SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nietypowe, mało znane i zapomniane ćwiczenia

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48421

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ronie220
Jakiś czas temu komuś.......odradzałem to ćwiczenie

Ja dla mnie to gra nie warta świeczki.Więcej strat niż ewentualnych korzyści.Podchwyt nijak wpływa na pracę mięśni piersiowych, a za to wzrasta ryzyko zrobienia sobie krzywdy, gdyż sztangę bardzo łatwo wypuścić.Odradzam również taką wersję osobom, które mają problemy z nadgarstkami.Można oczywiście założyć kosmetyczny ciężar, pobawić się tempem, aczkolwiek wtedy wyjdzie nam fajne ćwiczenie na głowę przyśrodkową tricepsów.


Ja bym go może jeszcze spróbował ale z moimi nadgarstkami ktorym nie potrzeba wiele by się powykrecaly:(... ogólnie jednak tak do końca nie można doradzić, trochę tez zależy od budowy anatomicznej, wtenczas to ćwiczenie nie jest takie straszne i idzie dość gladko- ja go będę wykonywal bez asekuracji ale za to w klatce wiec na nos mi sztanga moze nie spadnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Z tą budową anatomiczną to dużo racji - ćwiczyłem kiedyś kolesiem, który dość długo trening opierał właśnie na tym ćwiczeniu. Zresztą właśnie on mnie namówił do spróbowania tego. No i on był niezniszczalny. Mi przy jego ciężarach nadgarstki by chyba urwało - i nie robił po jednym powtórzeniu, a pełne serie po kilka - kilkanaście powtórzeń na 100-130 kg. Także na pewno są osoby, którym to ćwiczenie będzie leżało idealnie. Są też takie, które nim sobie krzywdę zrobią. Ale znać je nie zaszkodzi, spróbować również.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Tak, ostatecznie zawsze jest tak, ze ograniczeniem jest najslabsze ogniwo , zgodnie ze znanym powszechnie powiedzeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
.

Zmieniony przez - Hekade w dniu 2015-01-02 22:11:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A tu przysiady ze sztangą trzymaną w zgięciu między bicepsem a przedramieniem. Ile to można wymyślić ćwiczeń :D http://instagram.com/p/v61ObDIWnS/?utm_source=partner&utm_medium=embed&utm_campaign=video 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
To w sumie dość znane ćwiczenie- nie dla mnie jednak bo bym się chyba pozegnal z kręgosłupem:( myślę, że ogólnie nie jest ono aż tak korzystne bo można je zastapic lepszymi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12067 Napisanych postów 160513 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234674
ronie220
Skoro już tutaj jestem, to mam propozycję ćwiczenia na głowę lateralną barków:






równie dobra jest wersja na bramie, stojąc bokiem do wyciągu puszczając linkę za plecami

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
A ja ze swojej strony polecam to ćwiczenie z półsztangą. Pewnie nikt z Was tego nie robił.

Jeden koniec sztangi idzie w jakiś róg. Sami stajemy tak, żeby drugi koniec sztangi był lekko przed nami. Można też się czegoś złapać jak w wersji proponowanej przez Ronnie'go, ale można tez po prostu stać i lekko się pochylić.. Oczywiście na stronę sztangi, którą będziecie trenować można założyć jakieś talerze (nieduże, bo nie chodzi o ciężar za bardzo tutaj). No i jazda. Swoje ustawienie względem tej końcówki sztangi, którą będziecie unosić trzeba zindywidualizować, bo na optymalne ustawienie ma wpływ wzrost, długość ramion itp. Lepiej wchodzi wznos mniej zamaszysty, a taki skoncentrowany na unoszeniu ciężaru tylnym aktonem z dość mocno ugiętym ramieniem w łokciu (coś jak przy wiosłowaniu na tylny akton - też zapomniane ćwiczenie dzisiaj ).

Może kiedyś nagram to ćwiczenie - chociaż mam do filmów wrodzony wstręt. Film by to może lepiej zobrazował niż opis.

Zresztą mam kilka takich ćwiczeń z półsztangą, których nie widziałem w necie ani na żywo na żadnej siłowni, na której trenowałem. Może się okazać, że nikt wcześniej ich poza mną nie robił. Era sztangielek spowodowała, że sztanga olimpijska zaczęła być używana wyłącznie do wyciskań, ciągów, wioseł i siadów - a a bardzo rzadko do ćwiczeń izolowanych. A ja sobie cenię te ćwiczenia.

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2015-01-05 08:12:02

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
TomQ-MAG
ronie220
Skoro już tutaj jestem, to mam propozycję ćwiczenia na głowę lateralną barków:






równie dobra jest wersja na bramie, stojąc bokiem do wyciągu puszczając linkę za plecami


Zgadzam się.W sumie zapomniałem o tej wersji.Chyba wrzucę ją do nowego planu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14269
nightingal z checia bym sprobowal ale czytalem kilka razy i nie kumam .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

the_ox #freak bodybuilding

Następny temat

Dawidos91 motywacyjny dziennik trenigowy

WHEY premium