SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 348491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 118 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2282
TTW
Nie byłem na żadnej z sesji.

Ręce opadają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 118 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2282
Hiiambartek
Witam Państwa. Od 1 lipca zmagam się ze zwichnięciem lewego stawu ramiennego. Nastawiano w znieczuleniu ogólnym,orteza 6 tygodni, rehabilitowano 2 tygodnie. Jednak po kilku miesiącach podczas pływania kraulem znowu wypadł mi bark. Oczywiście poszedłem do lekarza ortopedy, dostałem skierowanie na rezonans i czekam(06.02). Jednak w tym czasie wypadł mi znów i 2 dni temu ponownie, kiedy to musiałem obronić się przed napastnikiem, wyprowadzając cios... Ból jest niemiłosierny, zastanawiam się nad kupnem i założeniem stabilizatora na bark do czasu operacji, gdyż ta będzie nieunikniona. Stąd mam szereg pytań, chciałem się państwa doradzić czy takie zakupienie stabilizatora i noszenie bez zalecenia lekarza jest wskazane? Istnieje jakieś ryzyko osłabienie barku, czy wręcz przeciwnie zmniejszy ryzyko występowania kolejnych zwichnięć? Wyczytałem w Internecie, że kolejne zwichnięcia trwale uszkadzają staw barkowy i wszystkie jego elementy. Nie mam wiedzy odnośnie stabilizatorów. Pozdrawiam.

Odnośnie stabilizatora skonsultuj się z ortopedą, jednak najwięcej pomoże Ci dobry fizjoterapeuta do czasu zabiegu. Trzeba wzmacniać mięśnie obręczy barkowej, jeśli masz niestabilny staw raczej unikaj sytuacji w których potencjalnie mógłby wypaść. Co do działania przeciwbólowego, jeśli masz możliwość dobrze by było wykupić sobie zabiegi z krioterapii i np pracy interferencyjne . Zasadniczo lekarz powinien to przepisać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2829
Witam. Jestem 3ci dzień po artroskopii barku. 3 kotwiczki. Orteze narazie ściągam tylko żeby się przebrac i umyć. Czy jest ryzyko zerwania kotwiczek przy jakimś delikatnym ruchu ręką?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 209 dni Przeczytanych tematów 34
Witam ponownie drodzy państwo. Problemów z barkiem ciąg dalszy... Bardzo proszę o pomoc. 6 lutego miałem rezonans magnetyczny leweego stawu ramiennego ponieważ mam nawykowe zwichnięcie barku. jednak wczoraj, tj 10 lutego zwichnąłem bark znów i wylądowałem na sorze. W sposób bardzo inwazyjny miałem nastawiany bark, bo na żywca beż żadnego znieczulenia czy chemii.. Bark został nastawiony w męczarniach, jednak ból pozostał, mniejszy ale wciąż jest - to normalne. Jednak chciałem wiedzieć, czy jest koniecznosc przeprowadzenia rezonansu drugi raz? Skoro miałem rezonans 6.02 a znów zwichnąłem już 6 raz 10.02, to będę musiał przed zabiegiem wykonać kolejny rezonans? Proszę o pomoc... Wizyta dopiero 19.02..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1858 Napisanych postów 48234 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 486073
Przy każdym kolejnym urazie zmiany w stawie mogą być większe zależy jak mocny był ostatni i jak duże wywoła dolegliwości

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 209 dni Przeczytanych tematów 34
Dzień po ruchomość w stawie była bardzo ograniczona i towarzyszył mi ciągły ból. Dziś - 2 dzień po urazie już mnie bark nie boli, mogę podnieść itd. Jedynie odczuwam delikatne kłucie w rotacji wewnętrznej i zewnętrznej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa