SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs/Test - Poprawa Sylwetki - Szerokie bary wg kabo9

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25367

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7513 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385512
Taka mała uwaga ode mnie co do przenoszenia , jak ja robiłem kiedyś tak krótki ruch to slabo czułem to ćwiczenie ale ktoś poradził mi ze jak wracam hantla to az nad brzuch i z powrotem i lepie mi wchodzi to cwiczenie , mozesz spróbować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
thx, spróbuję następnym razem, chociaż ja je czuję raczej bardziej w "zagłownym" zakresie

robiłem je w sumie kilka razy dopiero, a wzorowałem się (nie wiem czy słusznie ) na filmiku Radka Słodkiewicza




Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2014-01-21 16:55:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7513 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385512
w taki sposób to ja nie czuje wogole tego cwiczenia , to była tylko moja sugestia do wypróbowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
spoko wiem, właśnie po to zamieszczam te filmiki, żeby różne sugestie dostawać
także nie krępujcie się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 423 Wiek 56 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21509
Obejrzałem te tubki z przenoszeniem hantli i się zdziwiłem, bo robiłem to ćwiczenie w leżeniu na piłce od miesiąca ale jakoś nadgorliwie - hantlą robiłem prawie pełne półkole od pozycji zza głowy do bioder. Hantlę trzymałem oburącz za gryf a nie za talerz - wszystko źle.
Zresztą miałem je podane jako ćwiczenie zastępcze do podciągania szerokim uchwytem na drążku więc myślałem, że ono jest bardziej na plecy, klatka przy okazji. Z tubki wynika, że jest to ćwiczenie typowo na klatkę - dlaczego zatem mi je zapisano jako zastępcze do podciągania szerokim uchwytem? Echhh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
jest wersja na klatkę i na plecy tego ćwiczenia, na plecy niby ze sztangą:
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/bent-arm-barbell-pullover
a tu na klatkę:
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/bent-arm-dumbbell-pullover

a ja robiąc kiedyś pierwszy raz to ćwiczenie przy okazji tricpes też przećwiczyłem ,



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2014-01-21 23:15:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542

Wtorek 21-01-2014


Dieta
Dieta b/t/w/kcal: 266/88/308/3099

Otręby owsiane 10
Makaron pełne ziarno 200
Płatki owsiane 100
Kasza gryczana 100
Otręby żytnie Kupiec 10
Jaja kurze - JEDNO średnie jajko (60g) 210
Ser Mozarella 125
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 250
Wołowina klasa I ścięgnista 150
Wieprzowina klasa I 150
Sernik bananowy na zimno 0,5

Suplementacja
Flex
Vitamin B complex
Vitamin C
Tran

Trening: WOD

Rozgrzewka: pajacyki, wymachy, skłony

7 rund (odpoczynek do zejścia tętna w okolice 120-130 bpm)
Podciąganie nachwyt 5
Przysiad z wymachem 15
Burpees 5
Sit-up 10

Ćwiczenia na mobilność barków


Foto/Video
Makaron z kurą:


Polędwiczki z kaszą:


Komentarz

Dosyć duża obolałość klatki mi się pojawiła wieczorem, ale szybki trening pomógł na rozruszanie wszystkiego i bóle przeszły. Późnym wieczorkiem dodatkowa forma aero – tenis na xbox .

pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1096 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 234774
kinect rules !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10023 Napisanych postów 30364 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728666
Przenosy sztangielka lub sztanga sa w wielu odmianach.
Nie jest to ćwiczenie z typu mocno pompujacych ale ma inna zaletę-fajnie rozciąga mieśnie obreczy barkowej,najszerszy,obłe,zebate przednie,piersiowe wielkoe i piersiowe małe(gdzie one są i gdzie je widać-patrz konkurs anatomiczny :) )

Podobnie te grupy mieśni ćwiczymy np -przy brzuchu na kółku lub przy wznosach nóg do drążka.

Pewien sposób wykonania tego ćwiczenia ze sztangą (przenosy na proste ręcenachwytem)jest bardzo pomocny przy kontuzjach klatki(wyciskanie leżąc z duzymi ciężarami)

Inny sposób-przenosy sztangi na ugiętych ramionach podchwytem-bardzo fajnie uwidocznia zębate przednie i wzmacnia piersiowe mniejsze oraz brzegi piersiowego większego i jego ścięgno.Także rozciaga i wzmacnia miesnie kruczo-ramienne o których się przeważnie nie pamieta aż do czasu zaznania ich kontuzji :).

Na filmie Emil objaśnia i wykonuje to cwiczenie...



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
dzięki, no to w sumie tak mi wychodzi, że prawie dobrze robiłem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test -Poprawa Sylwetki-Szerokie bary wg Xzaar77

Następny temat

Konkurs -Poprawa Sylwetki-Szerokie bary wg Lukson

WHEY premium