SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Porandojin byle do przodu - after acl str. 17

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44109

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607890
Super, ze jesteś Trzymam kciuki za powrót do formy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anchy MISS SFD
Ekspert
Szacuny 181 Napisanych postów 2338 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 72200
Poran super, że jesteś! Podglądam obowiązkowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Witamy ponownie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
Kolejny come back
Pacze

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66964
Dziękuję za miłe wpisy.

Sprawozdanie z 2go dnia po powrocie:
Micha czyciutka, wyliczona, a nawet lekko nie dojedzona.

Trening po rozgrzewce:

3x20

1. Uginanie ramion ze sztangą
20/18/18
2. Prostowanie ramion na wyciągu gornym
10/10/10
3. Wyciskanie hantli siedząc
5/5/5
4. Uginanie naprzemienne ramion z hantlami.
5/5/5
5. Wyciskanie wąsko
12/15/15
6. Wznosy bokiem + wznosy bokiem w opadzie
2/2/2
7. Wyciskanie żolnierskie
10/10/10

Trening zrobiony rozruchowo, cw z jakiegos starego treningu i w celu sprawdzenia wytrzymania na pieczenie. Cięzary nie trafione.
Przy żołnierskim to już PP w ostatniej serii.
Ale ze mnie słabeusz

I kawałek puzla





Zmieniony przez - porandojin w dniu 2017-07-17 22:25:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66964
Wczoraj ćwiczenia z rehabilitantem + bieżnia + rowerek.


Dzisiaj:
Ćwiczenia z rehabilitantem jw.

Co do kolana pracujemy nad pogłębieniem zgięcia oraz przywróceniem pełnej funkcjonalności.
Zgodnie z zaleceniami lekarza powoli mogę wdrażać standardowe ćwiczenia siłowe, które do tej pory nie były wskazane dla przeszczepionego wiązadła np. prostowanie nóg.
Mam dosyć dużą różnicę w wyglądzie 4-ek. Dokładnie w kontuzjowanej nodze brakuje sporo w bocznej głowie i czuję, że będzie to trwało bardzo długo zanim obie będą wyglądały bardziej podobnie. W związku z tym zrobiłam sobie dzisiaj trening nastawiony na sprawdzenie, które ćwiczenia jestem w stanie już wykonywać, które sprawiają mi drobne problemy techniczne, a których po prostu nie da się wykonać jeszcze.

Od razu zaznaczam, że praktycznie cały czas wykonuję bez większych problemów niektóre ćwiczenia z ketlami. Były one stopniowo modyfikowane podczas rehabilitacji i cały czas kontrolowane przez certyfikowanego instruktora pod kątem poprawności techniki. Wykonywanie ich nie sprawia mi już trudności np. snatch, swing, clean, ale w przypadku MC musiałam dużo zejść z obciążeniem.

A dzisiejszy trening wyglądał tak:
1. MC 32kg 3x20
Nie było tutaj problemu.
2. Uginanie nóg leżąc 10kg 1x40 (na zmęczenie)
Dało rade, ale na razie nie szaleję z obciążeniami.
3. Uginanie nóg leżąc z opuszczaniem 1 nogą 1x20
Tutaj kontuzjowana noga też sobie poradziła.
4. Wspięcia na palce 35kg 1x40 (na zmęczenie)
ok.
5. Wspięcia na palce jednonóż 25kgx20
Tutaj przy ostatnich 5 powtórzeniach było widać różnicę. Kontuzjowana słabo wpadła.
6. Przysiad zwykły bez obciążenia - nie da się wykonać jeszcze tego ćwiczenia. Nie ma nawet kąta 90.
7. Przysiad trzymając się gumy 3x20
Udało się zejść poniżej kolan. kontrola kolan cały czas.
8. Wykroki - nie daję rady wykonać tego ćwiczenia, gdy kontuzjowana noga zostaje w tyle, więc na razie odpada.
9. Prostowanie nóg 5kg 3x20
To ćwiczenie do tej pory było zakazane ze względu na zbytnie oddziaływanie na wiązadło. Dzisiaj udało się je zrobić bez dyskomfortu, ale w porównaniu z tym ciężarem, którego kiedyś używałam to 5kg sprawiło mi już trudność.
10. Odwodzenie nogi na wyciągu 8kg 3x20
To ćwiczenie robiłam do tej pory z gumą w ramach rehabilitacji i nie sprawia mi większych trudności. Oczywiście redukcja obciążenia musiała być.

Na zakończenie poszły swingi 16kg kettelkiem.


Zdaję sobie sprawę, że przysiad dla większości z ćwiczących nie sprawia może już trudności, ale dla mnie od początku niestety jest największą zmorą. Najpierw wyszła sprawa z przykurczonymi zginaczami bioder, czy jakoś tak, a gdy w końcu zaczęłam nad tym pracować, to stała się ta felerna kontuzja. Dlatego z dzisiejszego treningu jestem najbardziej właśnie dumna z tego, że udało mi się wykonać przysiady trzymając gumę przymocowaną do sufitu. Jest chociaż jakaś alternatywa dla normalnego przysiadu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 460 Napisanych postów 1592 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 229519
Miałam wczoraj skomentować fajne skarpetki w poprzednim wpisie i zapomniałam Wyglądają super!
Podglądam i trzymam kciuki za powrót do pełni sil i sprawności po kontuzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
A ja przysiadów nie robię i nie zamierzam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66964
Dzięki Teapot.

Eveline - Ty nie robisz przysiadow?


Naprodukowalam sie w tym wpisie, a tylko pierwsza czesc sie pojawiła.


Zmieniony przez - porandojin w dniu 2017-07-20 19:20:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy taki trening pozwoli mi spalić zbędną tkankę tłuszczową?

Następny temat

Jaki trening??

WHEY premium