SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trenujący KM i ich doświadczenia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 205380

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 5162 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 22175
np. mój trener robi na przemian raz stójka a w inny dzień parter i wszsytko ładnie sie ze sobą łaczy %)

Zmieniony przez - rm_125 w dniu 2011-05-31 01:06:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 180
KM trenuję od kilku miesięcy, w gdańskiej sekcji. Wcześniej miałem przygody z karate, ale nie stanowi to jakiejkolwiek bazy dla mnie, bo niewiele z tych treningów karate wyniosłem - kilka złych nawyków. Jeśli idzie o KM to rozpocząłem treningi z kilku względów. Początkowo chciałem wybrać boks i ciągle myślę nad dorzuceniem go do treningów, ale czas chyba mi na to nie pozwoli :) KM wybrałem, bo jest to system mocno intuicyjny, zawiera szereg technik stójkowych i parterowych. Ponadto wiele uwagi poświęca odnalezieniu się przy zagrożeniu ze strony większej liczby przeciwników, czasem uzbrojonych. Jest to system mocno stawiający na realia. Ćwiczymy dużo chwytów, duszeń, wyrywania się z nich. Wiele rzeczy, które kiedyś mi się przytrafiły na ulicy jest tam opracowywane i znając je wcześniej lepiej bym sobie poradził. Główny powód, dla którego wybrałem KM to właśnie przełożenie tego systemu na realia.

Negatywne opinie o KM biorą się z kilku rzeczy wg mnie. Pomijając kwestie, że niektóre sekcje (jak już zdążyłem zauważyć na przykładzie kumpli) uczą "magicznych sztuczek", a nie przygotowują do realnego starcia to główny powód negatywnych opinii o KM to brak zrozumienia tego czym KM jest. To nie sport walki. Nawet nie wiem czy sztuka (?). To jest raczej system. Pozbawiony dodatków, nastawiony na określone cele. Taki system, który ma przekładać się na życiowe sytuacje. Na ulicy nie ma punktów od sędziów, nikt nie patrzy na to czy dobrze walczysz w stójce, klinczujesz itp.. Jak ktoś chce Ci zrobić krzywdę to masz użyć takich środków, które zapewnią Ci bezpieczeństwo. Czasu często jest mało, chaosu dużo i trzeba działać instynktownie. Będzie kilku przeciwników to musisz wiedzieć, żeby np. nie wchodzić między nich i jak względem nich stać - rzecz banalna, gdy się czyta, a w realiach okazuje się, że o tym zapominamy.

Mocne strony treningu w mojej sekcji:
1) dobrze działa na psychikę :)
2) grupy są odpowiednie jeśli idzie o ilość osób
3) bardzo dobry plan treningu: porządną rozgrzewka, dobrze ułożone dalsze jego etapy
4) dużo sparingów
5) bez zbędnych pierdół i magii, konkretnie, prosto

Obrona przed nożem i pistoletem to kwestie dyskusyjne (pałka chyba mniej, bo i takie się w życiu zdarzały). Jest to jakby nie było integralna część KM. Nie lubię tej części, jednak zakładając, że kiedyś zostałbym zapędzony w kozi róg, bez innej możliwości to wolę mieć te 5% szans na przeżycie niż żadnych :) Akceptuję to w jakiej formie obrony przed pistoletem i nożem są, ich ilość jest wystarczająca, żeby zdobyć więcej świadomości i odpowiednio mała, żeby nie tracić czasu na rzeczy, które mogą okazać się mniej przydatne.

Jeśli ktoś chce nauczyć się bronić przed atakiem np. na ulicy to KM wg mnie sprawdzi się doskonale. Jeśli ktoś szuka sportu to są do tego lepsze dyscypliny.

Zmieniony przez - Snad w dniu 2011-05-31 22:42:05

Zmieniony przez - Snad w dniu 2011-06-01 01:25:44

Zmieniony przez - Snad w dniu 2011-06-01 01:27:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Bardzo fajnie napisałeś i dość podobnie myślę,choć nie trenuję "izraelskiej" Krav Magi.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
A mnie zaciekawiło stwierdzenie:

1) dobrze działa na psychikę :)

Mógłbyś rozwinąć myśl?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 180
Chodzi o nabranie pewności siebie (bez przesady oczywiście) i zwiększenie pewnej świadomości zagrożeń i możliwości reakcji. Poza tym zwyczajnie w świecie odstresowuję się, kanalizuję energię w odpowiednim miejscu na odpowiednich rzeczach - tak jednak może działać zapewne większość systemów / sportów itp..

Zmieniony przez - Snad w dniu 2011-06-01 10:45:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Dokładnie tak to działa :)
Furiaci i bandyci mogą się wyszaleć na macie :P Dzięki temu w domu są potulni, bo nie mają siły na kłótnie :P

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 275
Czy ktoś trenuje w Warszwskim IKMA z panem Krzysztofem Sawickim ? Mam 16 lat i od września chciałem się zapisać na Krav Magę. Czy mogę ćwiczyć w grupie z dorosłymi ? Jak to jest ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 410
Witam.
Nie wiem jak to wygląda u Pana Sawickiego. Piszę bo po przeczytaniu powyższego posta przypomniało mi się, że jeden z chłopaków Pana Sawickiego walczył na gali mma i wygrał z Marcinem Linke.
Finezji tam nie było ale, można to tak określić, po kraversku go potraktował, czyli ostro w pyszczek i bez pchania się w to w czym nie czuł się pewnie.
Mi się spodobało, a po reakcji narożnika kraverów zauważyłem, że trafiło ich bardziej niż samego zwycięzce. Oby tak dalej.





Zmieniony przez - Ogordon w dniu 2011-08-23 22:58:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 180
Benek, ja nie odniosę się do tego czy Sawicki jest dobry - słyszałem, że tak. Najlepiej sprawdzić jeden trening - jestem przekonany, że możesz wpaść do niego na próbne zajęcia. Spytaj jego samego o to czy on sam nie ustala podziałów wiekowych, ale generalnie to raczej nie ma sztywnych podziałów na różnych sekcjach, jako 16latek możesz spokojnie z dorosłymi ćwiczyć. Nawet lepiej, bo od razu z "większymi" będzie ćwiczył, więc przy jeśli będziesz miał ducha to dużo się nauczysz. Powodzenia i daj znaka

Ogordon - KM nigdy nie będzie dobra pod MMA jako oddzielny system. Widać ten chłopak może w miarę wiedzieć jak walczyć, ale pod ten sport KM raczej może być dodatkiem, na pewno nie głównym systemem. Jóźwiak całkiem godnie łączy BJJ z KM i to już ma większy sens.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 410
Jakiś czas temu pisałem, że Krav Maga Krav Madze nie równa. Skoro wystartował, to pewnie w ramach Krav Magi Pan Sawicki robi treningi uderzane i parterowe. Wiadomo, przynajmniej jeśli chodzi o parter, to było tego nie wystarczająco dużo więc nie pchał się na dechy.

Masz rację, łączenie działa. U nas trener wprowadził na 3 treningi w tygodniu 1 , na którym robi techniki samoobrony, a na pozostałych normalną naukę walki w stójce, jak na sekcji KB. Chociaż ten trening, który miał być poświęcony na techniki ostatnio i tak przybiera formę tamtych dwóch. I goni nas po seminariach z bjj i mma. Ja to akceptuję. Przypuszczam, że jeśli trafił bym na sekcję gdzie są suche techniki to bym się rozmyślił. Dlatego, tak jak mówię, Krav Maga Krav Madze nie równa. Ktoś już gdzieś wielokrotnie pisał, że zależy od trenera.

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Nóg na Worku

Następny temat

Encyklopedia karate kyokushin

WHEY premium