SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Zasady przyjęcia do szkoły podoficerskiej

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 168114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 189
miyoshi- Twój znajomy pewnie zrobił coś co było jedynym rozwiązaniem sensownym- może nie umiał pływać albo wiedział że jakiegoś warunku nie spełnia itd. Zaraz ktoś napisze że mógł złożyć na oficerską spróbować i pewnie racja bo warto próbować , tylko dobrze być w tym wypadku plecakiem jeśli się tam udajesz albo mieć ,,zakuty łeb" Co do problemów to raczej nie powinni robić w starcie do szkoły i w niej o wykształcenie wyższe niż wymagają. Problemy są tylko na WKU Kielce gdzie ochotnikom się odradza i nie wykorzystuje ich potencjału, już ja widzę tą naszą zawodową armie oby to nie było takie pospolite ruszenie- ,,szlachta jak na kulig" . Myślę także że pewnie jeśli przyjdzie ci do głowy pracując w wojsku zrobić magistra i startować do oficerki to będzie problem

Amor patriae nostra lex, dulce et decorum est pro patria mori

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 37
A ja myśle że licencjat to raczej atut Zresztą na stronie SPWLąd Poznań w wykazie wymaganych dok podają "inne dokumenty mogące mieć wpływ na przyjęcie do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu (np. dyplom ukończenia studiów, świadectwa ukończenia kursów)"
A jeśli chodzi o mgr w wojsku to zależy w jakiej jednostce służysz Razem ze mną na roku byli kolesie z desantu Wrócili z Iraku i wysłali ich na studia Fakt że po pierwszym roku musieli pojechać do Afganu.... No cóż taka robota.... Ale kumpel z jednostki transportowej zrobił licencjat bez problemu
Dzięki za pzdr jedi13 :) i wzajemnie !
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 62
Mój inny znajomy w wojsku robi właśnie 4 rok studiów i jakoś daje radę. Może znaczącym faktem jest, że służy tam już trochę długo ;) Ja mam taki zamiar, robić magistra już w pracy, mam nadzieję, że się uda, może będą chcieli mieć tłumacza, się zobaczy:D
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 189
wicy_xx84 ty to wiesz że licencjat to atut, ja to wiem i wiele innych osób,tylko nie każdy łeb na WKU bo fakty były takie że jak były pobory to nie ludzi z licencjatem tylko po takim wykształceniu by nie musieli dawać stopnia i najlepiej żeby chłopaki całe życie w stopniu szeregowca to wtedy chętnie wcielą. A szeregowcy czasem więcej wiedzą o robocie niż ,,tępe łby"

Amor patriae nostra lex, dulce et decorum est pro patria mori

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 37
Nawet nie mam zamiaru komentować kompetencji ludzi z WKU bo musiałbym użyć słów mocniejszych niż "tępe łby"... WKU żyje jeszcze w czasach gdzie stosowano zasadę 100 czołgów na 1km frontu a określenie profesjonalizmy było czymś obcym Szkoda gadać Napewno to się zmieni ale póki co trzeba samemu zadbać o swoje sprawy [umiesz liczyć licz na siebie]
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1072
mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie jak trudno jest się dostać do szkoły podoficerskiej, ilu ludzi mniej więcej stara się o przyjęcie, i ile jest miejsc , dobrze by było gdy powiedział mi to elew/absolwent takiej szkoły ;]
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 698 Napisanych postów 6814 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 68771
Nikt nie jest wróżką i nie wie ile osób zgłosi się na egzaminy w tym roku.
Jak ja zdawałem w 2004 było 60 miejsc dla ndt i 138 dla kandydatów z ZSW i rezerwy o cywilach nie było mowy, do egzaminów przystąpiło 65 ndt i ok 200 na pozostałe miejsca.
Rok później było już ok 800 kandydatów na 138 miejsc a do ndt zostali dołączeni st.szer zaw.Potem zainteresowanie troche spadło a jak będzie w tym roku nie mam pojęcia zależy od szkoły .

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 427
mi się wydaję, że w tym roku będzie spore zainteresowanie zważywszy na sytuację w kraju i ogólny brak pracy (jakby nie patrzeć to praca w wojsku jest bardziej pewna niż gdzie indziej), jednak trzeba być dobrej myśli i wierzyć w swoje siły
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 698 Napisanych postów 6814 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 68771
Do puki przy ustawie emerytalnej nie grzebią

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 189
Ja natomiast słyszałem różne wersje na temat dostania się do szkoły podoficerskiej od takich że jest ciężko i trzeba mieć plecy po takie że to śmiech na sali i potrzebują ludzi. W co tu wierzyć? Jeśli patrze na stosunek chętnych do miejsc -to tak kolorowo nie jest dla cywili. Teraz żałuje że po technikum zaraz nie poszedłem do woja i tak zawsze miałem zamiar tam pracować to zachciało mi się podnosić kwalifikacje dal armi To święta prawda że gdzie kończy się logika zaczyna się MON

Amor patriae nostra lex, dulce et decorum est pro patria mori

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PAWEŁ SŁOWINSKI vs ANTONIN DUSEK! 28 CZERWCA! ZGORZELEC!

Następny temat

Jak wygląda obóz karate kyokushin?

electro
Polecane artykuły