SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trenujący KM i ich doświadczenia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 204949

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Czepiam się kiedy mogę,szukam dziur w całym,co zrobić taki jestemMetodyka treningowa ogólnie mówiąc w sekcjach combatowych kuleje.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 315
Nie neguję tego, że się czepiacie ;) ale taka metodyka jaką opisałem ma zgoła inny cel.
Pyta się całej grupy tylko po to aby się upewnić ile osób z grupy pamięta to co było przerabiane, ponadto często wracamy do podstaw i nie widzę w takim działaniu nic złego :P

Zmieniony przez - Jaruto7 w dniu 2011-01-01 19:32:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Metodyka treningowa ogólnie mówiąc w sekcjach combatowych kuleje
Słaby56, nie sposób temu zaprzeczyć...chyba najgorzej jest właśnie w kwestiach treningu podstaw walki itp - albo wcale się nie ćwiczy poprawnego wykonywania technik ręcznych i nożnych, albo po łebkach, albo na odpier*ol...Parę razy słyszałem u różnych instruktorów gadki typu - na ulicy nie ma czasu na rozgrzewkę/rozciąganie/treningi kondycyjne, na ulicy bla bla bla...a jednocześnie co jakiś czas było rozciąganie, jakaś atrapa treningu kondycyjnego, a rozgrzewka zwykle przed każdym treningiem...Więc po chooj takie gadanie
Wiadomo, że u dobrych instruktorów wszystko jest jak należy - nie zaniedbują zarówno treningu walki jak i technik samoobrony, ale zwłaszcza w KM pełno jest ludzi hmmm...z przypadku, bo sam nie wiem jak to nazwać...
Swoją drogą, może faktycznie treningi samoobrony dla osób cywilnych powinny być prowadzone w odzieży nietreningowej, bez rozgrzewki itp?

P.S. Słaby, a jak u Ciebie wyglądają treningi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Co do rozgrzewki wszystko zależy od poziomu i wiedzy trenera, celem rozgrzewki jest przygotowanie organizmu do cięższej pracy i dla naszego ciała to jeden kij czy jest to rozgrzewka znana z wfówm czy rozgrzewka która od razu jest ćwiczeniem elementów walki(wykonywanie czynności gardzie, czy trenowanie taktyki w ruchu)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 360 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5241
Witam!
W mojej okolicy są zajęcia KM , dzwoniłem się dzisiaj dowiedzieć i uzyskałem informacje ,że za 2 treningi w tygodniu po 1,5 h koszt 100 zł.

Czy 100zł to standardowy koszt treningów czy może trochę za dużo za trening wg Was?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
standard jak na combaty

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 360 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5241
QUEBLO - Myślisz,że warto spróbować ? Bo mam jeszcze do wyboru boks, MT , BJJ ,ale to już troszkę dalej. które z nich mogą być pożyteczniejsze wg ciebie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Cena nie jest niska ale obecnie to raczej standard, zwłaszcza za KM. Widziałem o wiele droższe oferty (nawet 140 zł za 1 trening w tygodniu w Poznaniu). Pożyteczniejsze ale do czego? Sprecyzuj jasno swoje wymagania to Ci coś doradzimy.

PS. Jak nie wiesz co wybrać, jeśli chodzi o samoobronę to zacznij od https://www.sfd.pl/SW_a_samoobrona!_Przeczytaj_zanim_zadasz_pytanie!-t662615.html

Zmieniony przez - d0l4r99 w dniu 2011-01-06 00:44:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
wolwer1103, a co to za sekcja KM? Daj jakiś namiar, to coś doradzimy

edit:
Dollar, kto się tak koorwa ceni???

Zmieniony przez - tlusty_kot w dniu 2011-01-06 12:54:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Myślisz,że warto spróbować ? Bo mam jeszcze do wyboru boks, MT , BJJ ,ale to już troszkę dalej. które z nich mogą być pożyteczniejsze wg ciebie ?

ale to nie ja będe trenował później za Ciebie
sęk w tym byś wybrał to na co Ty masz ochotę,to co Ty chcesz trenować a nie to co ktoś by wziął mimo iż Ty nie masz do tego przekonania.

zapoznaj się z artem wklejonym przez d0l4r99
zobacz ile w tej samej cenie będziesz miał treningów w każdej z sekcji i najlepiej by było jakbyś się przeszedł do każdej z nich,zobaczył jak wygladają treningi,czy odpowiada Ci atmosfera...będziesz miał już wtedy jakieś rozeznanie.


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2011-01-06 13:17:18

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Nóg na Worku

Następny temat

Encyklopedia karate kyokushin

WHEY premium