SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nietypowe, mało znane i zapomniane ćwiczenia

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48417

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12066 Napisanych postów 160513 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234674
malo spotykane na silowni cwiczenie na trica




Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2015-02-22 01:03:56

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12066 Napisanych postów 160513 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234674
121 ktos probowal?%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104111
Ćwiczenie 82 na trica jest podobne to tego...





...i jest chyba bardziej ukierunkowane na anconeus (m. łokciowy).

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Jak czasem widzę jakieś nowe wersje prostowanie to sam mam pełen szacun, że ludzie na takie pomysły wpadają jako urozmaicenie treningu na koniec ok ale stale nie widzę u siebie takich ćwiczeń.

121 kiedyś próbowałem fajne ale ze sztangą mega niewygodne z reguły robiłem na koniec treningu na dobicie bez ciężaru

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Dawno nic nie wrzucałem - więc nadrabiam.

Syzyfki kojarzą wszyscy. Aby sobie utrudnić sprawę często używa się obciążenia trzymanego na klatce piersiowej.

Są też inne opcje - np. trzymanie obciążenia w dłoni/dłoniach. Na poniższej fotce Platz robi to z dwiema hantlami. Moim zdaniem dla 95% ćwiczących niewykonalne - zresztą spróbujcie sami i zobaczycie jakiego znakomitego balansu to wymaga. Ale już ciężar trzymany w jednej dłoni i druga do przytrzymywania się czegoś - jest ok. A jako, że wersja ćwiczenia jest nietypowa - to pasuje do tematu jak ulał.


BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104111
Uwielbiam syzyfki, ale nie wyobrażam sobie tej wersji. Po 15cm zejścia w dół wywinął bym glebę xD Zawsze jest wersja z hack maszyną.






Syzyfki dla mnie mają tę wadę, że im bardziej jesteśmy w pionie, tym bardziej tracimy napięcie mięśni. Dlatego ciekawym pomysłem wydaje się użycie maszyny do prostowania siedząc. Oparcie dajemy maksymalnie w tył, tak że opieramy się delikatnie tylko samą górą pleców/tyłem barków. Przez to kąt udo tułów jest jest mniej ostry (ideał to 180*). Mamy właściwie te same zalety co w syzyfkach + stałe napięcie mięśni. Ostro tyra m. prosty. Mniej więcej coś takiego, tylko leżąc, a przynajmniej tworząc kąt rozwarty udo/tułów.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ja np. chyba jestem inny bo syzyfków nie cierpię ale tych Toma spróbuję i zobaczę co z tego wyniknie...udać mi się uda na pewno, choć zapewne nie od razu idealnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Dziś z kolei zmieniamy uchwyt.

W wielu ćwiczeniach używamy drążków - prostych, z chwytem neutralnym, długich i krótkich, łamanych i prostych. Jest to jedno z podstawowych narzędzi spotykanych na siłowniach.

Wiele osób zapomina jednak, że urozmaicać sobie możemy ćwiczenie z tymi przyrządami nie tylko poprzez zmianę szerokości uchwytu czy stosowania nachwytu zamiennie z podchwytem. Dochodzi jeszcze możliwość doczepienia do nich linek/taśm. Dzięki temu w ćwiczeniach na grzbiet na przykład ruchy możemy wykonywać o wiele obszerniej, gdyż gryf ma do pokonania dłuższą drogę zanim zetknie się z naszym ciałem. Bardzo polecam takie eksperymenty. Mi najlepiej pasują z użyciem pasa/pasów do judo czy karate.

A tu poglądowe zdjęcie dla przykładu - jedno z możliwych zastosowań:



BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ciekawe rozwiązanie.Polecam ściągania z użyciem lin bądź rączek.Wtedy możemy wprowadzić zmiany w trajektorii i dodać np. rotacje nadgarstkiem, a to pomaga dotrzeć do uśpionych do tej pory rejonów

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

the_ox #freak bodybuilding

Następny temat

Dawidos91 motywacyjny dziennik trenigowy

WHEY premium