Ernestine Shepherd jest doskonałym potwierdzeniem tego, że wiek to tylko liczba. 81- letnia sportsmenka w 2010 roku trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza na świecie aktywna kulturystka! Dawniej Ernestine była modelką, a sport zaczęła uprawiać dopiero grubo po pięćdziesiątce. Pewnego dnia, podczas wspólnych zakupów z siostrą, przymierzając stroje kąpielowe, doszła do wniosku, że ich ciała nie są w najlepszej kondycji. Początkowo chodziły na aerobic, a później zaczęła się ich miłość do siłowni, gdzie wspólnie trenowały. Jako pierwsza na scenie pojawiła się jej siostra- Mildred Blackwel, a później Ernie do niej dołączyła. Niestety w 1992 roku siostra zmarła na raka mózgu. Pogrążona w żałobie Ernestine przestała ćwiczyć. Po paru miesiącach, gdy opłakała już siostrę, za namową znajomych wróciła do treningów i postanowiła kontynuować swój wysiłek z jeszcze większą determinacją.

Pytana o sekret swoich osiągnięć i wyglądu powiedziała, że najważniejsza jest dyscyplina. Codziennie wstaje o 4 nad ranem, by zrealizować swój plan dnia, a tygodniowo przebiega 130 kilometrów! Pracuje również jako trener personalny na siłowni. Spożywa 1700 kcal dziennie i oczywiście jest na ścisłej diecie, która głównie składa się z gotowanych białek jaj oraz białek jaj w płynie, warzyw i kurczaka. Jest wielka fanką Sylwestra Stallone oraz Michelle Obamy i jej marzeniem jest spotkać ich któregoś dnia.

Warto również dodać, że Ernestine od 61 lat jest mężatką, ma jednego syna oraz wnuka, który ma 21 lat. Przyznała, że dzięki ćwiczeniom i stylowi życia jaki prowadzi, czuje się doskonale, ma najlepszą formę w życiu i przede wszystkim jednak nigdy się nie poddaje. Zobaczcie, jak dzięki temu wygląda. Uważamy, że jest doskonałym dowodem na to, że można wyglądać kwitnąco w każdym wieku, wystarczą chęci i determinacja. Ogromne brawa i szacunek za ciężką pracę!

https://youtu.be/Nwky0t8A3D8

Jeżeli jesteście w posiadaniu jakiejś ciekawej informacji, filmu lub zdjęć z branży fitness albo chcecie udzielić nam wywiadu napiszcie do nas: [email protected]

Komentarze (0)