SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 494434

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
Witam:):)
Sorry, że się nie odzywałam, ale siedziałam cały tydzień w Katowicach na studiach i nie miałam dostępu do neta...
Widzę, że trwa tutaj zażarta dyskusja;) miotacz ja jestem po dwóch operacjach: 10 miesięcy po pierwszej operacji bark mi wypadł, ale z mojej winy... doktor mnie ostrzegał, że powinnam oszczędzać bark przez dłuższy czasi i powoli wracać do sportu-ja to zlekceważyłam i od razu zaczęłam szaleć=/ i przy grze w siatkę, przy mocnej rotacji zewnętrznej przy ataku bum ręka wypadła:(:( druga operacja już była poważna, na otwartym barku... jestem prawie pół roku po niej i czuję się bardzo dobrze:) ręka jest sprawna i spoko! ale uważam na siebie... chodzę często na basen, pływam i wzmacniam bark:)
Radzę Ci-zdecyduj się na operację! skoro piszesz, że bark wypadł Ci 9 razy w ciągu dwóch tygodni to jest bardzo poważna sprawa jeszcze dodać do tego te obrażenia, które opisałes=/ jeśli nie poddasz się operacji ręka będzie Ci wypadać nadal, aż w końcu nic Ci nie pomoże i ręka będzie się nadawać do wymiany:):) udaj się do dobrej kliniki prywatnej, która specjalizuje się w operowaniu stawów, tam znajdziesz dobrych doktorów ortopedów, którzy znają się na rzeczy i oni Ci powiedzą co masz robić!
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia:):)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
Kamil widzę, że masz trochę problemów;) mówisz że łapka Ci wypada... jeśli się zdecydujesz na ortezę to nie wolno Ci jej ściągać, ewentulanie do kąpieli i zginać ręke w łokciu dla dobrego ukrwienia! jeśli będziesz ściagał na treningi to nic Ci nie da, więc o takim czymś zapomnij:)
Radzę idź do dobrego fizjoterapeuty i spytaj się o ćwiczenia wzmacniające barki i ćwicz...lub udaj się do dobrej kliniki i dobrego ortopedy on Ci poradzi co masz robić-ale pewnie zaproponuje Ci operacje...
Zastanów się co chcesz dokładnie:):) pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34
Witam Wszystkich serdecznie!

Znalazłem Was, bo również, jak się domyślacie, mam zwichnięty bark, stało się to 2 tyg temu. Byłem z córą na sankach, oczywiście tata wrócił "w kawałkach". Mam tylne zwichnięcie barku i teraz oczywiście mnóstwo pytań jak to przejść by nie wpakować sie w nawykowe... Mam nadzieję, że to możliwe. RTG i USG na "ratunkowym" nie wykazały praktycznie żadnych zniszczeń, ścięgna i mięśnie są OK. Miałem tylko krwiak w stawie, który został ściągnięty.

Z tego co do tej pory o Was przeczytałem to wnioskuję, że powinienem jeszcze zrobić rezonans, aby upewnić się czy nie mam innych uszkodzeń niewidocznych podczas RTG i USG. Mam nadzieję, że mi się uda. Czy udało się Wam, odpowiedzcie proszę, dostać skierowanie na rezonans z NFZ czy chodziliście prywatnie?

Mam pytanie również o mój łokieć. Gdy teraz jestem ponad 2tyg w usztywnieniu, nie gips :), i wczoraj po raz pierwszy przyszło mi do głowy, aby go wyprostować to nie mogłem tego zrobić do końca. Towarzyszył temu ból. Co prawda z minuty na minutę było coraz lepiej, ale i tak max osiągnąłem 75% jego rozwartości wciąż czując ból... czy to normalne, aby po takim okresie unieruchomienia były już takie problemy?

Z góry wielkie dzięki za Wasze rady.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
Witamy sconew:)
Tak to jest jak się szaleje z córą na sankach hehe
Ja po 3 zwichnięciach zgłosiłam się do prywatnej kliniki, tam mnie skierowali na rezonans magnetyczny i kazali przyjechać z wynikami. Za MR musiałam zapłacić ok 400zł=/ ale rezonans wykaże Ci wszystko w tym barku:)
Jeśli chodzi o Twój łokieć... to jest zupełnie normalne! mięśnie się zastają, staw został zablokowany jak napisałeś na 2tyg... to normalnie, że odczuwasz ból przy ruchu i nie masz pełnego zakresu:) ćwicz łokiec! po prostu wyciągaj go z ortezy raz dziennie i ćwicz zginanie i prostowanie:)
pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 148
Nie wiem czy opłaca sie tracić czas i pieniądze na te wszystkie badania skoro nie ma sie nawykowego zwichniecia. Mysle ze lepszym rozwiazaniem jest uwazac na siebie i miec nadzieje ze sie to wiecej nie powtorzy.

Gorąco pozdrawiam

Nigdy nie jest tak źle by nie mogło być gorzej :D
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 148
Nie wiem czy opłaca sie tracić czas i pieniądze na te wszystkie badania skoro nie ma sie nawykowego zwichnięcia. Myślę ze lepszym rozwiązaniem jest uważac na siebie i mieć nadzieje ze sie to więcej nie powtórzy.

Gorąco pozdrawiam

Nigdy nie jest tak źle by nie mogło być gorzej :D
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 100
Witam ponownie. Pare dni temu ściągnęli mi gips po 6 tygodniach (drugie zwichnięcie). Będe chodził na rehabilitacje ale na prawde jestem załamany. Jestem młody i chciałbym tak jak moi rówieśnicy uprawiac sport itp. a ja nie moge nic robic z tym barkiem zero sportu skoro mi znowu ma wypasc ;/ trudno nie chce sie tu żalic ale taka jest prawda i teraz będe siedział w domu jak jakiś inwalida albo emeryt ;( to jest bardzo przygnębiające nie da sie cofnąc czasu a szkoda. Po pierwszym zwichnięciu było wszystko ok po wyleczeniu było tak jak przed zwichnięciem myślałem że już będzie ok a tu drugie ;(((. Już wszystko zaczynało się układac a teraz.... normalnie czasami życ sie odechciewa ale jeszcze mam cień nadziei że może będzie dobrze. Pozdrawiam wszystkich zwichniętych ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 60
Hej, nie załamuj się ja też jestem po drugim zwichnięciu, też jestem w miare młoda z wielką ochotą na sport a tu niestety, od poniedziałku, zaczynam rehabilitcje, chociaż wątpię czy to coś da. Dla pocieszenia, dodam że mam równiez problem z kolanem, więc to już wogóle kicha, ale cóż żyjmy dalej..
Pozdrowienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34
Witam,

dziękuję Olgisław i Tauzer za Wasze odpowiedzi. Łokieć już pracuje, ma wiele do życzenia, ale codziennie go męczę :).

Co do dodatkowych badań to na razie nie planuję; czekam na decyzję zdjęcia ortezy gdzieś w okolicy końca 5tyg. (16.03.) i potem rehabilitacja. Nie trenowałem nic wyczynowo, tylko delikatnie dla zdrowia, więc jakoś to przeżyję, ale do końca nie jestem pewien czy mnie dalsze przygody ominą, bo jak pisano na tym forum bark potrafi "wypaść" ponownie nawet podczas sięgania pilota do TV :) więc wszystko przede mną.

Myślałem już też o najgorszym, czyli operacji - i jestem gotowy, ale będę czekał na kolejne zwichnięcia, aby uznać ją za w pełni uzasadnioną. Rodzinka jest bardzo wyrozumiała i dzielnie znosi moje unieruchomienie, to mi bardzo pomaga w kuracji.

Odezwę się jeszcze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6


siemka wszystkim :D jak tam?? Ja jestem po zabiegu lewego barku (altroskopowo czy jakos tak) czuje sie bardzo dobrze, czekam tylko na rechabilitacje. Zaczelo sie to wszystko od tego jak na meczu kosza szarpalem sie z innym zawodnikiem o pilke a tu nagle... wypadl mi bark i lipa :(.Zawiezli mnie do szpitala Jan Biziela w bydzi (nie polecam) normalny ortopeda by mi wlorzyl reke w gips ale nieten frejer....po 3tyg. zczolem znowy grac majac nadzieje ze bedzie wszystko dobrze... ale niestety nie wypadl mi znow tym razem wstawili mi w gips ale teraz to gowno dalo po zdjeciu gibsu znow mi wypadl skubany. Wiedz zdecydowalem sie na zabieg (altroskopowy):/ MAM PYTANKO CZY PO TYM ZABIEGU BEDE MUGL NORMARNIE GRAC W KOSZA?????? BO PRZY KOSZYKOWCE NIE MA TAKICH WIELKICH NACISKOW JAK W SILOWNI. TO BEDZE MOGL??????? :D :D Odp. prosze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium