SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trenujący KM i ich doświadczenia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 204151

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2053
Witam serdecznie!

Jestem studentem WATu; II rok; Mechatronika :D
Zapisałem się do sekcji KM do Jarka Rogowskiego w ramach odrabiania WFu, oraz z powodów dla których wszyscy tam uczęszczają, czyli aby nauczyć się "tego i owego" (-;
Stażu w SW nie mam, jestem totalnym leszczykiem
W mieście z którego pochodze (Tomaszów Lubelski - mała mieścina ok. 30 000 mieszkańców 24 km od Ukrainy xD) były/są prowadzone zajęcia z krate tradycyjnego oraz Kyokushin - ale owe mnie nie pociągały i na nie nie uczęszczałem.

Na zajęcia prowadzone przez Jarka chodzę z przyjemnością. Dla mnie to jest świetne (czyt. aktywne) spędzanie czasu + podstawy walki/zachowań w sytuacjach "pod bramkowych" - na razie podstawy, byłem raptem na trzech treningach.
Chciałem poznać zdanie ludzi znających się na rzeczy o Jarku.
Zastanawia mnie co impact miał na myśli pisząc, że Jarek jest "nieodpowiedzialny".

Temat śledzę na bierząco, jak będę miał jakieś uwagi/zapytania to na pewno je tutaj zamieszczę.
Ewentualnie jeżeli ktoś ma pytania odnośnie grupy początkującej u Jarka to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam!

Zmieniony przez - qune w dniu 2006-10-24 19:41:12

Serwis przeciw powstaniu
Uniwersytetu Obrony Narodowej
www.uon.edu.pl

ultima thule

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69
Dawno się nie wypowiadałam - bo prawdę mówiąc nic ciekawego do powiedzenia nie miałam - ale czytam Wasze wypowiedzi na bieżąco.Nadal chodzę na treningi i wciagnęłam się nieprzecietnie więc jeśli czytaja to jakieś dziewczyny to powiem krótko - nie marnujcie czasu na jakis chorych aerobikich gdzie podskakuje się bez celu i bez sensu bo szkoda czasu. A teraz jeszcze cos co pewnie rozbawi wiekszość z Was.Jestem z siebie dumna - Potrafię zrobić kilkanaście banalnych pompek co na pierwszym treningu było absolutnie niemożliwe /prawdę mówiąc to nawet jedna była prawie niemożliwa/ Pisałam kiedys o tym że bawią mnie samą przechwałki gówniarzy którzy myslą że po dwóch miesiącach mogą rozwalić kilku naraz. To absolutna bzdura w która każdy myslący człowiek nie wierzy. Powiem jedno. Moim duzym osiagnięciem bedzie to że w sytuacji kryzysowej moja kondycja poprawi się na tyle że dam radę zwiać czym prędzej Dość tych wygłupów. Za kolejne dwa miesiące kolejna relacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45


sporo pytan odp.na razie krótko mam mało czasu.
1Jarka znam od 2000r obóz w ustce(04/2005KiF)JEGO TRENIGI zawierają zbyt duzo elementów z innych SW które wczesniej trenował.
2.Elina to dla mnie jedyna inst.która prowadzi trenig czystej KM takiej jaką uczą w IZRAELU.Skutecznosć KM polega na tym ze ma bardzo staranie opracowane moduły trenigowe.
3.bywam tez na semin.SKMP(rozmawiałem ostatnio z KOPCIEM o unifikacji kursu OCHR,VIP) jak i WKMF G.ADAMCZYKA a o nim nikt normalny nie powie ze jest złym inst.znam go od 2000r tez obóz USTKA.
4.pamiętam jak 1raz pojechałem do kuzynki do izraela 2001r i swój 1trenig w HAJFIE.
najpierw przez godz.inst.sprawdzł moją zdolnosc do trenigu a potem odrazu wpadłem dosłownie wir walki.
kazdy miejscowy chciał mnie z kopać.
Tam na kazdym trenigu inst.zwraca bardzo uwagę na poprawnosc technik czego niemogę powiedziec o polsce.
TRENUJE TO CO MI POTRZEBNE W PRACY tam trenig tzw.militarny to naprawde jazda na max wakla z sprzętem i całym majdanem.
tam nie ma półsrodków i straszny nacisk na poprawnosc technik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16
fakt JAREK to trochę nie odpowiedzialny gosc jak u niego trenowałem to częsciej nieprzychodził na zajęcia niż był.niewiem jak teraz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45
i własnie o tym mysle wiem od innych ze jarek robił takie numery.
zresztą sam T.ADAMCZYK to podkreslał czensto ze jarek jest roztrzepany i czasami brał za duzo roboty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2053
Ja mam treningi we wtorki i piątki u Jarka na WATcie. Na jego stronie można zobaczyć, że w piątek prowadzi zajęcia właśnie na WATcie (trzy grupy o 17:30 do 22:00) oraz w Centrum (17:45-20:45).
Jak widać w piątki powinien być w dwóch miejscach o tej samej porze :D
Póki co w jeden piątek był jego asystent Sławek, pochodzę dłużej to jeszcze się wypowiem w tej sprawie.
Zgadzam się z Wami w pełni, że facet wydaje się lekko zakręcony jeśli chodzi o sprawy organizacyjne (-; ale na samym treningu to full koncentracja.

Serwis przeciw powstaniu
Uniwersytetu Obrony Narodowej
www.uon.edu.pl

ultima thule

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
saryat, witamy w klubie
Od razu proszę o podanie swoich danych według założeń z pierwszej strony. O wypełnienie profilu nie proszę, bo jakimś dziwnym trafem profile zniknęły!!!

b.izyda, przyjmij gratulacje! Uwierz, że mało rzeczy tak cieszy instruktora, jak postępy jego ludzi

impact, przyznam, że bardzo mnie zaskakujesz. Najpierw stwierdzasz, że u Eliny widzisz KM najbardziej zbliżoną do tego, co robiłeś w Izraelu (gdzie akurat o Elinie krążą w Polsce bardzo negatywne opinie). Później piszesz o tym, że Grzesiek Adamczyk to dobry instruktor (z tego, co wiem, to Grzesiek - jak i cała WKMF - prowadzą treningi w sposób o wiele bardziej zbliżony do MMA, niż typowej samoobrony, jaka jest w IKMP). Wcześniej ganisz Jarka Rogowskiego za to, że zbyt wiele dodaje "od siebie"...
Przyznam szczerze, że dość ciężko mi za Tobą nadążyć...

A co do unifikacji taktyki ochrony, to wejdź w kontakt z Ryszardem Królem z I.P.System - oni zajmują się tym zawodowo od x lat, współpracują z jednostkami specjalnymi nie tylko w Polsce i mogę powiedzieć, że robią to naprawdę dobrze

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
SKMP organizuje w dniach 8.-11.11.2006r. szkolenie w Warszawie. Prowadzący: Richard Douieb oraz Steve Schmitt.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam.
Szczegóły tutaj:
https://www.sfd.pl/temat297754/ 

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45
z R.KRÓLEM Z IPS?IPS to nasza organizacja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
IP System - Inter-Person System. Prezes: Ryszard Król. To Ty jesteś stamtąd? Jeśli tak, to właśnie u Was się szkoliłem. Mały ten świat...

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Nóg na Worku

Następny temat

Encyklopedia karate kyokushin

Wiecej