SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nietypowe, mało znane i zapomniane ćwiczenia

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48411

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jak dla mnie właściwie wszystkie francuzy są świetne... no niestety z czasem powstały problemy z łokciami, jednakże akurat najmniej od tychże wyciskań, jednak przekłada się to na utrudnienia

opuszczanie pomiędzy oczy a brodę ma tą zaletę, że można użyć dużych ciężarów- jw. wspomniano bardzo trzeba uważać na nadgarstki, nie próbować na siłę ustawić łokci, częściowo także na barki jeśli miało się problemy np. z rotatorami itd.- zaletą jest również, ze można użyć niejako ruchu hamującego, negatywnego z obciążeniem dość sporym jak na tricepsy co je masakruje, jest to wg. mnie najlepsza chyba wersja na siłę ale także i na masę tricepsów...

natomiast za głowę jest też bardzo dobre, inaczej troszkę oddziaływuje, uwagą tutaj z kolei trzeba by zwrócić na pewne niebezpieczeństwo gdy sztanga wędruje za głowe, wtenczas łatwo o naderwanie mięśnia, trzeba więc kontrolować ruch szczególnie w tym odcinku i nie przesadzać z obciążeniam...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2015-02-11 20:59:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104107
Dzisiaj dwie inspiracje.

Pierwsza Poliquina. Co prawda ostatnio rozmienia się na drobne pisząc, że jak będzie się piło rano na czczo wodę z limonką i solą morską (koniecznie kolorową!), to będziemy atletami. Ale od czasu do czasu ma jakieś przebłyski. Tu "tips and trick" jak lepiej zaangażować górę klaki. Ciągle widać maniakalne trzymanie się 4sek negatywu.







Druga z T-Nation i fajne ćwiczonko na brzuch (czy też cały "core"). Przy okazji badanie EMG nt zaangażowania m. brzucha przy siadach i ciągach. I tu pytanie: czy, jak i jak często trenujecie brzuch? Ja też kiedyś myślałem, że przysiady, wiosła i martwe wystarczą i w ogóle go nie robiłem, ale szybko się przekonałem, że właśnie w tych ćwiczeniach to brzuch wysiadał pierwszy.





Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Sog nie wejdzie - a się należy. Bardzo ciekawy wykres.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 3516 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72011
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Mahler


... czy, jak i jak często trenujecie brzuch? Ja też kiedyś myślałem, że przysiady, wiosła i martwe wystarczą i w ogóle go nie robiłem, ale szybko się przekonałem, że właśnie w tych ćwiczeniach to brzuch wysiadał pierwszy.





raz, do dwóch razy w tygodniu... ja swego czasu chyba jako jedyny "sprzeciwiałem się" lansowanej opinii jakoby przysiady itp. wystarczały do właściwego a przynajmniej dostatecznego rozwoju m. brzucha, bez ich trenowania bezpośredniego, a tu wychodzi na moje

bardzo łatwo stwierdzić, ze zaangażowanie mięśni brzucha jest najsilniejsze w dolnej części ruchu, no i tak naprawdę za krótko trwające...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104107
Kolejny wykresik:




szaunima
wytlumacz ktos wykres :)


Badano zaangażowanie mięśni brzucha przy różnych ćwiczeniach. Zastosowano badanie EMG (elektromiografia) czyli badano czynności elektryczne mięśni. No i wychodzi na to, że pompki bardziej angażują brzuch niż martwy. Na T-Nation była cała seria podobnych artów nt. zaangażowania różnych partii (czy nawet różnych rejonów mięśni) przy różnych ćwiczeniach.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21524 Napisanych postów 30777 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870349
Moim zdaniem brzuch trzeba traktować jak każdy inny mięsień, i robić normalny trening, z obciążeniem, na 8-15 powtórzeń, raz, max 2 razy w tygodniu. A nie robić pierdyliard brzuszków na co drugim treningu, albo liczyć na to że zbuduje się mocne, grube kostki, samymi przysiadami. Na masie przeważnie robię brzuch raz w tygodniu, po jednym ćwiczeniu na górę i dół, w 4 seriach po 8-15 powtórzeń, a na redukcji dodaję drugi trening, ale z lżejszymi ćwiczeniami w wyższym zakresie - 20-30 powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
A ja znowuż uważam, że nie ma jednego uniwersalnego wzoru treningu mięśni brzucha dla wszystkich.

Inaczej będzie wyglądał trening m. brzucha kulturysty, inaczej grapplera, inaczej "uderzacza" a jeszcze inaczej osoby, która ma kłopoty z kręgosłupem i stara się coś z tym robić.

Stwierdzenie, że m. brzucha należy trenować jak każdą inna partię w kulturystyce może i się sprawdza. Ale jest wiele przypadków, gdzie takie podejście sromotnie się zemści na osobie, która je zastosuje.

Także nie bądźmy talibami w kwestiach treningowych. Nie ma jednej słusznej drogi, bo nie wszyscy celują w estetykę i proporcje. Warto o tym pamiętać.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21524 Napisanych postów 30777 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870349
Oczywiście że tak, dlatego napisałem że "moim zdaniem", czyli zdaniem kulturysty Na zawodach wyróżniałem się grubością mięśni brzucha, nigdy nie miałem żadnej kontuzji przy siadach itp, pomimo używania sporych ciężarów, więc wiem że NA MNIE to dobrze działa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Moje indywidualne podejście do kwestii treningu mięśni brzucha nigdy nie było zgodne z głównym nurtem. Ale ja nie jestem kulturystą i nigdy nie będę. Raczej mało kto z Was robił na przykład spięcia z 80 kg na klacie . To tylko jedna z niecodziennych opcji jakie zdarzyło mi się próbować . Nie polecam też naśladowania - nie ma potrzeby i zasadności.

Pewna zmiana w podejściu do treningu m. brzucha nastąpiła u mnie po kontuzji pleców - nie spowodowanej treningiem m. brzucha, żeby była jasność. Dziś nie ma opcji, żebym ćwiczył je tylko raz w tygodniu i do tego objętość też stosuję zasadniczo inną niż ogólnie przyjęta. Jest to wyłącznie trening podtrzymujący, który zapewnia lepszy tonus mięśniowy w skali całego tygodnia niż typowy trening kulturystyczny tej partii.

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2015-02-17 20:55:53
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

the_ox #freak bodybuilding

Następny temat

Dawidos91 motywacyjny dziennik trenigowy

WHEY premium