Siłownie są świętymi miejscami dla osób, które kulturystykę traktują poważnie. Kulturyści mogą być bowiem jak dzieci w sklepie ze słodyczami, gdy wchodzą do świetnej i dobrze wyposażonej siłowni. Portal Generation Iron ocenił siłownie pod kątem dostępnego sprzętu, atmosfery, środowiska treningowego i udogodnień takich jak spa, sauny itp. Możemy zagwarantować, że siłownie na tej liście są dla twardzieli i możesz dostać gęsiej skórki wkraczając do nich. W której siłowni chcielibyście odbyć trening?

#1 Gold’s Gym, Venice, California

 

Gold’s Gym w Wenecji jest prawdopodobnie najbardziej kultową siłownią w historii kulturystyki. Tam trenowali najlepsi: Arnold Schwarzenegger, Franco Columbo czy Tom Platz. Siłownia ta jest również określana jako mekka kulturystyki. Co ciekawe, nie ma w niej muzyki ani klimatyzacji i jest chłodzona przez morską bryzę. Gold's Gym została założona w 1965 roku przez Joe Gold i od tego czasu kilkakrotnie zmieniała właściciela. Siłownia Gold przekształciła się w globalną markę i jest obecna w niemal każdym kraju, gdzie panuje moda na utrzymywanie doskonałej sylwetki. Największe nazwiska w branży fitness wciąż ćwiczą w Gold's Gym w Wenecji.

#2 Bev Francis Powerhouse Gym, Syosset, NY

 

Siłownia jest własnością Bev Francis. Jest ona pierwszą kobietą, która na ławce wycisnęła ponad 150 kg. Powerhouse jest odwiedzana przez takie gwiazdy jak Jay Cutler, Kai Greene, Phil Heath i wschodzące: Sadik Hadzovic, Guy Cisternino. Siłownia Bev Francis Powerhouse jest wyposażona w sprzęt do ćwiczeń i ma wydzielone obszary do boksowania, kickboxingu i submission fighting.

#3 Oxygen Gym, Kuwejt

https://youtu.be/b7nocI9OKz8

Siłownia Oxygen zyskała sobie w krótkim czasie sławę w społeczności kulturystów. Jest drugim domem dla zawodników Mr. Olympia, szczególnie dla Big Ramy. Posiada wszelkie wyposażenie, o które może prosić kulturysta, a także kilka innych. W siłowni znajduje się sklep, basen, spa i restauracja. Siłownia Oxygen jest tak dobra, że ​​zawodowcy tacy jak Roelly Winklaar (holenderske Karaiby), William Bonac (Holandia), Nathan De Asha (Wielka Brytania) przeprowadzili się do Kuwejtu lub spędzili sporo czasu podczas rocznego przygotowania w tym obiekcie.

#4 Metroflex Gym, Arlington, Texas

 

Metroflex Gym w Texasie to prawdopodobnie najbardziej hardcorowa siłownia na Ziemii. W sali Metroflex można spotkać tytanów Mr. Olympia, takich jak Ronnie Coleman, Branch Warren i Johnnie Jackson. Brian Dobson założył siłownię w 1987 roku z powodu braku tego typu siłowni i ograniczeń, jakie komercyjne miejsca nakładały na swoich członków. Siłownia Metroflex zyskała sobie sławę, jeśli chodzi o intensywność treningów.

#5 City Athletic Club, Las Vegas

 

Las Vegas to miejsce, gdzie odbywają się konkursy Mr. Olympia. City Athletic Club natomiast to luksusowa siłownia, zalana gwiazdami kulturystyki i fitness, szczególnie podczas weekendu Mr. Olympia. Ta siłownia ma jedne z najbardziej wyszukanych urządzeń i sprzęt o jakim możesz pomarzyć. City Athletic Club to koncept przygotowany przez uznaną międzynarodową firmę gimnastyczną Jea Jung, której projekty są znakowane luksusowymi udogodnieniami, oszałamiającym wystrojem i najnowocześniejszym sprzętem.

Komentarze (2)
lordknaga

metroflex powinno byc tExas nie tAxes.

0
domosos

Każdy lubi co innegu, tu akurat są siłownie USA, no jedna z kuwejtu a takich super siłowni jest pełno

0