SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 495382

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Jeśli nie było istotnego urazu, to bark najczęściej można próbować stabilizować ćwiczeniami. Szansa powodzenia jest np 80%. Ćwiczenia mają być pod nadzorem dobrego fizjoterapeuty. Ortopedzi kierują was na operacje, bo nie mają możliwości skierowania was do takiego. Co nie znaczy, że samemu nie można poszukać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25372
okok dzieki za odp...
zobacze co i jak z tymi terapeutami...
a co sadzisz o tym zeby nosic stabilizator...i na treningi i na reszte dnia...pomaga??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 60
Hello, ja już nosze 3 tydzień orteze usztywniającą, i hm w sumie to cialge mnie boli, i wogole a tez pracuje i studiuje wiec wogole jest neiciekawie, ale to nic, martwie sie co by mi ten bark dalej nie wyskakiwał, bo to już moja trzeciua kontuzja a orteze mam nosić 6 tygodni:( oby z jakimś efektem:/

Pozdriownka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25372
w tej ortezie masz pelen zakres ruchow??
da sie w niej trenowac??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 60
w zasadzie to zakres ruchów jest tylko w łokciu, bark ma być sztywny, żeby sie niby więzadła pozrastały, ale czy to prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 148
Orteza unieruchamia reke w tym samym zakresie co gips z tym ze mozna ja zdjac do kapieli lub jedna jej czesc zeby poruszac w łokciu dla poprawienia ukrwienia.Ale przez 3 tyg po artroskopii barku nie powinno sie jej zdejmowac wcale.

Zmieniony przez - Tauzer w dniu 2007-02-24 13:03:11

Nigdy nie jest tak źle by nie mogło być gorzej :D
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 39
czym rozni sie zwichniecie barku od podwichniecia?????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
widze wszyscy tu zachwalaja operacje barku ale prawda jest troszke inna moj ortopeda byl szczery do bolu:E 1do4 ze po operacji sie polepszy:D.1 zwichniecie przerzucilem sztange 90kg a na pasku za mocno scisnalem sztanga sciagnela reke i bylo bum,pozniej byle ruszenie reki i wypadalo,ostatecznie uszkodzenie rotatora, torebki stawowej, miesnia naramiennego bocznego chyba(9 razy wypadlo w 2tygodnie)aleeee...uwaga:D chirurg przyjmujacy powiedzial mi ze nic powaznego nie jest:D na operacje sie nie zgodzilem i chyba sie nie zgodze, teraz jestem przyzwyczajony do nastawiania do blokad a strach przed tym 1:4 jest chyba za duzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 148
No ja nie wiem czy nie warto zaryzykowac operacji...zawsze jest szansa na wyleczenie a wiadomo ze nikt nie daje 100%.Ja jestem po operacji artroskopowej juz przeszło rok i wiem ze mi sie opłacało bo moge normalnie funkcjonowac. W prawdzie nie wyrywam 90kg bo nie da sie ukryc reka jest duzo słabsza i sporty extremalne trzeba sobie odpuscic w koncu jest przeciez po operacji.

Twoj wybor boisz sie to nie probuj...ja sprobowałem i sie udało.

No i radziłbym pogadać z kilkoma lekarzami bo kazdy mowi niaczej!

Nigdy nie jest tak źle by nie mogło być gorzej :D
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jestem juz po 2 chirurgach(z tym ze z jednym na izbie przyjec gadalem) i 2ortopedach, ja wiem ze ten strach glupio wyglada ale boje sie ze to juz bedzie koniec ze sportem jak mi zrabia operacje
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium