Zawody Masters Olympia zostały stworzone przez Joe Weidera w 1994 roku. Odbywały się w latach 1994-2003, a następnie ponownie w 2012 roku. Ostatnim zwycięzcą tych zawodów był Dexter „The Blade” Jackson. Niedawno prezes Olympia, Jake Wood, zdradził, że konkurs Masters Olympia powróci do kalendarza imprez po ponad 10 latach. Nastąpi to prawdopodobnie w przyszłym roku. Organizatorzy starają się ustalić dokładną datę i lokalizację tak, by było to wyjątkowe show. W rozmowie z emerytowanym kulturystą Dennisem Jamesem na kanale Muscle and Fitness na YouTube Wood ujawnił pewne szczegóły dotyczące Masters Olympia. 

„Rozpoczęliśmy plany zorganizowania Masters Olympia w Rumunii w nadchodzącym roku. Jednak po przyjrzeniu się polityce imigracyjnej osób przyjeżdżających, uznaliśmy, że jest to zbyt ryzykowne na tak duże wydarzenie”. 

Dennis James zapytał, czy konkurs Masters Olympia zostanie włączony do zawodów Mr. Olympia w grudniowy weekend. Wood zdecydowanie temu zaprzeczył. Uważa, że ​​liczba starszych kulturystów jest wystarczająco duża, aby stworzyć odrębne zawody.

https://youtu.be/wt7zTGDGHsA

 

Nie jest tylko pewien, jaki ustalić pułap wieku. Od 40 czy od 45 lat. W tej chwili jest wielu kulturystów zbliżających się do czterdziestki i znów zobaczylibyśmy te same twarze co na Olympii. Dla przykładu Brandon Curry ma 39 lat, a Big Ramy 37 lat. Wydaje się więc, że 45-latkowie idealnie wpasowaliby się w ten konkurs. Czekamy na oficjalną decyzję i termin tych zawodów. Na pewno będzie ciekawie.

Komentarze (1)
rarytas1

Super , od zawsze bardziej się interesowałem Masersami i jakoś nie kręcił mnie zwykły MO

0