SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs funkcjonalny :East West Rally 2021-2022,zadania marzec str 76

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 139731

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7299 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
No dokładnie takich ćwiczeń nie robi się z marszu .
Ale jak by był czas na zapoznanie się z prawidłową techniką to można by wyjść cało z konkursu a tak kamikaze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627636
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7299 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
Paatik nic się nie będzie działo bo tego ćwiczenia nikt nie będzie robił w 150powt. nawet przy poprawnej technice jakoś tego nie widzę bez skutków ubocznych .
Chodzi mi po głowie teoria spiskowa skoro szeryf z kontuzjami to inni też je powinni mieć .
Ergometr ok. krzywdy nie wyrządzi ale o dostępności można było pomyśleć jak tu większość w domu ćwiczy .
A wystarczyło by np. podciąganie w półzwisie ( jak juz dążymy do 150powt. kobiety nogi ugięte , mężczyźni wyprostowane ) takie stanowisko to raczej większość była by w stanie skonstruować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607839
Paatik ja się na ćwiczeniach dynamicznych jak rwanie, zarzuty itp. nie znam, ale z tego co słyszałam i czytałam to bardzo ważna jest prawidłowa technika, bo dużo łatwiej o kontuzję robiąc dynamiczne ruchy. W pseudodamskich pompkach krzywdy sobie nie zrobię, najwyżej pośmiewisko Dlatego poprosiłam o opinię bardziej obeznane osoby, które potrafią robić prawidłowo dynamicznie ćwiczenia. I ja w tym przypadku odpuszczam, za dużo mam do stracenia w przypadku kontuzji. Czekają mnie fajne zawody w tym sezonie i nie chce się zepsuć A tu nie dość że sama technika może być wyzwaniem to jeszcze jak najszybciej jak najwięcej ruchów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627636
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607839
Paatik ja nawet na to nie liczę, już się nauczyłam jak to tutaj wygląda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12142 Napisanych postów 30553 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131094
wycwiel
Paatik nic się nie będzie działo bo tego ćwiczenia nikt nie będzie robił w 150powt. nawet przy poprawnej technice jakoś tego nie widzę bez skutków ubocznych .
Chodzi mi po głowie teoria spiskowa skoro szeryf z kontuzjami to inni też je powinni mieć .
Ergometr ok. krzywdy nie wyrządzi ale o dostępności można było pomyśleć jak tu większość w domu ćwiczy .
A wystarczyło by np. podciąganie w półzwisie ( jak juz dążymy do 150powt. kobiety nogi ugięte , mężczyźni wyprostowane ) takie stanowisko to raczej większość była by w stanie skonstruować.
Wczoraj robiłem tak

dzisiaj plecy trochę bolą ale kręgosłup nie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10041 Napisanych postów 30381 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728747
Problemy,same problemy,znów się zaczyna :)

Zaraz przypominaja mnie się stare konkursy,gdzie było do zrobienia z gryfem 100 przysiadów,czy wyciśnięć-też wybuchła taka panika :)
A potem okazało sie ,że każdy to spokojnie zrobił

Wstawiam filmik tego ćw wykonywanego prez mistrzów Polski w podnoszeniu cieżarów i pod okiem ich trenera Marka Wojciechowskiego.

Tu robia to w pełnym zakresie od ziemi,w konkursie by było łatwiej jest to ćw wykonywane od kolan-dokładna nazwa to rwanie siłowe od kolan(nie wpisałem słowa siłowy,bo zapomniałem :) ).

Czyli nie chodzi o klasyczne rwanie,jakie Fighter wstawił,tylko rwanie siłowe,sztanga idzie przy tułowiu i robimy to tylko od kolan.

Ćwiczenie jest zbliżone do typowych codziennych czynności,odzwierciedla także pracę na lince promu.

Kontuzyjność tego ćwiczenia ?

Pewnie mniejsza niż w innych ćwiczeniach typowo siłowych,gdzie ciężary są wieksze.
Ciężar 30 kg jest bezpieczny dla przecietnego ,trochę wysportowanego mężczyzny,podobnie z ciężarem 15 kg dla kobiet.

Czasu jest dużo-możecie doskonalić technikę zaczynając od nawet kija od szczotki,ale przy tym ćwiczeniu ruch jest naturalny.
Ja czasem robię to ćw od samej ziemi i z wiekszym ciężarem jako rozgrzewke przed barkami-ale naprawdę rzadko,stąd daleko mnie do jakieś książkowej perfekcji ale nie było nikogo chętnego do prezentacji.






A tu link do konkursu,który wtedy zrobiliśmy (nikt nie odniósł żadnej kontuzji-co ważne dla niepewnych swoich umiejętności ):

https://www.sfd.pl/OSK_Specjalne_Zadanie__rwanie_siłowe-t1151828.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020298
Nie zgodzę się aby ciężar 30kg nie powodował problemów przy tak kosmicznej liczbie powtórzeń (150?). Nie bez przyczyny ciężarowcy rozgrzewają się na niskiej liczbie powtórzeń nawet na niskich ciężarach. To że ćwiczenie wygląda fajnie, nie znaczy że powinno znaleźć się w konkursie, bo ćwiczenie wybrane jest bardzo trudne technicznie.
Dodatkowo wstawiłem filmik z techniką rwania znad kolan na wysoko. Nie wstawiałem filmiku z rwania na siad czy rwania na wysoko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12142 Napisanych postów 30553 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131094
FighterX - nie ma tu ani jednego ciężarowca ale jest tu kilka silnych osób, które mogą spróbować czegoś nowego w ich zwyczajowych treningach.
Waldemar Baszanowski mówił, że nie mógłby być kulturystą gdyż nie podoba mu się wykonywanie dużej ilości powtórzeń.
Dla takich siłaczy jak goldberg zadanie na styczeń jest jak bułka z masłem.
150 powtórzeń to cel do którego można dążyć ale jest on chyba nieosiągalny nawet dla doświadczonego ciężarowca.
Ciężar 30 kg jest dla mnie (ważącego 75 kg ) znacznym ale spróbuję jak wypadnę w tym zadaniu
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

40kg w 100sekund

Następny temat

Konkurs funkcjonalny east west wg drazekm

WHEY premium