SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trenujący KM i ich doświadczenia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 204895

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
Nawiązując do tematu: krav maga jest systemem, i to d.o.s.k.o.n.a.ł.y.m jeżeli brać pod uwagę szybkość nauki. Podkreślam szybkość nauki i skuteczność, a nie "best" skuteczność ! Już widzę "specjalistów" od bjj którzy oplują moją tezę ;) Moi drodzy "mistrzowie", bjj jest w tym momencie uchodząca za najskuteczniejszą sw ale co będzie za jakiś czas...? Klatki itp. to jest argument, ale tak naprawdę najlepszym argumentem jest rodzina Gracie !. Mogę udostępnić linki z przypadkami kiedy zawodnik bjj dostaje wpierdziel ale niczego to nie dowodzi. Liczy się chyba coś innego...

Zmieniony przez - sawikSW w dniu 2011-01-28 22:07:45

"Śmierć z godnością i honorem była najlepszym zakończeniem życia każdego..." Bushido

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
sawikSW, jedyną doskonałą rzeczą w KM jest marketing... Bo niby czym wyróżnia się ten system na tle innych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Wyróżnia się zdecydowanie wyższymi cenami za miesiąc treningów,w porównaniu do innych systemów/sportów/sztuk walki

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 315
ale to w większych miastach z ceną szarżują za to w mniejszych już bywa normalnie :P
Ostatnio byłem tylko przez pół miesiąca na treningach KM i zapłaciłem 30 zł mniej a jak kiedyś ćwiczyłem Taekwondo to płaciłem całą sumkę nawet jak mnie nie było w danym miesiącu dłużej...

Zmieniony przez - Jaruto7 w dniu 2011-01-29 15:58:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Nawiązując do tematu: krav maga jest systemem, i to d.o.s.k.o.n.a.ł.y.m jeżeli brać pod uwagę szybkość nauki.

Bzdura. Według tej teorii to im więcej jest do opanowania, tym szybciej się można tego nauczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Moim zdaniem doskonałość kravki wiąże się z tym, że nie są to przemyślenia jednego faceta który bardzo dobrze ogarnia parter i stójkę, ale wieloletnie doświadczenie walczących ludzi. Zauważcie że przeciętna budowa ciała Izraelczyka nie jest zbyt masywna, więc wszystkie techniki są tak pomyślane żeby i mniejszy i mniej wysportowany mógł je wykonać. Jeśli samoobronny miałby uczyć trener MMA to zapewne dorosły facet, który chodzi na siłownie byłby wstanie skutecznie odeprzeć agresję, ale już kobieta-chucherko miała by problem założyć duszenie, czy rzucić ha-harem. Nie mniej jednak i w kravce są techniki o większym stopniu skomplikowania i większej skuteczności "obalającej", są one jednak uczone później. Warto jeszcze wspomnieć o micie że kravki da się nauczyć w 180 godzin (nie wiem czy nie skłamałem z tą liczbą, piszę to z pamięci - program w TVP o kravce) - liczba ta jest propozycją kursu dla służb mundurowych, ale jak zapewne z własnego doświadczenia wiecie każda technikę trzeba dużo razy przećwiczyć, a w ciągu 180 nie da się wyrobić z odpowiednią ilością powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Zauważcie że przeciętna budowa ciała Izraelczyka nie jest zbyt masywna, więc wszystkie techniki są tak pomyślane żeby i mniejszy i mniej wysportowany mógł je wykonać.

Gdyby w walkach, które masz na myśli nie używano broni palnej to bym jeszcze uznał to za argument.

Jeśli samoobronny miałby uczyć trener MMA to zapewne dorosły facet, który chodzi na siłownie byłby wstanie skutecznie odeprzeć agresję, ale już kobieta-chucherko miała by problem założyć duszenie, czy rzucić ha-harem.

To jest jakaś nieścisłość. Po pierwsze w zawodach MMA są kategorie wagowe, więc są tam zawodnicy, którzy wcale nie są wielcy a potrafią dobrze walczyć. Po drugie samoobrona nie polega tylko na biciu się. Po trzecie W Krav Maga również występują rzuty i duszenia. Po czwarte logiczne jest, że mała kobieta ma mniejsze szanse obrony, niż wielki umięśniony facet nawet, jesli oboje trenują aikido, boks czy karate.

Nie mniej jednak i w kravce są techniki o większym stopniu skomplikowania i większej skuteczności "obalającej", są one jednak uczone później.

Najczęściej to później jest odkładane i odkładane a potem okazuje się, że żadnych wyższych technik nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Ja mam pytanie do wszystkich combatowców, nie tylko tych co trenują krav magę, ale wszystkich. Wiem, że macie tam grappling - pozycje na glebie, duszenia, dźwignie, obalenia i cała reszta. A jak uczy się Was w ogóle taktyki? Co Wam mówią trenerzy, na przykład jak macie dosiad to dążycie do dźwigni/g'n'p czy do wyłupienia oka itp spraw? Albo, załóżmy, że jesteście w pozycji do założenia duszenia zza pleców, opletliście przeciwnika nogami i co, zakładacie duszenie czy gryziecie, wkładacie palce w oczy?
Kilka miechów temu obejrzałem to, fajne:




2:39 - coś w tym stylu, hehe.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Co do parteru to generalnie kravka mówi by uciekać z niego, bo jak ty będziesz się bawił z jednym na ziemi to drugi skopie Ci głowę. Co do drugiej sytuacji to jeśli jestem z tyłu to cios w okolice potylicy, duszenie trwa zbyt długo i jesteś narażony na innych agresorów, poza tym łatwiej jest walnąć niż założyć POPRAWNE duszenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No to przy założeniu, że przeciwnik jest jeden. A co do tego co napisałeś na końcu - jak założysz duszenie od tyłu to masz pewność, że już po przeciwniku. Myślisz, że uderzyć go w szyję od tyłu jest łatwiej?

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Nóg na Worku

Następny temat

Encyklopedia karate kyokushin

WHEY premium