SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trenujący KM i ich doświadczenia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 205303

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Jeśli "tłumaczeniem" nazywasz wypisywanie tego, co sam chcesz przeczytać, to sorry, ale trafiłeś pod zły adres.
Człowiek myślący wiele by zrozumiał z tego, co jest napisane na SFD - nie tylko przeze mnie. Nie wystarczy przeczytać, trzeba jeszcze zrozumieć.

edit: a nazywanie kategorycznych stwierdzeń i mentorskiego tonu "pytaniami" to już szczyt bezczelności...

edit 2: A jak już chcesz odpowiedzi, to zadaj konkretne pytanie.

Zmieniony przez - wilk80 w dniu 2006-09-28 21:27:12

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 102 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 457
OK Generalnie jestem na pierwszym roku studiów (lat 20) po studiach planuje iść do wojska. W związku z tym mam takie pytanie - czy opłaca mi się trenowac jakąkolwiek sztukę walki czy lepiej do czasu wojska ćwiczyć siłe i wytrzymałość organizmu?
Czy KM rzeczywiście jest taka skuteczna w bezpośrednim ulicznym starciu jak to o niej sie mówi?

No i czy mam szanse nauczyć się czegość na uczelnianym wf-ie (judo/samoobrona) ?

Myśl szybko, działaj jeszcze szybciej...

No risk no fun - no fun no live

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 102 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 457
Głównie chodzi mi o to jak moge wstępnie przygotowac mój organizm do późniejszej służby...

Myśl szybko, działaj jeszcze szybciej...

No risk no fun - no fun no live

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w ogóle jak chciałeś do wojska iść to było zrobić studia wojskowe, a nie cywilne, chociażby dlatego, że po uczelni wojskowej byś miał oficera a po studiach będziesz pewnie podoficerem (bo na oficera trudno się dostać po studiach, a etatów podoficerskich mają więcej)

i jeszcze jedno: jak byś mógł to wypełnij profil - to taka niepisana zasada w dziale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 102 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 457
Na kierunki wojskowe nie przyjmują cywilów a z tego co wiem to po każdych studiach masz podoficera (tak mi powiedział jakiś koleś w WKU)

Myśl szybko, działaj jeszcze szybciej...

No risk no fun - no fun no live

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
W tym roku nie było naboru do WSO, więc decyzja jest zrozumiała. Jeśli chodzi o sprawy związane z armią, to najlepiej wejść tu:
www.nfow.pl
do działu "Szkolnictwo wojskowe" i tam poszperać. Na pewno można dowiedzieć się bardzo dużo.

Co do walki wręcz w aspekcie wojskowości, to powiem tak: wiele zależy od tego, dokąd trafisz i na jakim kierunku będziesz. Niestety, w wojsku polskim kuleje zarówno walka wręcz, jak i WF w ogóle. Jeżeli chcesz trenować, to rób to dla siebie. Są jednostki, gdzie walka wręcz przypomina to, co powinno być wszędzie, ale nie ma ich dużo.

Trenuj, na pewno na złe Ci to nie wyjdzie. Naucz się jednak, że jak coś robisz, to głównie dla siebie.

A w kwestii skuteczności KM, to zrozum, że po którymś tam razie nie chce się już w kółko wypisywać tego samego. Poszukaj na forum, w tym dziale, użyj wyszukiwarki, sprawdź w tematach podwieszonych. Każdy nowy włazi z buciorami na forum i chce odpowiedzi na to same pytania, co poprzednicy. I kazdy myśli, że jest wyjątkowy i że specjalnie dla niego wszyscy będą wypisywać elaboraty.

I jeszcze kilka spraw związaych z panującą tu netykietą:
1.Czytaj tematy podwieszone, bo Cię któryś niecierpliwy mod bananem poczęstuje. Widać, że tego nie zrobiłeś
2.Wypełnij profil, żeby było wiadomo z kim się rozmawia. Poza tym, jak sięwie więcej o dyskutancie, to można dokłądniejszych informacji czy porad udzielić.
3.Nie bądź kategoryczny w stwierdzeniach, bo będąc nowym i nieznanym to Cię inni użytkownicy mogą co najwyżej za 15-letniego gnojka uznać i i tak zleją Twoje wypociny.
4.Jeśli już wysuwasz jakieś tezy, to podeprzyj się logiczną argumentacją lub podaj przykłady na potwierdzenie Twoich słów (a najlepiej jedno i drugie). Krótko mówiąc - bądź wiarygodny.

To tyle. Życzę przyjemnej lektury sfd i nfow.
Pozdrawiam!

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 104
Witam trenuje Krav-Mage W Rzeszowie u Andrzeja Płazy i jestem bardzo zadowolony . dzieki Temu ze Opanowalem System Krav-Maga Czuje sie Bezpieczny chodz przestrzegam jak najbtradziej 4 zasad KM :
ztery zasady krav maga
1. Unikaj niebezpiecznych miejsc i sytuacji.
2. Jeżeli znalazłeś się w pobliżu niebezpiecznego miejsca lub sytuacji - oddal się stamtąd jak najszybciej.
3. Jeżeli stałeś się obiektem napaści, chwyć jakikolwiek przedmiot, który jest pod ręką, użyj go w swojej obronie, starając się zneutralizować przeciwnika i oddal się stamtąd jak najszybciej.
4. Jeżeli nie znajdujesz w pobliżu żadnego przedmiotu, użyj swojego ciała jako środka obrony, postaraj się nim zneutralizować przeciwnika i oddal się stamtąd jak najszybciej.

Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Witam nowego użytkownika trenującego KM

No, są to istotne sprawy, które w wielu sekcjach, niestety, się pomija. A bez uświadomienia ich trenującym, cała reszta treningu może tylko przynieść więcej złego, niż dobrego...

Napisz coś więcej o swojej sekcji - coś więcej o instruktorze, jak wyglądają treningi, ile osób trenuje - takie rzeczy natury ogólnej.

Pozdrawiam!

P.S. Przez najbliższy tydzień mnie nie będzie - poligon... <wkurviony>

edit: twierdzisz, że "opanowałeś system". Trochę chyba przesadzasz - ja trenuję KM od 1999 roku i nigdy nie twierdziłem, że mam system "opanowany". Co więcej, wiem, że mnóstwo nauki jeszcze przede mną...
Kolejna sprawa, to owe poczucie bezpieczeństwa. Sorry, ale na pierwszy rzut oka brzmi to trochę zbyt... narcustycznie(?)...

Zmieniony przez - wilk80 w dniu 2006-10-01 19:57:40

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 262 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6426
Czepiasz się Wilku - chłopak ma bajeczne warunki fizyczne (65 kg wagi i trenuje kravkę już parę miesięcy (tak podejrzewam - ma 16 lat a młodszych chyba niezbyt chętnie instruktorzy widzą na sekcjach). To i czuje się bezpiecznie :)

A tak na serio - jest to przykład wstępnego "prania mózgu" na zajęciach KM (i innych combatach pewnie też) dotyczące najpewniej jedynie młodych zawodników. Po 2-3 miesiącach (tygodniach) człowiek czuje się niepokonany. To przechodzi gdy treningi stają się coraz bardziej zaawansowane (po ok. pół roku od rozpoczęcia treningów). Wiem to z doświadczenia - sam zaczynałem treningi mając 16 lat i takie uczucie niezniszczalności nie jest mi obce :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 661
Witam...
Widzę że wielu się tu wypowiada, wszystkiego nie czytałem wiec jeśli było już o tej sekcji to sory...
Sekcja Łódź(centrala)
instruktor- Jacek Walczak
sekcja-zaawansowana choć uczęszczam na wszystkie możliwe
staż- ok2,5roku
stopień -G1
Raczej nie musze pisać że jestem zadowolony z sekcji bo nie utrzymałbym sie tak tyle czasu...
Przez sekcje przewinęło się tyle osób że w końcu z czasów mojego startu zostałem chyba sam (jeszcze niektórzy czasami zajrzą).
Instruktora bardzo polecam!
jeśli ktoś jest zainteresowany to można o nim poszukać info w necie.
Ale między innymi :
G5, instruktor cywilny, ale także "instruktor militarny i instruktor militarny jednostek specjalnych i antyterrorystycznych SWAT" jeden z trzech w Polsce! Wiec nie musze opowiadać że ma w głowie wiele i potrafi to przekazać. Treningi przeróżne , w ostatnim roku postawił wiele na technikę co było widać na zlotach itp. w tym za to robimy oprócz tego wiele innych ciekawych rzeczy (wytrzymałość siła koncentracja działania w stresie itp.) Jeśli ktoś myśli o trenowaniu KM w łodzi to serdecznie polecam, udzielę wszelkich informacji.
A teraz podam link to stronki naszej sekcji zęby wszystkiego nie pisać, (po prostu sami sobie poczytajcie i pooglądajcie).
http://www.kravmaga-system.pl
(jeśli jest to zabronione to prószę mnie poinformować to skasuje).
Jeśli macie jakieś pytania służę.
Pozdro


Zmieniony przez - NoCu w dniu 2006-10-04 16:53:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Nóg na Worku

Następny temat

Encyklopedia karate kyokushin

WHEY premium