SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Igor,Czarnuch,Mysli,ZeJestCwany,ZarazGoTuObgadamySPAM

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 141513

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
Ja też stosunkowo jajecznice bym wolał zjeść. Ma ktoś z Was Fb ?

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Mam, ale Ci nie podam :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MojeImie
Tak się teraz zacząłem zastanawiać nad głębokością przysiadu. Bo są takie twierdzenia gdzie tyłek mamy opuszczać aż do ziemi, ale czy na pewno tak trzeba? Tak sobie pomyśleć to można dojść do wniosku, że przysiad można robić do tego momentu aż dłońmi dotkniemy do podłogi (Tyle Nam wystarczy by podnieść coś z ziemi.) bo po co mamy przysiadać głębiej? Do czego Nam jest to potrzebne?
W takim wypadku głębokość przysiadu będzie Nam dyktować proporcja kończyn.

Schodzenie do samej ziemi wzmacnia i powiększa vastus medialis - kluczową głowę czworogłowego dla sportowców zabezpieczającą przed kontuzjami kolan. Do tego rozbudowany VMO tworzy ładnie wyglądającą "łezkę". Nie uważam, że trzeba oprzeć trening na pełnych przysiadach, ale obowiązkowo trzeba robić jakąś ich pełną formę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
chlopaki, z powodu ze nie mam czasu na szukanie planow, podrzucicie jakies linki dla poczatkujacych, interesuje mnie fbw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
No tak, ale sprawdzałem u siebie i dobrze ten mięsień pracuje gdy mam czworo-głowy poniżej kolana, niekoniecznie dupą przy samej ziemi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Najlepszy plan treningowy na początek według mnie: przysiad, martwy ciąg, podciąganie, pompki na poręczach. I zdania nie zmienię ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
tez o tym myslalem, tylko nie wiem co w kwestii serii i powtorzen; ogolem nie wiem jakie to ma byc objetosciowo i co ile progresowac cizar; same podstawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Serie pewnie ze 4, przez 4 tygodnie możesz pojechać na 15 powtórzeń by techniki się dobrze nauczyć. Następny cykl na 10 powtórzeń, a kolejny na 5. Potem możesz powtórzyć ten schemat lub pomyśleć nad dodaniem jakiś ćwiczeń.
Co do ciężarów to według uznania, byle byś cały cykl nie jechał na tym samym obciążeniu. Góra raz na tydzień, jak czujesz się na siłach to co tren. Ale wiadomo na początku technika na full potem dodawaj :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chyba chodzi też o ogólne rozciągnięcie. Wodyn to w swoim artykule tłumaczył. Do tego na samym dole jeszcze jeden mięsień się aktywuje, odwodziciel, jeżeli się nie mylę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Rozciągnięcie jest dobre, ale nie idealne :) W dziale crossfit widziałem temat na pierwszej stronie, który był o przysiadzie i tam było sporo filmików na wyeliminowanie problemu z przysiadami w zależności jaką głębokością już dysponujemy. Warto tam zajrzeć by przysiadać głębiej.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co doradzacie

Następny temat

Plan treningowy - warunki domowe

WHEY premium