SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nietypowe, mało znane i zapomniane ćwiczenia

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48420

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 2977 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 68706
nie powiem bo ciężko nisko siasc , jeszcze jak się zalozy male obwodowo wafle i żeby podłogi dotykaly to masarka... no i wlasnie te kolana do zewnątrz na maksa teraz dopiero na to zwrocilem uwagę jak napisales

"No explanation needed.. 2018 will be nothing but HUGE .."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
To jefferson squat.Typowo plastyczne ćwiczenie na wewnętrzne rejony uda.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 3516 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72011
Puma pisal ze kregoslup jest w tak nienaturalnej pozycji, ze lepiej od razu skoczyc z okna na plecy, bedzie szybciej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14269
Ja probowalem jakis czas temu i raczej wiecej nie bede jakies dziwne to jest i czulem dyskomfort w plecach .

Zmieniony przez - Aczka1995 w dniu 2015-01-13 19:47:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104115
szaunima
Puma pisal ze kregoslup jest w tak nienaturalnej pozycji, ze lepiej od razu skoczyc z okna na plecy, bedzie szybciej


Jakiś czas temu nawet ja się go pytałem o to ćwiczenie. Pozwolę sobie zacytować odpowiedź Pumy:

Puma
Katerogycznie pod zadnym pozorem nie wykonuj tego cwiczenia.

BARDZIEJ KRETYNSKIEJ ODMIANY PRZYSIADU AUTOR ORYGINALNY NIE MOGL WYMYSLIC.

Kazdy kto naucza tego cwiczenia swiadomie lub z glupoty niszczy kregoslup cwiczacemu.

Cwiczenie ma dwa glownej problemy z ktorego kazdy niszczy kregoslup w inny sposob.

1. Kregoslup znajduje sie w rotacji. Nie ma mozliwosci zachowania pozycji technicznej. Teoretycznie z prostych wyliczen od 20 kg rozpoczynamy szybkie i trwale niszczenie kregoslupa [dla porownania, garb/kot rozpoczyna trwale i szybkie niszczenie od 50 kg]. Nie ma zadnego mechanizmu anatomicznego ktory chronilby nas w tej pozycji.

2. Wektor sily oporowej [grawitacji] w plaszczyznie trojwymiarowej [XYZ] nie jest rownolegly z wektorem sily wytwarzanej przez organizm. Biodra nie moga wykonac prawidlowej anatomicznej ekstensji. Uszkodzenie panewki murowane.

Jest 1001 cwiczen na kazda partie miesniowa. Proponuje bys napisal czego potrzebujesz a ja dobiore na Ciebie cos skutecznego i bezpiecznego.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 2977 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 68706
no i wszystko jasne , dobrze wiedzieć Mahler sog jak wejdzie ,pzdr

"No explanation needed.. 2018 will be nothing but HUGE .."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Kolejne nietypowe ćwiczenie. Podciąganie na ręczniku/ręcznikach. Świetnie poprawia siłę chwytu. A do tego jest fajnym urozmaiceniem treningu pleców.

Na początek można zacząć od czegoś takiego:



Z czasem przechodzimy do normalnego podciągania:












Zmieniony przez - nightingal w dniu 2015-01-14 22:18:00

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18013 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 267031




Akurat Radek dodał ten przysiad

Siłownia - http://www.sfd.pl/t878173.html
CrossFit dla początkujących - http://www.sfd.pl/t865734.html

"Wpadłeś kibicować, czy może na randkę w ciemno/albo dopingujesz albo nie wpadaj z panienką/masz ją, ja wiem to, prawie jak Lech fajna/pamiętaj, że Kocioł, to nie park ani kawiarnia”

Znów ten sam banał: sterydy, kaftan, ojej...
Tylko dlatego, że macham sztangą, ty się machnij joy'em.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 2977 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 68706
no to samo co ja wrzucałem , na zdjęciu jak Kai to robi przysiad jeffersona co podobno takie zle jest...

Zmieniony przez - ero24 w dniu 2015-01-15 17:31:24

"No explanation needed.. 2018 will be nothing but HUGE .."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
wszystko zależy od ciezaru jaki sie wrzuci i techniki, można robić to perfekt technicznie, mały ciezar, max dopięcie, 15-20p itp, a mozna nap******ić na sztange 150kg, żyłować i nie patrzec na technike... ja osobiscie wrzuce to cwiczonko do swojego planu bo wydaje sie świetne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

the_ox #freak bodybuilding

Następny temat

Dawidos91 motywacyjny dziennik trenigowy

WHEY premium