W fizjoterapii istnieje pojęcie „uwięzionego nerwu”, dotyczy ono sytuacji, w której nerw jest mocno ograniczony w swojej pracy. Pojawia się wówczas pewien problem natury strukturalnej jak np. błędy przesyłu impulsu nerwowego. Sytuacja ta dotyczy zazwyczaj nerwów, które przebiegają w strukturach ciasnych, mocno rozbudowanych, gdzie zaczyna brakować [...]
Wpływ zwiększonej wysokości na wyniki sportowe jest dobrze znany. Jest to dość złożona kwestia. Osoba przyzwyczajona do wysokości 300 czy 400 m, przeniesiona na wysokość ponad 2500 m, dość szybko poczuje "spadek mocy". I odwrotnie: gdy osoby spędzające czas na wysokości (mieszkające tam) będą trenowały na nizinach, mogą oczekiwać zwyżki osiągów, [...]
Z pewnością już wielokrotnie słyszałeś, że odpowiednia ilość snu jest bardzo ważna dla Twojego zdrowia. Co więcej, nie tylko ilość, ale także jakość snu ma znaczenie. A jeśli całą noc przewracasz się z boku na bok, budzisz się z tak sztywną szyją, że nie możesz się ruszyć, to z pewnością nie myślisz o śnie, jak o słodkich chwilach relaksu. [...]
Witam. Dawniej robiłem po pół godziny joggingu, nawet więcej, teraz ledwo 10 minut i mam dość. Pracuję ciężko, więc może to jest powód, że w wolne dni mam ochotę wypocząć i nic nie robić, jednak chciałbym zrzucić oponkę na brzuchu i pobiegać dla zdrowia. Coś ostatnio boli mnie w udzie, może to po pracy, gdzie cały dzień jestem na nogach. Na moim [...]
Start redukcji. I lub II tydzień stycznia, waga 104-105. http://img268.imageshack.us/img268/1709/img20130111230523.jpg Luty, waga ok. 100 kg http://img824.imageshack.us/img824/4504/img20130213181339.jpg Marzec, waga pomiędzy 96 a 91/90 http://img707.imageshack.us/img707/1688/img20130308181155.jpg [...]
Witam, Proszę o pomoc kogoś kto się zna na tym. Mam 21 lat, wzrost: 170 cm, waga: 72 kg + ogromny brzuch. Ogólnie jestem szczupła tylko mam ten brzuch i boczki. Już patrzeć nie mogę na nie.. Przeszłam na dietę 1000 kalorii, jeżdżę na rowerze ok. 1 h i ćwiczę brzuch 40 min dziennie 6 razy w tygodniu. Możecie mi polecić jakiś suplement ( odżywkę ) [...]
Siemka co polecacie na lepszy sen, w sensie coś na usypianie coś lepszego niż melatonina coś co serio działa bo niekiedy naprawdę mam problem z spaniem z gory dziekuje
Nie potrafie zasnąć na plecach :( na bokach zasne na brzuchu też . Chodzi mi o kręgosłup bo mam powiekszona kifoze a jak leze na plecach to kregosłup odpoczywa i ogolnie to jakos lepiej . :)
Czy wieloletnie spanie na brzuchu może mieć negatywny wpływ na pojemność żołądka? Bo tak się składa, że ja na brzuchu śpię już od najmłodszych lat i nie ukrywam, że zawsze miałem kłopoty z jedzeniem. Nie potrafię w inny sposób zasnąć, a każda inna pozycja mnie męczy. Z kolei kiedy leżę na brzuchu, to czuję że żołądek jest ściśnięty, wszystko mi [...]
czy to prawda zę spanie n czymś twardym np na podłodze poprawnia sylwetke.Ja mam zapadniętą klatke i kumpel mi radził bym właśnie spał na podłodze to po jakimś czasie powinno sie poprawic
Wiec ostatnio mam tak ze min. gdzies w polowie treningu zaczynam mocno ziewac i wtedy slabo cwicze bo chcialbym juz pojsc do szatni. A z drugiej strony chce cwiczyc. No i w zwiazku z tym niewiem jak mam najlepiej to rozwiazac. Zrobic sobie przerwe pare dni zeby zateskinc czy moze wspomoc sie jakimis specjalami np. kofeinka + guarana ? GARY_25, [...]
Odkad zaczalem wstawac wczesnie rano, dziele sen na 2x dziennie. Moj typowy dzien: Wstaje o 6:00.Wracam z uczelni ok 15.Klade sie spac na 2h. Budze sie wypoczety, swiezy, jak nowonarodzony. W nocy zasypiam ok 1:30. Ze wstawaniem rano nie mam problemow, czuje sie wyspany. Podsumowywujac: w dzien spie 2 godzin w nocy spie 5 godzin w sumie [...]
Podobnie jak moi przedmówcy mam problem ze spaniem na rękach jednak zawsze wszystko wracało do normy a tm razem jest inaczej.Od tej feralnej nocy kiedy to spałam cala noc na rece minęło już dni.Pierwszego dnia ni mogłam zgiąć wogóle palców i wszystko wypadało mi z reki była do końca niewładna.Wydawało sie jednak ze dnia na dzien się poprawia ale [...]
Witam, w zasadzie to od małego śpię na brzuchu, po prostu mi łatwiej usnąć i wgl, wczoraj próbowałem usnąć na plecach, godzina i nic.. Moje pytanie jest dość dziwne, czy spanie na brzuchu "opóźnia" albo pogarsza rośnięcie penisa? (Wiem że głupie pytanie no ale cóż..) Albo jeśli znacie jakieś inne wady to za pomoc dzięki! }:-(}:-(
Śpię w pozycji bocznej (na barku), czy może to powodować nie rozwinięcie się w pełni obręczy barkowej lub jej wykrzywienie (do przodu)?. Zaobserwowałem coś takiego na sobie. Jak sobie z tym poradzić obręcz barkową mam w łyku, barki idą do przodu i czy ta pozycja podczas snu wpływa na długość obręczy (ucisk)? Pozdro.
Mam pytanie jaki odżywka na lepszy sen regeneracje , chciałem z trec gh turbo ale w jednym z wywiadów "zapytaj trenera" gościu wypowiadał się że takie suplementy dla 19 latka to zła opcja i teraz nie wiem w co zainwestować
[...] Moja matka kobieta po 60tce od jakiegoś czasu ma problemy z zasypianiem i ogólnie że snem. Regularnie się bada i dba o dietę i zdrowie ale nie chce brać ogupiaczy od lekarza na spanie. Myślałem żeby dać jej melatonina sfd i zma, powiedzmy po 2 tabl każdego? Jeśli to zły pomysł to dajcie znać lub podpowiedzcie co można by jej innego podrzucić
[...] liceum teorie nocnego katabolizmu, wstawalem kilka razy w nocy, zeby walnąć odzywke, lub zjeść twarog, lub cokolwiek innego. i tak przez 3 lata liceum. efektem było niewyspanie i ogolne zmeczenie. od trzech lat na studiach mam w dupie "nocny katabolizm" a ŻADNYCH zmian nie widać (bez efektow). dlatego wstawanie w środku nocy i objadanie się w [...]