SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kowanator - W pogoni za siłą.!/Foty str 74/75

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 108879

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Ja nie robię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
argument jest taki byście się przymknęli jak nie wiecie co gadacie. 2 artykuły na krzyż, podjara Burneiką i doradzacze poznajcie najpierw swoje ciało, później komuś radźcie co jest a co nie jest kontuzjogenne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
"podjara Burnejką", "poznajcie najpierw swoje ciało" ... nie znasz mnie to nie oceniaj czy jestem "podjarany" i czy znam swoje ciało. Dobra już nie komentuje i sie nie odzywam bo....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
nie wlepiam banów za takie pierdoły.
Tylko pojmij w końcu, że piszesz od rzeczy. "Bo Burneika powiedział..." a wiesz co mówi na ten temat Levrone?Ruhl?Coleman?Greene? zapewne nie. A są o jakieś 4 klasy wyżej.. lub byli albo po fotach Kowanatora wzmianka o definicji jak gość nie ma masy mięśni, tylko masę tłuszczu. To nie jest obraza, mówi to co drugi w tym dzienniku. Początkujący słodzi początkujacemu a później jeszcze go uczy...to tak jakbyś Ty próbował nauczać BJJ skoro bliższe są Ci sporty walki, to może spytaj Kozieja, Atalli, Bagińskiego i innych co sądzą o początkujących, którzy chwilę potrenują i sądzą, że wiedzą wszystko. Znam tych Panów osobiście, więc śmiało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rozpjerdala mnie takie coś, jeden post przeczyta ze to ćwiczenie kontuzjogenne i wg ciebie juz tak jest, martwy niszczy plecy, siady niszczą kolana i hamują wzrost i milion innych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Na temat ćwiczenia ja już temat zakończyłem. Trochę artykułów przeczytałem, i od wielu ludzi i tych mało zaawansowanych i od zawodników słyszałem że poprostu wyciskanie zza głowy jest ćwiczeniem w którym dużo łatwiej doznać kontuzji niż w innych ćwiczeniach. Dużą role tu oczywiście gra dobór ciężaru i technika, ale coś w tym chyba musi być skoro dużo osób tak twierdzi. A sądząc po wypowiedziach autora tego dziennika, który sam wspomniał w jednej z ostatnich wypisek że ostatnia seria była ciężka i mało techniczna, to wydaje mi się że skoro kładzie nacisk na stosunkowo duże ciężary to lepiej będzie gdy wycisk będzie robił z przed głowy a co do bjj, to niby jeżeli ktoś ma przykładowo biały pas, to nie może uczyć osoby która jest na pierwszych treningach ? znam wiele osób które mają białe pasy a dają rade purpurą. I wygrywają zawody w wyższych paskach. A co do trenerów/zawodników których wymieniłeś, też znam osobiście jednego z nich i oczywiście zdaję sobie sprawe (i moje zdanie jest takie samo) że ktoś kto ćwiczy pół roku nie jest w stanie rzetelnie się wypowiedzieć, i nie wie wszystkiego, ale wiedza osoby trenującej pół roku czy rok jest wystarczająca by spokojnie komuś doradzić i pokazać podstawowe techniki, drille itd. Wszystko zależy też od talentu, predyspozycji itd.. Bo bjj to taki sport gdzie nawet osoba ćwicząca 20lat może się dalej uczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
a Ty davidooo jesteś kotem bo masz 90k przecztanych artykułów i oceniesz swojego rówieśnika. Jak Cie to "rozpyerdala" to nie czytaj, nie szarp sobie nerwów na kogoś takiego jak ja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 479 Napisanych postów 12579 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288453
Z ciekawosci Antoni:
- Trenowałes BJJ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
"Racja. Ale ja nie polecam cwiczenia . Bardzo niszczy stawy barkowe - nie naturalny ruch barku. Zamiast tego - wyciskanie sztangi z przodu w siadzie z oparciem lub bez . Ja robie bez. "

"Hmmm. Dziwne jestes w takim razie jedynym przypadkiem o ktorym slyszalem ze nie ma problemow z wyciskaniem zza karku. U mnie w klubie duzo ludzi ma z tym problemy. Nawet Ci co robili to dlugi czas i nic nie odczuwali , jednak i na nich przyszedl czas.
Ja polecam wyciskanie z przodu w siadzie bez oparcia, jesli mowa oczywiscie o wyciskaniu. "

"Tak samo . Chodzi tu przeciez o nienaturalny ruch stawu barkowego i do tego z obciazeniem, wiec wyobrazic prosze sobie jakie przeciazenia w nim moga wystapic. "

"Przy wykonywaniu tego ćwiczenia trzeba przed wszystkim zwracać uwagę na technikę gdyż jest ono kontuzogenne. W sobotę byłem świadkiem jak znajomyna siłowni zerwał sobię prawdopodobnie bark, gdyż za dużo założył i osoba asekurująca go źle wywiązała się ze swojej roli i do tego oparcie siedzenia się złożyło :/ "

"głownie ćwiczenie na siłe, ale za bezpieczne to ono nie jest jezeli nie masz doswiadczenia, odpowiedniego stazu i nie wykonujesz tego poprawnie, pozdrawiam "

"Rób sztangielkami - znacznie naturalniejszy tor ruchu i mniesze obciązenie dla samego kręgosłupa. "

"Wyciskanie zza glowy jest dosc kontuzjogenne. Jesli chodzi o wykonanie to sztange wystarczy spuszczac gdzies na wysokosc uszu."

"Nie da się ukryć że to ćwiczenie najmocniej angażuje mięśnie naramienne, jednak radzę obchodzić się z nim ostrożnie. Kiedyś szarżę ciężarową w wycisku zza karku przypłaciłem kontuzją, której skutki odczuwam do tej pory i między innymi z tego powodu zrezygnowałem z "kariery" zawodniczej w Muay Thai. "



Cytaty osbób z sfd z lat 2001,2002,2005,2007,2010, w tym ekspertów, moderatorów itd. Nie trudno było znaleść. Chyba coś w tym jest skoro przez tyle lat zdanie nie uległo zmianie.

Zmieniony przez - Fuuun w dniu 2012-11-22 16:24:29
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Własnej roboty stojak na obciążenia i gryfy - zrobiony z fotela.

Następny temat

fbw dla poczatkujacych

WHEY premium