosy nóg, śr - allahy, pt - plank. Czy lepiej będzie dostosować do A I B oddzielnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Obojętne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1255
Słyszałem opinię, że dla przyrostów ilosc powtórzeń nie ma znaczenia, a liczy się objętosc treningowa(ile kg przerzucimy podczas treningu). Oczywiscie nie mowie tutaj o robieniu 1-3 albo 30 powtorzen na klatkę i liczeniu na przyrosty masowe, ale chodzi mi o to czy jest duża różnica pomiędzy 6-8 powtórzeń a np 12? Pytanie stąd, gdyż zauważyłem, że kiedys miałem lepsze przyrosty w klatce przy układzie 12/12/10/10/8 np, niż przy niedawno stosowanym 6x8 z progresją liniową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ale wtedy robiłeś to na 1 ciężarze czy jak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1255
Wtedy robiłem tak, że na początku się rozgrzewałem, potem robiłem 1 serię załóżmy z 80/90 kg kilka razy (taka 1 cięższa seria), a potem robiłem na 60 kg cały czas i schodziłem w dół z powtórzeniami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 231 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
witam :)
Problem dotyczy dolnej częśći m.czworobocznego, mianowicie z lewej strony mięsień jest krótszy w porównaniu do strony prawej.
dokładnie w tym miejscu (LINK)
(zdjęcie znalezione w obrazy google)
Dodatkowo lewy bark jest niżej od barku prawego.
Co zrobić, żeby je wyrównać?
Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

Zmieniony przez - Peos w dniu 2015-04-19 21:12:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Jeżeli masz krzywe barki, to masz skrzywiony kręgosłup-wizyta u fizjoterapeuty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 453 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3651
Witam, sorki że nie odpisałem ale niestety brak czasu na cokolwiek(nawet trening) ze względu na prace.
sasuke - może liczyłem na odpowiedz w stylu "tak, to dobry trening śmiało możesz nim trenować. powodzenia" (żart)
a szczerze poprostu jakos mi sie widział.
Panderek - będę leciał P&P, spójrz na trening jakbyś mógł:
Push A / B
przysiad tylni / fronty 12-6
wyciskanie na lawce sztangielki skos / wyciskanie sztangi skos 15-8
push press / wyc.sztangielek 15-8
wyc.na ławce sztangielek / wykroki lub hack 15-8
california press / francuz 15-8
wspięcia stojac / siedząc 20-15

Pull C / D
MC / RDL lub na prostych nogach 6/12-6
wiosło końcem / wiosło 12-6
uginanie w leżeniu / inverted rows 15-8 / 8
podciąganie sztangi do mostka / unos.sztangielek bokiem 15-8 / 20-10
uginanie ramion sztanga stojąc / uginanie hantlą na modlitewniku 15-8
brzuch 20-15

brak dostepu do drązka, poreczy, wyciągów i maszyn.
Treningi w systemie A D off B C off off
wszędzie po 4 serie + (1rozgrzewkowa w podstawowych ćwiczeniach) czyli 3serie dochodzące 1 seria docelowa.
Jakie uwagi??

dzięki
pozdrawiam


Zmieniony przez - deanash w dniu 2015-04-21 17:11:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 453 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3651
to jak może być?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Początkujący i małe pytanie

Następny temat

Wskazówki do planu i ćwiczeń

WHEY premium