SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trenujący KM i ich doświadczenia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 205366

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Jeśli nie ćwiczyłeś poprawnego duszenia to możesz gościa tylko pougniatać po szyi, zaś jeśli walniesz go kluczami, pokrywką od śmietnika, komórką, czy nawet pięścią w potylicę to zapewniam, że delikwent padnie. Duszenie wyglądało by o wiele lepiej, ale parafrazując obecnie lecącą w telewizji reklamę - Kravka nie ma dobrze wyglądać, kravka ma być skuteczna (może nie zbyt czytelna aluzja do reklamy leku na przeziębienie :) ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No to chyba jasne, że trzeba ćwiczyć te duszenie, żeby wychodziło w walce. Poza tym nie wiem jak sobie wyobrażasz znokautowanie pięścią, uderzając w potylicę, gdy jesteś za przeciwnikiem tak jak na zdjęciu.





Zmieniony przez - Puar w dniu 2011-01-30 18:09:20

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Cios w potylicę . Oczywiście, że jeśli jest sytuacja, w której przeciwnik jest jeden to lepiej go zdusić. Natomiast w wypadku, gdy przeciwników może być więcej lepiej jest dążyć do stójki, z której można ew. dokonać oddalenia się.

Dodam jeszcze, że w sytuacji takiej walki nie musi być to oczywiście mata leo, które wcale nie jest techniką trudną i jej wykonywanie nie wymaga 10 lat treningu. Skuteczne i bardzo destrukcyjne są też duszenia na krtań palcami i tym podobne.

Zmieniony przez - d0l4r99 w dniu 2011-01-30 18:13:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Dolar, cofnij się o stronę i napisz jeszcze coś więcej o tym co poruszyłem Inni też.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Przeważnie uczy się, żeby starać się unikać parteru a po obaleniu dążyć do powrotu do stójki. Takie ataki, jak gryzienie czy ataki na oczy raczej wykorzystuje się do ustabilizowania dogodnej pozycji i tego typu rzeczy. Np. jeśli masz przeciwnika w gardzie i chce z niej wyjść, to możesz atakować na oczy, że zmusić go do przyłożenia z powrotem głowy do Twojej klatki albo przeciwnie wypchnąć go palcami i kontynuować uderzenia pięścią.

Zmieniony przez - d0l4r99 w dniu 2011-01-30 18:40:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Aha, dzięki.

Zmieniony przez - Puar w dniu 2011-01-30 18:42:42

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 315
Ja coś dopowiem o tym ataku na potylicę.
Generalnie nasz Instruktor mówi, że w potylicę powinno się tylko otwartą dłonią uderzać bo w przeciwnym razie uderzając z zamkniętej można sobie ją uszkodzić.
Jeśli chodzi o skuteczność takiego ataku w te miejsce to wydaje mi się iż tylko na chwilę zdezorientujemy agresora ale nic poza tym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Z moich informacji (od paru instruktorów) temu uderza się otwartą ręką bo cios pięścią czy łokciem może być śmiertelny. Polecam zrobić sobie taki test, uderz siebie delikatnie sam w potylice i stopniowo coraz mocniej, zorientujesz się jak niewielkiej siły trzeba by poczuć takie lekkie "coś". Teraz pomyśl ile razy silniej jesteś wstanie uderzyć w worek. Same nasuną ci się wnioski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Co do tych 180h. To jest to kurs w wojsku na instruktora.
Ci ludzie już mają pojęcie o SW. 180h to nic innego jak 2 treningi w tygodniu przez cały rok.
Co do walki w parterze i potylicy. Osobiście odradzam.
W czasie walki trudno trafić, a dochodzi do tego użycie właściwej siły,żeby nie zrobić krzywdy. Dla wojska potylica odpada, nauczysz się bić i w trakcie walki pamięć mięśniowa wykona uderzenie, a przeciwnik ma hełm.
Teoria, ale lepiej zapobiegać i eliminować bzdury niż mieć kiedyś pecha.
Do duszenia można dojść, nawet jak przeciwnik ma schowaną szyję.
Parter w combatach to jak najszybsze wyjście z parteru, lub wyeliminowanie przeciwnika (jakkolwiek to brzmi).

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Widzę, że się jesteś zorientowany Puchatek jak to wygląda w wojsku, czy tam też jest wojna między organizacjami? Tytuł instruktora wojskowego kto wydaje i jakie daje on przywileje?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Nóg na Worku

Następny temat

Encyklopedia karate kyokushin

WHEY premium