SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

6 cwizen ktore sa zapomniane

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5530

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
Chcialem przedstawic 6 cwiczen ktore sa zbyt czesto zapominane przez kulturystow mlodego pokolenia.

1.Martwy ciag:
Jest to cwiczenie uznawane przez mlodziez za klasyke dobra dla dinozaurow.
Jednak uwazam ze wielu znich sie myli myslac ze uda im sie zbudowac wielkie masywne plecy bez tego podstawowego cwiczenia.I potwierdza to doswiadczeni Polscy kulturysci lat 60 i 70.Jest to cwiczenie dla prawdziwych twardzieli, jest sprawdzianem sily i wytrzymalosci.(bez przyczyny nosi nazwe "martwy ciag".

2.Podciaganie na drazku z obciazeniem:
Nastepne cwiczenie rzadko spotykane na silowniach (czesciej na domowych pakerniach)Jest to jedno z najlepszych cwiczen kulturystycznych (daje mase dla calej grupy miesni grzbietu).Wykonywane z obciazeniem daje niesamowite napompowanie najszerszego.Podciaganie pozwala na rownomierno budowe grubosci i szerokosci.

3.Przysiady ze sztanga z przodu:
Te przysiady angazuja lepiej miesnie czworoglowe ud ,od normalnych przysiadow.Sa nieca trudniejsze do wykonania niz klasyczne przysiady dlatego tak malo osob je wykonuje.

4.Przenoszenie sztangielki zza glowy:(za***iste cwiczenie sam je wykonuje
Swego czasu doskonale cwiczenie ktore rozciagalo plat miesnia piersiowego.
Znani kulturysci tacy jak Grimek polecali je wszystkim do rozwijania masy klatki piersiowej.Cwiczenie sprawdza sie nie tylko jako budowniczy masy ale tez jako znmakomity ruch poszerzajacy klatke i rozciagajacy.

5.Opady tlowia ze sztanga:
Cwiczenie znakomite dla rozwiniecia dolnych partii miesniowych plecow oraz miesni posladkowych.To dzieki nim pojawia sie fantastyczna choineczka.

6.Pompki na poreczach z obciazeniem:
To cwiczenie chyba kazdy zna ale gdy dolozy sie do nigo ciezar sprawia ze miesnie pracuja ciezej ale i efektywniej.Jesli nie boisz sie wysilku doluz kilka kilo i buduj niesamowita klatke, triceps i naramienne.To ktora partia trenuje ciezej zalezy od ulozenia ciala.Wychylajac sie do przodu pobudzasz klatke i naramienne pozycja wyprostowana zmusza do pracy triceps.

Polecam te stare cwiczenia stosowane przez dawnych mistrzow.Sam je wrzucilem do swojego treningu i jestem bardzo zadowolony z efektow.Mozna zauwazyc ogromna roznice w masie i jakosci umiesnienia.
ONI WIEDZIELI CO ROBIC

Lektora pomocnicza: "IRON"

ZAMBO (old school bodybuilding)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
mi przenoszzenie uwydatnilo zebate a co do klatki to niespecjalnie wkomponowue sie u mnie bynajmniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
fajne

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 271 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12341
Martwy ciag duzo osob nie cwiczy gdyz szanuje swoj kregoslup

"Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
NIc im sie nie stanie jak beda robic je poprwnie technicznie>Ja je wykonuje i narazie nie odczuwam skutkow.A mam je juz w treningu kawalek dobrego czsu.DON GARCIA dzieki za soga szkoda ze nie moge odbic.

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
spoko nie dla sogów sie zyje

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349
Witaj Zambo19. Jak sam zauważyłeś jest są to ćwiczenia dla (dinozaurów)a więc kulturystów przynajmniej sredniozaawansowanych a nie dla początkujących ze stażem 3 -6 miesięcznym. Nie znając prawidłowej techniki wykonywania tych ćwiczeń można sobie zrobić kuku a nie masę mięśniową.
Nie masz racji mówiąc że są to ćwiczenia zapomniane. U mnie na siłowni spora część ćwiczących stosuje te techniki i to z dużym powodzeniem.
Warunkiem jednak jest ćwiczenie pod okiem doświadczonego trenera. Weź pod uwagę to że na forum 80% to młodzież która zaczyna dopiero swoją przygodę z kulturystyką a nie pakerzy z kilkuletnim stażem. Wszystko o swoim czasie
Zambo19. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
Masz calkowita racje filar53.Ale u mnie nikt nie cwiczy martwych a nawet rzadko sie zdaza ze ludzie przychodzacy na siolwnie robia przysiady.Sa to przewaznie ludzie tzw sezonowcy.I do nich kieruje ten artykul.Rozumiem ze malo doswiadczeni nie robia martwych ale nigdy sie nie naucza dobrej techniki nie wykonujac cwiczenia.Moim zdaniem moga robic martwe ale wlasnie pod okiem instruktora i nia na duzych ciezarach.Ale kazdy ma swoje zdanie.Ja tak uwazam.Sam jak zaczynalem robic martwe to nie odrazu zakladalem duze ciezary tylko wlasnie uczylem sie techniki wykonywania tego cwiczenia.

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 13181 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86307
Zombo - u mnie też tak jest klata i biceps - reszte sezonowcy nie ćwiczą ehhh

trening -> ból -> rozwój

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
Ja troche takich ludzi nie lubie.Bo chodza po miscie i sie kituja a nie wiedza co to jest dluga i zmudna ciezka praca przez caly rok.

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579

ZAMBO (old school bodybuilding)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cwiczenie na drązku...przy a6w ?

Następny temat

Wioslarz-jakie partie miesni na nim?

WHEY premium