SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 494001

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 53
Witam
Piszę do was w sprawie zwichnięcia barku ( co nie jest dziwne w tym temacie :P). Mam 22 lata 181 cm wzrostu i 92kg wagi, staż treningowy na siłowni wynosi nieco ponad 2 lata, dodatkowo ćwiczę BJJ. Przeczytałem wiele postów w tym temacie, ale targa mną nadal pewna obawa. 3 dni temu na siłowni robiłem przenoszenie sztangielki zza głowy z obciążeniem w okolicach 70%CM i w początkowej fazie podnoszenia prawy bark chrupnął, poczułem ból, przechyliłem się na bok z ławeczki upuszczając sztangielkę i zauważyłem, że mój bark wypadł i przemieścił się do przodu, tak jakby pod pachę. Od tego momentu spędziłem jakieś 1,5h na siłowni czekając na transport do szpitala. W tym czasie bark dość mocno mnie bolał, starałem się nim ruszać ale przy każdym ruchu czułem ból promieniujący po łopatkę. Gdy dojechałem do szpitala lekarz nastawił mi bark ( co dziwne bez znieczulenia a ja nie poczułem nawet ukłucia podczas nastawiania, jedynie usłyszałem chrupnięcie wracającego na swoje miejsce barku). Lekarz zrobił mi rtg ale go nie dostałem, jedynie na wypisie otrzymałem informację "obraz rtg wskazuje, że ramię zostało nastawione prawidłowo". Od wczoraj noszę ortezę (tak zalecił lekarz) i w tym momencie pojawiają się moje wątpliwości. Moje ramię jest jakby "znieczulone", drętwe, po dotknięciu go nie czuje bezpośrednio tego bodźca, tylko jakby takie łaskotanie pod skórą. Obawiam się, że może to być związane z więzadłami albo nie daj Boże z nerwami. Czy moje obawy są zasadne? Takie zwichnięcie przytrafiło mi się pierwszy raz, jest to dla mnie o tyle dziwne, że ze sportami siłowymi i sztukami walki miałem do czynienia od łebka i do tej pory nic takiego mi się nie działo. Kiedy będę mógł wrócić do treningów i na siłownię? O jakie badania pytać lekarza? Czy po zakończeniu noszenia ortezy (za 3-4 tygodnie) zakupić stabilizator barku i w nim chodzić, jak długo? Jakie ćwiczenia mogę robić na wzmocnienie tego barku? Czy mam/mogę przyjmować jakieś suplementy aby usprawnić proces regeneracji i szybszy powrót do pełnej sprawności? Co z tymi więzadłami, czy taki ból a raczej drętwienie jest normalne?? Sory za grad pytań, ale jest to moje pierwsze zwichnięcie barku i chciałbym, żeby ostatnie. Wielu moich kumpli straszy mnie, że jak wypadł raz to teraz będzie cały czas wypadał bez względu czy mam dobrze rozwinięte mięśnie barków czy nie. Czy to prawda? Z góry wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi, liczę na was :)

Pozdrawiam
Wojtas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 157 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1045
zdecydowanie dziwna rzecza jest fakt ze nastawil Ci bez znieczulania i nie wsadzil w gips. To ze czujesz ze bark nie jest taki sam to normalne uszkodzile sie tk miekkie ktore teraz musza sie zagoic ok 2-3tyg.

co do reszty Twoich watpliwosci poczytaj forum bedziesz wiedzial bo na swiecie jest wiecej teorii na leczenie barku niz ludzi:)

sam pisze teraz jedna reka:)

Przećwiczylem całe zycie, chociaz kochałem je nad życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7
Ello
Mam ten sam problem co Ty,jedank nauczylem sie z tym zyc.. sam duzo trenuje mam problemy z barkiem od 2 lat wypadl mi powiedzmy z 20 razy
Sam go nastawiam.. to proste zaciskasz zęby i robisz cos w rodzaju skrzydełka.. On bedzie wypadal gdyż staw to praktycznie sama woda.. Są takie zastrzyki nie wiem jaka maja nazwe i one pomagaja ale na 3 miesiace ale po mich jest co raz gorzej uzalezniaja jak wszystko i np 10 zastrzyk bedzie Ci trzymal bark przez 2 tygodnie.. sa opercje kosztuja okolo 25 tys lub kasa chorych ;]
Puki co nic z tym nie robie nauczylem sie nastawiac bark cwicze normalnie jednak pamietam o usupelnianiu plynow ;) Wypadl mi w niedziele a dzis juz normalnie cwiczylem
pozdrawiam Tomek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 157 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1045
kolego jak zastrzyk wplywa Ci na stabilizacje stawu to ja gratuluje:)

Przećwiczylem całe zycie, chociaz kochałem je nad życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 53
No to trochę mnie zwartwiliście z tym wypadaniem. Myślałem, że jak odpoczne sobie od ciężkich treningów ze 2 miechy i pójdę na jakąś rehabilitacje to wszystko będzie w porządku, mam nadzieję, że ten bark jednak nie będzie mi co chwilę wypadał... Zobaczymy, każdy organizm jest inny, może uda się ćwiczyć bez kolejnych wybić. O przebiegu leczenia, rehabilitacji i powrocie do formy będę pisał na bieżąco. Od teraz oficjalnie przyłączam się do "stowarzyszenia wybitych barków" :) Tymczasem życzę wam powrotu do zdrowia i do treningów.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4
i jak tam Olgisław?? Moja przygoda z barkiem zaczela sie od tego jak chciałem sie rozliczyc z pewnym kolezka i machnalem sie prostym :( to centralnie tez czulem go pod pacha nastawili mi to, potem mialem podobna sytuacje to byl 2 raz, potem na basenie. Mialem ogolnie go wybitego z 10 razy potem byl tak rozruszany ze podczas snu gdy wlazylem reke pod glowe i na niej spalem w nocy buzil mnie k****ski bol, sam sobie go musialem nastawiac... Ale przez pewien czas nie doznawałem urazu zaczalem chodzic na siłke troche masy przybrałem i tak jakby sie to wzmocnilo... Ale dzis bylem na snowboardzie, wyj**alem porządnego orła no i stalo sie, w ch** razy czulem ten bol ale nigdy nie byl az taki... Zastanawiam sie nad zrobieniem tego operacyjnie ale nie wiem czy to sie opłaci, zawsze bylem dosc aktywny fizycznie a to mnie uziemia jesli chodzi o sporty, Jesli ktos mial taka operacje bardzo bym prosil zeby sie wypowiedzial czy owy zabieg jest opłacalnu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1
Witam. Mam ogromną prośbę. Gdyż jestem piłkarzem, od kilkunastu lat gram w piłkę. I podczas pewnego meczu źle upadłem i zwichnąłem bark ale samemu udało się nastwić. Było ok. Gdy po 4 miesiącach na hali znowu mi wypadł i znowu sam nastawiłem. Czekam do ortopedy, którego mam 14 grudnia. Ale mam pytanie. Gdyż rozmawiałem z wieloma ludźmi i oni uważają, że zabieg czasem nie pomaga. Tylko pomaga wzmocnienie tego barku. Czy zna ktoś sposoby aby go wzmocnić na tyle abym mógł bez problemu grać dalej ? Co robić ? Jakie ćwiczenia ? Może co jeść ? Proszę o wszelkie odpowiedzi gdyż bardzo mi na tym zależy bo piłka w moim życiu jest ważna. Pozdrawiam serdecznie : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1
Sory * 14 lutego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2151
Witam!
Długo sie nie udzielałem, bo najczęściej przeglądałem forum jedynie. Wszyscy co pytaja co jeśc, co robić itd. Mam pytanie, czy przeczytaliście cały wątek? Bo jak nie to do roboty :) To jest skarbnica wiedzy! Odnośnie ćwiczeń, szukanie nie boli....
https://www.sfd.pl/Zwichnięcie_barku__ćwiczenia_stabilizujace_w_późnej_rehabilitacji-t508053.html 

jestem nowy i pytam, pytam bo nie wiem, nie wiem bo nikt nie jest doskonaly, a ku doskonalosci kazdy z nas zmierza...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36
Witam,na wstępie bardzo prosze o odpowiedz na moje pytania bo jestem poteznie zdolowany.Nie bede dlugo pisal o hstorii mojej przypadlosci.Po raz n-ty wypadl mi bark,ostatnio w 2 miesiace 4 razy, wczesniej mialem 3 lata spokoju.Gram w kosza ale przeszkadza mi w rzyciu codziennym bo tez mi wyskakuje i teraz sam nie wskakuje tylko sam go nastawiam.Jestem zdecydowany na artroskopie ale kwestia ze musze ja zrobic na NFZ,czy ktos ma wiedze gdzie w woj.Lubelskim,np w Lublinie lub w Mazowieckim, np. Warszawa,Otwock,Sulbiny? mozna znalesc naprawde dobrego do polecenia specjaliste ktory zajmie sie taka operacja na Fundusz Zdrowia? I ile zazwyczaj trwa czas pobytu w szpitalu i czy pozniej mozna pracowac jesli ktos ma siedzaca prace przy komputerze?bardzo prosze o odpowiedz na forum lub na maila [email protected]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium