SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT/ Massmarols/ I pods. str 46 / II podsumowanie str. 100

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 89972

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki napaliłam się na siłkę, bo raz, że dawno nie byłam, a dwa, że treningi z piłką Obli często robiłam wcześniej i chętnie zakosztowałabym jakiegoś nowego treningu także jeszcze pokombinuję, kasa to tylko kasa, zawsze się ją da jakoś zarobic W każdym razie dziś na pewno siłowy zrobię- już się nie mogę doczekac- nie wiadomo tylko jeszcze gdzie

Michy jakoś nie mogę dograc- rozłazi mi się zupełnie. Pewnie to kwestia wdrożenia się. W każdym razie na razie nie jestem na niej głodna, ale to pewnie kwestia czasu ( tak czytałam dzienniki dziewczyn )

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
TRENING


1. Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej - obciążenie 3 kg - mogłam więcej choc w 2 serii czułam jak ręce mi się trzęsą - mam obawy czy robię to dobrze technicznie ( oczywiscie obejrzałam przed filmiki na yt)
2. Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej - j.w
3. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem - 35lb
4. Unoszenie bokiem w górę sztangielek - 2 kg ledwo ledwo
5. Prostowanie tułowia na ławeczce - następnym razem dorzucę obciązenie 5kg
6. Uginanie ramion ze sztangielkami (naprzemienne) - 4 kg po 15 razy czyli w sumie 30
7. Prostowanie ramion na wyciągu - 35 lb
8. Prostowanie nóg siedząc - hmm nie pamiętam ale chyba też 35lb w 1 serii, w 2 zwiększyłam
9. Uginanie nóg leżąc 1 seria 22 co było zdecydowanie za lekko, 2 35 co już czułam na końcówce
10. Przywodziciele na ginekologu - 65 lb
11. Odwodziciele j.w. -40
12. Wspiecia na palce siedząc - zrobiłam na stojaka, najpierw 1 noga, potem 2 po 15 raz na każda

MISKA

Postanowiłam się nie certolic i podnoszę węgle - nie ma jeszcze 1800 ale jest więcej

SŁODKIE PIEYDOLENIE

jako świeżak na siłowni dostałam 2 treningi wprowadzające gratis- jak się zgłosiłam do trenera to mi zaproponował godzinę marszu na bieżni ( tak mają w zwyczaju dawac początkującym)

Jak mu pokazałam mój obwód i poprosiłam o zerkanie okiem czy dobrze robię to najpierw wysłuchałam, że wszystko jest bez sensu i że to głupota zaczynac od klatki, poczym później miły pan podsumował, że pewnie układał to mężczyzna z uwagi na rozrost najważniejszej części ciała kobiety czyli cycków

w każdym razie poprawił mi jakieś 4 cwiczenia a resztę olał - stąd więc moje obawy o technikę. Nic to, ogarnę sama

I na koniec moje wrażenia: nie wiem na ile to było efektywne, bo nei wyszłam zlana potem, ale jednak z drżeniem rąk.
Pierwszy mój trening na siłowni od czerwca - bardziej to było sprawdzanie ile mogę i co umiem. Nie wiem czy jestem zadowolona czy nie, na pewno 100% mnie to nei było.

I jeszcze pytanie: z treningu na trening progresowac czy z tygodnia na tydzien?





Zmieniony przez - massmarols w dniu 2012-01-26 20:23:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
massmarols
130 g węgli to dużo jak na mnie- od nich najbardziej tyję, prowadzę siedzący tryb życia - 8 godz na doopie bez żadnego ruchu i stąd moje obawy- już tyle razy próbowałam schudnąc, że teraz nie wiem już czemu ufac i głupieję- znam zasady zdrowego jedzenia, ale w natłoku informacji dostaje kręcka i nie wiem co mam robic.



Kolezanko, ze tak powiem: CHRZANISZ. Twoje tycie to nie reakcja na weglowodany wysokiej jakosci, ale to, ze "tyle razy probowalas schudnac" i grzechy dietetyczne typu czekoladki i inne. Jeszcze tu takiej nie bylo, ktora sie roztyla z powodu 1/4 szklanki ryzu.
I nie, nie znasz zasad odzywiania sie. Gdybys je znala, to wiedzialabys, ze pakujesz sie w diete nieskoweglowodanowa, bo od 100g sie takowa zaczyna. Przestaniesz chudnac szybko, bo juz w nia wlazalas. I co? Po 2 czy 3 tygodniach zaczniesz ciac po 50g. W krotkim czasie dojdziesz do zera. I powiedz mi, co wtedy?
Poza ladujac sie w takie cos, musisz wiedziec, ze to wybor na cale zycie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej, dzięki za odwiedziny - owszem najpierw bałam się tych 130 g W, jednak wczoraj po siłce w końcu dotarło do mnie, ze wbrew wszelkim opinią kobieta to nei ptaszek i jeśc powinna jak człowiek - co napisałam w poście nad Twoim.

Wczoraj wprawdzie nie dobiłam do 130 - zabrakło mi 9 - dziś to poprawię, zresztą jestem tak głodna od rana, że pieydole te 30 g w tą czy w tamtą - idę jeśc

Dziś dzień nietreningowy i wypiska - proszę nie zwracac uwagi na godziny

jutro nie będę mogła iśc na siłkę, bo muszę do 20 kiblowac w robocie i już nei zdązę- planuję zrobic trening z piłką Obli a w niedzielę jak Bóg przykazał wyruszyc na siłownię






Zmieniony przez - massmarols w dniu 2012-01-27 21:14:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
27.01 DT:

Miska 1800 B 130 T85 W130:

1 owsianka
2 swojska kaszanka z cebula i kiszonym i prawdziwym razowcem na zakwasie
3 indyk, ryż + kapusta kiszona (prawdziwa) +oliwa
4 karkówka pieczona, burak
Trenio
5 whey na wodzie

Mogłam dac ryż po treningu, ale zapomniała i zjadłam teraz.. no nic, przeżyję

Trenio:

Trening Obli dla początkujących na piłce - w przerwie między obwodami kręcenie hula, po obwodach, jak dam rade to pobiegam po schodach - z zera na 10 piętro, jak nie dam to pokręce 30 min hula

Suple:

żeń-szeń
kozieradka - mam w przyprawie - eko- czy może byc? czy lepiej pic? czytałam, że obniża poziom kortyzolu we krwi- tyję głównie w brzuchu- czy to pomoże?
cynamon- mam mielony, może byc?
ocet jabłkowy- pic na czczo? obecnie dodaje do warzyw?
wiesiołek







Zmieniony przez - massmarols w dniu 2012-01-28 15:06:47

Zmieniony przez - massmarols w dniu 2012-01-28 15:10:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
28.01 - DT:

Trening 28.01.2012

10 min szybkiego biegu na bieżni
uginanie ramion w podporze tyłem - 3 serie- 2 pierwsze 15 powtórzeń, 3-10

1. Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej I seria 3kg, II 3kg
2. Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej I 4kg, II 5kg
3. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem I 30kg, II 30kg
4. Unoszenie bokiem w górę sztangielek I 2kg, II 2kg
5. Prostowanie tułowia na ławeczce I 5kg, II 5kg
6. Uginanie ramion ze sztangielkami (naprzemienne)  I 5kg, II 6kg
7. Prostowanie ramion na wyciągu I 22kg-maszyna, II-11 wyciąg
8. Prostowanie nóg siedząc I 40kg, II 45kg
9. Uginanie nóg leżąc I 30kg, II 30kg
10. Przywodziciele na ginekologu I40kg, II 45kg
11. Odwodziciele j.w. I 35kg, II 40kg
12. Wspiecia na palce siedząc 
I na stojąco, jedna noga ugięta, 2 obciążenie 15 kg-2 sztangielki po 7,5 kg

unoszenie kolan do klatki piersiowej w podporze na poręczach 2 seria po 15 powtórzeń

20 min rowerka

rozciąganie

Miska 1800 B130 T85 W130

1. kanapki z mięsem (swojska szyna) i warzywami
2. placki + duża łyżka musu z jabłek i malin bez cukru- podbiło to węgle do 130
3. kasza z łososiem i warzywami i oliwa
4, twaróg z masłem orzechowym


Komentarz:

Jestem zayebiście zadowona z treningu- przyłożyłam się, zwiększyłam ciężary od ostatniego i naprawdę mocno popracowałam.
Największy ból sprawia mi wyciskanie bokiem-barki mam mega słabe- muszę popracowac na górą, bo siły w łapach u mnie brak.




Zmieniony przez - massmarols w dniu 2012-01-29 14:25:05




Zmieniony przez - massmarols w dniu 2012-01-29 15:02:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po prostowaniu tułowia na ławeczce boli mnie kręgosłup w lędzwiach- obojętnie czy wykonuję to bez obciążenia czy z.. czy zmienic na coś innego to cwiczenie czy dalej wykonywac?

Na pewno robiłam je poprawnie - pilnował mnie trener...

znalazłam takie cwiczenia na sfd, czy są ok?

1.Leżenie tyłem. Jedna noga wyprostowana, druga ugięta
Przyciągnie rękami kolana nogi ugiętej do klatki piersiowej. Zmiana nogi.
2. Siad prosty. Ręce wyprostowane, Wyciągnięte w górę
Skłon tułowia w przód i dotknięcie palców stóp. Wytrzymać
Uwaga: kolana proste.
3. Przysiad podparty
Uniesienie bioder przez wyprost nóg bez odrywania dłoni od podłogi.
4. Leżenie tyłem. Nogi ugięte. Ręce w pozycji „skrzydełek” leżą na podłodze.
Wyprost obu nóg i uniesienie ich do góry.
5. Leżenie tyłem, nogi wyprostowane, ręce wzdłuż tułowie.
Uniesienie głowy nad podłogę i przyciągnięcie do ciała. Wytrzymać
6. Stanie proste. Ręce w pozycji „skrzydełek”
Przejście do półprzysiadu (na całych stopach) i powrót do stania
7. Klęk podparty
Wyginanie kręgosłupa w górę i w dół (koci grzbiet)
8. Siad na taborecie, stopy zaczepione pod szafę. Ręce w „skrzydełka”
Opad tułowia w tył. Wytrzymać
9. Leżenie tyłem. Ręce w pozycji skrzydełek. Nogi zgięte w kolanach
„Jazda na rowerze”
1. Leżenie tyłem. Nogi ugięte, stopy na podłodze. Ręce w pozycji „skrzydełek”
Uniesienie bioder w górę.
ZALECANE:
1.Jazda na rowerze
2. Pływanie
UWAGA
Liczba powtórzeń 10-20 razy

https://www.sfd.pl/ZESTAW_ĆWICZEŃ_KOREKCYJNYCH_/Skoliozy,_lordozy_i_inne..._/-t533731.html

Zmieniony przez - massmarols w dniu 2012-01-29 20:14:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zrobiłam te cwiczenia i trochę ból zelżał- mam zamiar również włączyc HIM i HAM- czy robic je na sucho, przed treningiem czy po? bardzo byłabym wdzięczna za jakąś opinię kogoś kto ma pojęcie o pogłębionej lordozie- do orto na nfz nie mam szans na razie się dostac a na prywatną wizytę czy do fizjo czy orto na razie nie ma funduszu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
massmarols
Po prostowaniu tułowia na ławeczce boli mnie kręgosłup w lędzwiach- obojętnie czy wykonuję to bez obciążenia czy z.. czy zmienic na coś innego to cwiczenie czy dalej wykonywac?




Być może robisz tzw "przeprosty" czyli nadmiernie prostujesz się w górnej fazie unoszeń. Tułów powinnaś prostować do momentu naturalnej, wyprostowanej pozycji a nie wyginać się dodatkowo w druga stronę.

Niestety poziom szkolenia instruktorów w Polsce sprawia, że w większości sa oni zupełnie nie przygotowani i nie posiadaja odpowiednich kwalifikacji.
Dlatego też mógł po prostu nie wiedzieć, że przeprostów nie powinno się robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1080 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8675
w takim razie i ja zagladam i zagladac bede :) i zycze powodzenia, startujemy mniej wiecej podobnie :)

http://www.sfd.pl/parę_pytań_odnośnie_melmankowej_redukcji_:_-t832708.html - moja redukcja - I pods. str. 25 / II pods. str. 62 / III pods. str. 98

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BIAŁKO na utrate wagi - tłuszczu?

Następny temat

Jadospis - proszę o weryfikację :)

WHEY premium