Dzisiaj rozpoczął się konkurs na World’s Strongest Man 2022. Zawody rozgrywają się w Sacramento w USA, gdzie 30 najlepszych siłaczy na świecie rywalizuje o główną nagrodę. Impreza odbywa się w dniach 24-29 maja. Kwalifikacje rozpoczęły się we wtorek i potrwają do czwartku. W sumie będzie to sześć konkurencji, które zostały rozłożone na trzy dni. W piątek zawodnicy mają czas na odpoczynek przed finałami, które zaczną się w sobotę, a zakończą w niedzielę. Podczas pierwszego dnia kwalifikacji zawodnicy najpierw zmierzyli się z konkurencją Loading Race a później Deadlift Ladder.

Warto wspomnieć, że tegoroczne zawody WSM nie są nigdzie transmitowane. Organizatorzy już wcześniej poinformowali, że można je obejrzeć tylko i wyłącznie na żywo w Sacramento. Na Instagramie pod ostatnim filmikiem z zawodów fani nie kryli swojego oburzenia tym, że nie jest dostępny nawet żaden live stream. Pojawił się komentarz, że organizatorzy uznali, że po prostu im się to nie opłaca. 

Poniżej tabela z wynikami z pierwszego dnia kwalifikacji. Polskę reprezentuje Grzegorz „Kruszyna” Szymański, który niestety na razie jest ostatni w grupie. Szedł jak burza, ale pod sam koniec zasłabł.

 

Komentarze (3)
spejson94

No i Szymański tak jak mówiliśmy, tylko wstyd przyniesie. Mógł jechać Oskar Ziółkowski to by pokazał klasę

1
natasza__

Nie taki wstyd, bo wczoraj w Car Walk był drugi. Lepszy od WSM Navikova :)

0
_GANGSTA_

Ja tam lubie Grzesia jakoby nie bylo dlugo jest w strongman a przeszedl naprawde sporo w zyciu.Szkoda że nie ma Kieliszkowskiego w pelnym wydaniu,to mozna by bylo miec jakies nadzieje,ale jak juz zaczynaja trapic kontuzje to ciezko zeby bylo juz tylko lepiej mimo wszystko tego mu życze,a gdybac mozemy kto mial jechac,a pewnosci nie ma czy przyniosł by nam chwale,rownie dobrze mogl jechac Kropek.

0