SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zawody strict curl

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 734852

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
Jak mam się tym zająć to muszę to jakoś ogarnąć w praktyce.
Z tego co widziałem na filmach to głowa i tyłek mają kontakt ze ścianą a czy jest określona odległość ustawienia stóp od ściany ?
Ile jest podejść do ciężaru tak jak w WL trzy ?
Ktoś startował w takich zawodach i mógł by coś w temacie powiedzieć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W internecie czytałem że stopy 12 inch (czyli coś koło 30 cm) od ściany lub bliżej, głowa dotykać ściany nie musi, górna część pleców i tyłek dotykać muszą a jak się oderwie to bój spalony.
stąd czytałem https://www.muscleandfitness.com/athletes-celebrities/pro-tips/want-stronger-biceps-master-the-strict-curl-with-these-pro-tips/ 
,,Your upper-back and butt must stay in contact with the wall on the way up and on the way down. If either leaves the wall, the lift doesn’t count.
Heels must be 12 inches from the wall or less.
Your head, upper arms, and wrists can move as much as you want.''
Tylko że tu pisze też że podczas opuszczania nie można się od ściany oderwać, ale na zawodach które oglądałem na you tube bój był zaliczany od razu na górze, gdy tylko przedramiona ustawiły się prostopadle do podłoża
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
i podejścia też raczej trzy, bo na zawodach co Cyplenkov zrobił rekord to do trzech różnych ciężarów podchodził
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
To jeszcze wymyślcie sposób rywalizacji
Ciężar sztangi przez wagę zawodnika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tam jestem za tym że kto podniesie największy ciężar wygrywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 277 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9871
Oczywiście, jednak wówczas powinny być kat.wagowe, np. 3 czy 4 kategorie.

Tylko absolutne zezwierzęcenie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
Ha ha zaczyna się wiedziałem
Wiadomo że lżejsi ( 70kg - 80kg ) nie powalczą za bardzo z "dzikami" ( 100kg) .
Ale panowie żadnych kategorii . To musi być open dlatego proponuję jakiś współczynnik.
Jest dużo czasu coś trzeba wymyśleć.Chociaż takie podejście że liczy się tylko uniesiony ciężar też mi się podoba
Przegrana z łapą 50cm to nie ujma a wygrana to dopiero radocha
Także główkować panowie może na rozgrzewkę jakieś filmiki powstawiamy ?
Przydały by się w utworzeniu regulaminu chyba że ktoś ma gotowy?
Przyznaję że nigdy tego nie robiłem nawet ćwiczenia na biceps rzadko robię ale z nowym rokiem zacznę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to jak kategorii wagowych nie to może dwie klasyfikacje - jedna ciężar bezwzględny, druga ze współczynnikiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
Jako jeden z organizatorów na dzień dzisiejszy muszę trzymać się za kieszeń trudno teraz znaleźć chętnych sponsorów dlatego rozmawiamy o pewnym minimum.Do jesieni może będzie inaczej
Najważniejsze to z tym ruszyć
Tym czasem proponuję albo pożyczyc od WL tabele Wilksa albo rywalizowac z ciężarem bezwzględnym ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja bym był za bezwzględnym, wtedy wygra najsilniejszy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalendarz POWERLIFTING , BENCH PRESS , DEADLIFT pozostałych federacji - 2021

Następny temat

Kalendarz różnych imprez 2021

WHEY premium