SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nietypowe, mało znane i zapomniane ćwiczenia

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48414

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
W wersji jednorącz i oburącz:









Można też stanąć twarzą w drugą stronę - ale wtedy w początkowej fazie ruch trzeba zaczynać aż zza pleców - czyli dajemy dobry krok w stronę końca półsztangi opartego o podłogę.

A i jeszcze jedno - im ktoś wyższy tym w końcowej fazie jest mniej wygodnie. Wtedy ćwiczenie wykonuje się siedząc lub klęcząc.

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2015-01-06 10:33:29

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2015-01-06 10:37:05

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732




Świetnie ćwiczenie na ABS zwłaszcza na mięśnie skośne (jeżeli ktoś nie boi się "poszerzenia talii" )
Osobiście nie widziałem nikogo kto by je wykonywał a przynajmniej na mojej siłowni.
Mogę tylko polecić.

A żeby jeszcze bardziej rozbudować to ćwiczenie - możemy wypychać sztangę przed siebie na zmianę jedną/drugą ręką i wtedy powstaje nam super ćwiczenie na przód barków i skośne brzucha - wykonywał je kiedyś Pudzianowski.

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191506
ronie ja np. Wyciskanie sztangi podchwytem bardzo mi podpasowało gdyż po kontuzji właśnie nadgarstka mogłem tylko tą wersje wykonywać. Doszedłem w krótkim czasie do 120kgx3. Przysiady zerchera w planie miałem chyba 5 lat temu , też mi dużo pomogło w sile klinczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104111
Może nie tak nieznane, ale na pewno rzadko wykonywane ćwiczenie na siłowniach (bo uznawane za zbyt fitness ). A szkoda bo to genialne ćwiczenie na pośladki, których generalnie nie ćwiczymy osobno tylko przy okazji siadów czy ciągów. A to błąd. Chcesz być szybszy, albo bardziej eksplozywny - wzmocnij pośladki, chcesz więcej siadać i ciągnąć -wzmocnij pośladki. Dwie wersje do wyboru. Spróbujcie i powiedzcie, która jest cięższa







Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
nightingal
W wersji jednorącz i oburącz:









Można też stanąć twarzą w drugą stronę - ale wtedy w początkowej fazie ruch trzeba zaczynać aż zza pleców - czyli dajemy dobry krok w stronę końca półsztangi opartego o podłogę.

A i jeszcze jedno - im ktoś wyższy tym w końcowej fazie jest mniej wygodnie. Wtedy ćwiczenie wykonuje się siedząc lub klęcząc.

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2015-01-06 10:33:29

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2015-01-06 10:37:05


Ciekawe ćwiczenie.Musze spróbować.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Mahler

Tu nie trzeba próbować żeby wiedzieć która wersja jest cieszą... dobrze wykonane nie jest źle, jednakże bez wątpienia trzeba "zaznaczać" koncowa fazę jak to jest w drugim przypadku...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2015-01-06 19:36:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
I dorzucę kolejne ciekawe ćwiczenie na barki.W głownej mierze pracuje tutaj głowa boczna , aczkolwiek dodatkowo wzmacniamy mięśnie głębokie obręczy barkowej i stożek rotatorów.Robiłbym to ćwiczenie raczej w większych przedziałach powtórzeń.







Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2015-01-06 19:38:31

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14269
ronie220 myslisz ze mozna rowniez ze sztangielka to robic ? bedzie ten sam efekt ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Efekt nie będzie ten sam.

Zresztą spróbuj jedną serię z gryfem a drugą ze sztangielką i sam sobie odpowiesz na to pytanie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

the_ox #freak bodybuilding

Następny temat

Dawidos91 motywacyjny dziennik trenigowy

WHEY premium