Świat kulturystyki jest naprawdę bardzo zróżnicowany. Arnold Schwarzenegger powiedział: "Umysł jest granicą. Tak długo, jak umysł może sobie wyobrazić, że możesz coś zrobić, możesz to zrobić, o ile naprawdę wierzysz w to na 100 procent." Prezentujemy Wam ludzi niezwykłych, którzy udowadniają, że wszystko jest możliwe, pomimo przeciwności losu. Oni byli w stanie osiągnąć swój cel, chociaż wiele osób w to nie wierzyło. Dajcie znać, jeśli kogoś należy dodać do tej listy niezwykłych!

#1 Barbie Steinsholt Thomas

Barbie Steinsholt (42 l.) to szczęśliwa mama dwójki dzieci. Straciła obie ręce z powodu porażenia prądem, gdy była małym dzieckiem. Odkryła w pewnym momencie miłość do kulturystyki i rywalizuje na scenie z pełnosprawnymi kobietami.

https://youtu.be/-n5lt76Iaec

#2 Amanda Loy

Loy ma zaledwie 122 cm wzrostu. Pochodzi z Scottsdale w Arizonie, a 21 marca 2014 roku została pierwszą kobietą, która weszła na scenę NPC. Amanda ma stan hipochondroplazji czyli rodzaj karłowatości, w którym wszystkie struktury ciała są proporcjonalne.

#3 Nick Scott

Scott został zdiagnozowany w 1998 roku jako paraplegik (schorzenie neurologiczne polegające na porażeniu dwukończynowym. Jest spowodowana uszkodzeniem rdzenia kręgowego na poziomie piersiowym lub lędźwiowym). Lekarze powiedzieli mu, że już nigdy nie będzie chodził. Stał się pionierem w kulturystyce na wózkach inwalidzkich.

#4 Mark Smith

Mark Smith był brytyjskim żołnierzem, który stracił nogę podczas treningu w 2011 roku w Afganistanie. Pewnego dnia, kiedy przeczytał o turnieju Pure Elite dla niepełnosprawnych sportowców, znalazł motywację, by dać dobry przykład swoim dzieciom i zrobić coś z siebie. Zaczął ciężko pracować nad swoim ciałem i dzięki kulturystyce odnalazł sens życia.

#5 Hasan Banks

Hasan Banks (37 l.) jest amatorskim zawodnikiem w męskiej sylwetce. Został zdiagnozowany z ataksją spinowo-móżdżkową typu 7. Ataxia to postępujące zaburzenie neurodegeneracyjne, które jest opisane jako brak kontroli mięśni podczas ruchów dobrowolnych, takich jak chodzenie lub podnoszenie przedmiotów. Hassan nie poddał się i spędzał czas na siłowni, aby uzyskać najlepszą formę swojego życia podczas 2015 Arnold Classic. Jest prawdziwą inspiracją dla każdego, kto zmaga się w życiu z niepełnosprawnością.

#6 Ray Moon

Ray Moon (86 l.) to jeden z najstarszych na świecie kulturystów. Większość ludzi w jego wieku albo jest na emeryturze, albo leży w szpitalnym łóżku. Ale Ray podnosi ciężary i wychodzi mi to całkiem nieźle. Do 70 roku życia prowadził niezdrowy tryb życia, jednak później, zakochał się w siłowni w Melbourne, która zmieniła jego życie.

#7 Edith Wilma Conno

Edith Connor w wieku 82 lat jest najstarszą kulturystką na świecie. W wieku 65 lat wystartowała w pierwszych zawodach kulturystyczne w Las Vegas i zajęła pierwsze miejsce. Jest nie tylko zawodniczką, ale również certyfikowanym trenerem personalnym, który specjalizuje się w "dojrzałym ciele".

#8 Aditya Dev

Aditya Dev był najmniejszym kulturystą na świecie. Cierpiał na schorzenie zwane pierwotną karłowatością (stan, w którym ludzie są proporcjonalnie mniejsi na każdym etapie ich życia). Ważył zaledwie 10 kg! Miał nawet specjalnie zaprojektowane ciężary, dostosowane do jego możliwości. Niestety, Aditya "Romeo" Dev zmarł w 2012 roku z powodu tętniaka mózgu.

#9 Shpak

Sasha jest nie tylko najdziwniejszym kulturystą w Rosji, ale prawdopodobnie również na świecie. Uwielbia "ulepszać" swoje ciało i cały czas dokonuje zmian. Regularne wizyty w gabinetach kosmetycznych, sterydy, tatuaże, kły, silikonowe implanty piersiowe i sutki w kształcie łzy - to jego modyfikacje. I jest żonaty...

#10 Matt Kroczaleski / Janae Marie

Janae była wcześniej znana jako Matt Kroc Kroczalesk. Wyszła jako transseksualna kobieta i wstrząsnęła światem fitnessu. Janae rywalizowała wcześniej jako męski profesjonalny trójboista siłowy i kulturysta. Opisuje siebie jako transseksualistę mówiąc, że jest "mężczyzną alfa, dziewczyną i lesbijką w męskim ciele". Zaczął już przechodzić zabiegi chirurgiczne i hormonalne, aby zakończyć przejście do stania się kobietą.

Komentarze (3)
Jojcek

Gdzie jest Kamil Szadkowski ja się pytam?

1
rkarpinski

Szukacie na świecie a o Blingu nikt nie napisze. To jest przykład do naśladowania.
Na pewno lepszy niż jakiś trans.

2
domosos

Mega szacunek dla takich ludzi.

0