“Rosyjski Tytan” czyli Denis Cyplenkov ma 36 lat i pochodzi z Ukrainy. Jest siłaczem i absolutnym mistrzem w armwrestlingu. Denis to prawdziwy Hulk znany ze swojej niesamowitej siły, jego biceps mierzy 60 cm. Uwagę przyciągają jego gigantycznych rozmiarów dłonie. Z resztą wygląda na to, że wszystko ma wielkie... Nadgarstki Denisa mają obwód 24 cm!


Denis zaczął trenować w klubach sportowych w rodzinnym mieście Krivoy Rog, w latach 90. na Ukrainie. Wkrótce zaczął rywalizować w konkursach siłowania na rękę. W 2000 roku zdobył tytuł Mistrza Europy w kategorii wagowej do 70 kg. Z biegiem czasu, przybierał na wadze i zmienił kategorię na superciężką.

 

 

 

W 2002 roku przeprowadził się do Moskwy i próbował swoich sił jako strongman w zawodach Power Extreme. Był członkiem reprezentacji Rosji i niejednokrotnie zwyciężał w konkursach dla najsilniejszych mężczyzn. Potem jednak wrócił do armwrestlingu, gdzie spełniał się jako sportowiec, wygrywając wiele zawodów. W Denisie drzemie potężna siła, a jego rekordy są naprawdę imponujące! Zobaczcie sami:

  • Wyciskanie sztangi na klatkę: 290kg
  • Prasa ramię: 180kg
  • Przysiad ze sztangą: 320kg
  • Martwy ciąg: 340kg
  • Uginanie przedramion na biceps: 160kg

W 2013 Cyplenkov był w Polsce podczas Pucharu Świata Zawodowców w Armwrestlingu Nemiroff World Cup 2013. Miał ktoś z Was okazję przybić mu piątkę?

 

https://youtu.be/2NXzFq3pGLY

https://youtu.be/gfXYx3F43AI