SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trenujący KM i ich doświadczenia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 204896

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 315
Dobre pytanie. Stopnie są chyba tylko po to żeby zarobić kasę na egzaminujących ale bez tego z programem nauczania racej nie przejdzie się dalej.
Eh te Combaty

Zmieniony przez - Jaruto7 w dniu 2011-02-01 19:30:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1027
Tłusty bo chyba się uczysz innych technik wtedy ... , a poza tym to stopnie dochodzą do stopnia ,który daje uprawnienia instruktorskie ;) i ot cała filozofia .
Od P3 bodajże zaczyna się większa belka , ale tak na prawdę to wszystko zależy jaki instruktor jest.P1 to jest śmiech na sali ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Ja mam za sobą 2 egzaminy, jeden na p1, gdzie wszyscy zdawali na ten poziom (i wszyscy zdali, ponoć zawsze tak jest) oraz p2 zdawałem w Łodzi (pod okiem Pana Adamczyka) na egzaminie łączonym od p1 do p5 (też wszyscy zdali na swoje poziomy). Pierwszy egzamin to po prostu był trening - z okolicznych miast zebrali się ludzi z okolicznych miast (3 sekcje chyba nas było - 40 ludzi) i instruktor (przyjezdny, nazwisko nie utkwiło mi w głowie) zrobił trening z dużym naciskiem na 360 i przy okazji parę innych technik z p1, nie czuło się że to egzamin. Natomiast w łodzi wyglądało podobnie, tyle że kolejność technik była tak dobrana by pierwsze były na p1, potem p2... Osoby które zrobiły to co musiały na zdawany poziom siadały i przyglądały się osobą zdającym dalej na wyższe stopnie. Co do wspomnianego przez Tłustego kota podejścia Pana Adamczyka to z mojego doświadczenia wynika, że jest pobłażliwy w ocenie - co wcale nie musi być złe. Na egzamin dostałem się przez przypadek i moim zdaniem umiałem 2/3 technik na p2, mimo tego, że kompletnie dałem ciała w parterze dostałem żółta odznakę z dwoma belkami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Co do wspomnianego przez Tłustego kota podejścia Pana Adamczyka to z mojego doświadczenia wynika, że jest pobłażliwy w ocenie - co wcale nie musi być złe.

Alkadar, a mógłbyś rozwinąć? Zwłaszcza to co podkreśliłem...



Zmieniony przez - tlusty_kot w dniu 2011-02-02 15:43:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 315
Też jestem tego ciekaw :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Miałem to na myśli, że zamiast oblać lepiej pokazać, zamiast zniechęcić zachęcić. Jasna sprawa, że na wyższe stopnie egzamin powonień być bardziej miarodajny, ale pierwsze poziomy - nie tyle powinny być wyznacznikiem opanowania technik co chęci i zaangażowania. To jest tylko moje zdanie, co więcej domyślam się się wielu z was się z nim nie zgodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
" ale pierwsze poziomy - nie tyle powinny być wyznacznikiem opanowania technik co chęci i zaangażowania."

Nic tylko dawać dyplomy za samo chodzenie na trening.
Test powinien być zawsze miarodajny. Od samego początku. Jak masz jaja, a nie zdasz to więcej się nauczysz aby nadrobić zaległości. Takie coś eliminuje pseudo komandosów i ludzi przypadkowych.
No ale kasa jest najważniejsza.

A i za chęci to powinienem już dostać złoty medal na olimpiadzie :) Tak dla zachęty :)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 315
Muszę się zgodzić z Puchatkiem, podejście Adamczyka jest niedorzeczne :/ Przecież nie liczy się ilość a jakość.
Dobrze, że przynajmniej moim instruktorom zależy na tym żebym się nauczył danej techniki jak najlepiej, tak jak powinna wyglądać a nie po łebkach... więc jakoś to przeboleję.
Uważam, że egzaminy na te pierwsze dwa stopnie powinny być darmowe.

Zmieniony przez - Jaruto7 w dniu 2011-02-02 22:38:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1027
Jaruto a ile ty musisz zapłacić za P1 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 315
Nie wiem bo teraz 2 tyg. mnie nie było (problemy ze zdrowiem) ale w Marcu będą przygotowania na poszczególne stopnie, niektórzy z naszej grupy będą zdawać już na P2 więc wkrótce się dowiem jak wrócę na treningi.
Tak coś słyszałem, że w IKMF płaci się chyba koło 60 zł za te początkujące.
A ile ty płacisz?

Zmieniony przez - Jaruto7 w dniu 2011-02-03 21:49:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Nóg na Worku

Następny temat

Encyklopedia karate kyokushin

WHEY premium