SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 492796

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 123 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2366
TTW
Nie byłem na żadnej z sesji.


Ręce opadają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 123 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2366
Hiiambartek
Witam Państwa. Od 1 lipca zmagam się ze zwichnięciem lewego stawu ramiennego. Nastawiano w znieczuleniu ogólnym,orteza 6 tygodni, rehabilitowano 2 tygodnie. Jednak po kilku miesiącach podczas pływania kraulem znowu wypadł mi bark. Oczywiście poszedłem do lekarza ortopedy, dostałem skierowanie na rezonans i czekam(06.02). Jednak w tym czasie wypadł mi znów i 2 dni temu ponownie, kiedy to musiałem obronić się przed napastnikiem, wyprowadzając cios... Ból jest niemiłosierny, zastanawiam się nad kupnem i założeniem stabilizatora na bark do czasu operacji, gdyż ta będzie nieunikniona. Stąd mam szereg pytań, chciałem się państwa doradzić czy takie zakupienie stabilizatora i noszenie bez zalecenia lekarza jest wskazane? Istnieje jakieś ryzyko osłabienie barku, czy wręcz przeciwnie zmniejszy ryzyko występowania kolejnych zwichnięć? Wyczytałem w Internecie, że kolejne zwichnięcia trwale uszkadzają staw barkowy i wszystkie jego elementy. Nie mam wiedzy odnośnie stabilizatorów. Pozdrawiam.



Odnośnie stabilizatora skonsultuj się z ortopedą, jednak najwięcej pomoże Ci dobry fizjoterapeuta do czasu zabiegu. Trzeba wzmacniać mięśnie obręczy barkowej, jeśli masz niestabilny staw raczej unikaj sytuacji w których potencjalnie mógłby wypaść. Co do działania przeciwbólowego, jeśli masz możliwość dobrze by było wykupić sobie zabiegi z krioterapii i np pracy interferencyjne . Zasadniczo lekarz powinien to przepisać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2950
Witam. Jestem 3ci dzień po artroskopii barku. 3 kotwiczki. Orteze narazie ściągam tylko żeby się przebrac i umyć. Czy jest ryzyko zerwania kotwiczek przy jakimś delikatnym ruchu ręką?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 98
Witam ponownie drodzy państwo. Problemów z barkiem ciąg dalszy... Bardzo proszę o pomoc. 6 lutego miałem rezonans magnetyczny leweego stawu ramiennego ponieważ mam nawykowe zwichnięcie barku. jednak wczoraj, tj 10 lutego zwichnąłem bark znów i wylądowałem na sorze. W sposób bardzo inwazyjny miałem nastawiany bark, bo na żywca beż żadnego znieczulenia czy chemii.. Bark został nastawiony w męczarniach, jednak ból pozostał, mniejszy ale wciąż jest - to normalne. Jednak chciałem wiedzieć, czy jest koniecznosc przeprowadzenia rezonansu drugi raz? Skoro miałem rezonans 6.02 a znów zwichnąłem już 6 raz 10.02, to będę musiał przed zabiegiem wykonać kolejny rezonans? Proszę o pomoc... Wizyta dopiero 19.02..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przy każdym kolejnym urazie zmiany w stawie mogą być większe zależy jak mocny był ostatni i jak duże wywoła dolegliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 98
Dzień po ruchomość w stawie była bardzo ograniczona i towarzyszył mi ciągły ból. Dziś - 2 dzień po urazie już mnie bark nie boli, mogę podnieść itd. Jedynie odczuwam delikatne kłucie w rotacji wewnętrznej i zewnętrznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 90
Nie uruchomili ci barku na 3tyg? Dziwne ja za każdym razem miałem unieruchomiony tzn pierwszy raz gips a potem kamizelka.
Ja jestem 7msc po operacji metoda latarjet. Ruchomośc mam ograniczoną ale nie jakoś znacząco w życiu codziennym mi nie przeskadza. Rotacji zewnętrznej za mocno nie mogę wykonać oraz ręki nad głowę unieśc. Lekarz pozwolił mi po malu pompki robic i po mału wykonuje sobie ćwiczenia hantlami małymi ciężarami. Gdybym miał wybór to już dawno bym poszedł na operację bo nie ma co zwlekać i liczyć że teraz już się nie zwichnie (sam tak mowilem). Co prawda troszkę mam ruchomość ograniczoną ale najważniejsze że niedługo będę mógł iść na siłownię oraz wrócić do sportu. Wszystkim zastanawiającym się czy iść na operację czy też nie polecam się nie wachac. Gdyby ktoś z Wielkopolski chcial namiar na lekarza który mnie operowal to mogę podać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2950
abc115

W jakim czasie od operacji zacząłeś ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyne. 7 miesięcy jeszcze nie można wrócić do pełnej aktywności? To przez ból jakiś czy zalecenia lekarza?
Jestem 3 tyg. po i troche mnie ten okres braku aktywności przez nast 7mcy martwi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 90
Po miesiacu ściągnąłem kamizelkę i zacząłem wykonywać ćwiczenia pokazane przez lekarza następnie bodajże po 7 tygodniach zaczalem rehabilitacje. Bólu nie odczuwam praktycznie żadnego. Aktywność oczywiście że jest, normalnie już funkcjonuje na codzien ale " oficjalnie " lekarz nie zakończył leczenia i nie powiedział mi jeszcze ze mogę np grać w piłkę na " pełnych obrotach ".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Najważniejsze że zmierza wszystko w dobrym kierunku i możesz w miarę normalnie funkcjonować.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

Wiecej