SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 494516

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Moge Ci doradzic przy zwichnieciu dochodzi do osłabienia mieśni tzw stozka rotatorów czyli mięsni nadgrzebieniowego, podgrzebieniowego podłopatkowego, obłego mniejszy. Są to główne mięsnie stabilizujące kość ramienna w panewce łopatki. Przez ich cwiczenie mozesz poprawic zwartość całego stawu i zabezpieczyc go. Nie chodzi tu o cwiczenie miesni naramiennych jak ktos wyzej napisal to nic nie da. Nie siła mięsnia a jego koordynacja i czucie miesniowo-nerwowe tzw propriocepcja powinenies takie cwiczenia wykonywac
http://pl.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 157 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1045
z tego co wiem u mnie naderwany jest nagrzebieniowy i beda go reperowac

Przećwiczylem całe zycie, chociaz kochałem je nad życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Dokladnie poniewaz nadgrzebieniowy napina gorna czesc torebki stawojej to jest dosyc długie leczenie sam mialem u siebie takie przypadki ale jest to do wyleczenia. poza tym dobrze działaja tasmy kinesiotapping

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 639
Witam! Tak jak wszyscy jestem tu z jednego powodu. Dwa razy wypadł lewy w ciągu niecałego roku. Tylko mam pewien problem. Chodziłem na siłownie(wszystkie "sprzęty" domowej roboty) ok 3 lat przed wypadkiem, poźniej przerwa, wiadomo z jakiej przyczyny. Tydzień temu zacząłem ponownie, ale tu zaczynają sie schody. Jak dotąd robiłem tylko bicepsa i tricepsa, gdyz bałem się innych ćwiczeń. I chyba przemęczyłem te mięśnie, bo wieczorem przed snem nie moge ruszyc rękami. Ale tu kieruje do was pytanie. Czy moge wyciskac na klate, robić ćwiczenia na plecy i jakie ćwiczenia wykonywać aby wzmocnic swoj bark domowymi sposobami, jezeli takie istnieją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Rób cwiczenie wlasnie z taka guma jak powyzej na filmiku

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 157 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1045
jak Ci wypad 2x to lepiej wejdz na droge leczenia a nie dzwigania ciezarów na silowni. takie moje zdanie. ja cwiczylem 5 lat i niby bark powinien byc silny opleciony miesniami silnymi sciegnami a tu co ...

Przećwiczylem całe zycie, chociaz kochałem je nad życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Widocznie zle cwiczyles po zwichnięcie barku jest czesto spowodowane dysproporcja w rozwoju mięsni, duzo osob cwcizy mocno mięsien naramienny ale ***o boczna i przednia strone , a malo stosuje cwiczen na tylna strone i robi sie przewaga sily mięsniowej z przodu, powoduje to zle ustawienie kości ramiennej w wydrazeniu lopatki.
Wszystko ma swoja przyczyne

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 157 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1045
akurat miesnie byly cwiczone dobrze ale jak u mnie wydaje mi sie za bezposrednia przyczyna bylo mocno upadek na lokiec na nartach ale tez fakt ze od momoentu cwiczen do upadku mina rok kiedy juz nie trenowalem czyli idzie za tym zwiatczenie miesni itp
ale u mnie zadzialaly naprawde duzo sily wyrywajac kosc ze stawu upadek byl mocnny

Przećwiczylem całe zycie, chociaz kochałem je nad życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 639
ale ja sie pytam Was, czy nie wypadnie przy wyciskaniu na klakte przy niewielkim obciązeniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 157 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1045
zalezy co jest w stawie uszkodzone pamietaj ze kazde wypadniecie dziala niekorzystnie na staw.

Przećwiczylem całe zycie, chociaz kochałem je nad życie.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium