Pozycja, w której wykonujemy ćwiczenie, pozwala na ruch zarzucany, balistyczny, wykonywany przy wykorzystaniu mięśni uda (tylnej części), pośladków, biodra. Jeśli ktoś ma z tym problem, to uginanie ramion można wykonać, stojąc przy ścianie lub siedząc. Warto zwrócić też uwagę na pracę łokciami, nie powinny one być nadmiernie cofane ani wysuwane do przodu, co często jest używane do przełamywania martwych punktów.  

  1. Uginanie ramion stojąc z hantlami - zaangażowane mięśnie
  2. Uginanie ramion stojąc z hantlami - prawidłowe wykonanie
  3. Uwagi i sugestie

Uginanie ramion stojąc z hantlami - zaangażowane mięśnie

Uginanie ramion stojąc z hantlami - prawidłowe wykonanie

uginanie ramion stojąc z hantlami

Stoimy, mając odpowiednią ilość przestrzeni, by swobodnie uginać ramiona. Dłonie znajdują się z boków ciała, łokcie wyprostowane, wnętrza dłoni skierowane w kierunku bioder, wierzchy dłoni skierowane na zewnątrz ciała. Uginamy ramiona, aż przedramię znajdzie się pionowo, a wnętrze dłoni na wysokości barku. Odwracamy ruch, opuszczając ciężar do pozycji wyjściowej w sposób wolny i kontrolowany.

W fazie ekscentrycznej ruchu tempo może być powolne (3-5 sekund). Pamiętaj, że jeśli ciężar w fazie ekscentrycznej spada jak kamień, to zysk z wykonywania wspomnianego ćwiczenia jest znacząco ograniczany. Łokieć nie powinien być cofany, bo to jest zupełnie inny wariant ćwiczenia (drag curl). Łokieć nie powinien być też wysuwany mocno do przodu. Należy utrzymywać go w położeniu neutralnym, blisko ciała. 

Uwagi i sugestie

Jeśli nie jesteś w stanie skręcić nadgarstków i przytrzymać ciężaru w najwyższym punkcie, ciężar roboczy jest dobrany zbyt ambitnie. To samo dotyczy ruchów szarpanych, używania muskulatury ud i grzbietu. To nie ma sensu.

Komentarze (0)