SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 343789

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9 Napisanych postów 118 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2240
TTW
Nie byłem na żadnej z sesji.

Ręce opadają

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9 Napisanych postów 118 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2240
Hiiambartek
Witam Państwa. Od 1 lipca zmagam się ze zwichnięciem lewego stawu ramiennego. Nastawiano w znieczuleniu ogólnym,orteza 6 tygodni, rehabilitowano 2 tygodnie. Jednak po kilku miesiącach podczas pływania kraulem znowu wypadł mi bark. Oczywiście poszedłem do lekarza ortopedy, dostałem skierowanie na rezonans i czekam(06.02). Jednak w tym czasie wypadł mi znów i 2 dni temu ponownie, kiedy to musiałem obronić się przed napastnikiem, wyprowadzając cios... Ból jest niemiłosierny, zastanawiam się nad kupnem i założeniem stabilizatora na bark do czasu operacji, gdyż ta będzie nieunikniona. Stąd mam szereg pytań, chciałem się państwa doradzić czy takie zakupienie stabilizatora i noszenie bez zalecenia lekarza jest wskazane? Istnieje jakieś ryzyko osłabienie barku, czy wręcz przeciwnie zmniejszy ryzyko występowania kolejnych zwichnięć? Wyczytałem w Internecie, że kolejne zwichnięcia trwale uszkadzają staw barkowy i wszystkie jego elementy. Nie mam wiedzy odnośnie stabilizatorów. Pozdrawiam.

Odnośnie stabilizatora skonsultuj się z ortopedą, jednak najwięcej pomoże Ci dobry fizjoterapeuta do czasu zabiegu. Trzeba wzmacniać mięśnie obręczy barkowej, jeśli masz niestabilny staw raczej unikaj sytuacji w których potencjalnie mógłby wypaść. Co do działania przeciwbólowego, jeśli masz możliwość dobrze by było wykupić sobie zabiegi z krioterapii i np pracy interferencyjne . Zasadniczo lekarz powinien to przepisać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

;