SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 495491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
Dziękuję Wam:)
spumpkin ja też dobrze się czułam po operacji nawet mój rehabilitant mnie chwalił że bardzo szybko wracam do sprawności....potem niestety przeciążałam bark i 10miechów po operacji mi wypadł więc błagam Cię uważaj, bo jeśli CI wyleci po operacji to wszystko się na nowo zerwie-kotwice będą bezużyteczne, torebka znów się zerwie nie mówiąc już o obrąbku...potem będziesz musiał przechodzić to co mnie czeka 6września (pobierają kawałek kości z wyrostka kruczego i robią klin pod głową kości ramieniowej który ma uniemożliwiać wypadanie-mam nadzieję że po tej operacji będę miała spokój
matgaw jak mówiłam....lekarz powiedział że noszenie gipsu czy ortezy po zwichnięciu nic nie daje, bo zerwane stabilizatory (torebka, obrąbek) same się nie zrosną więc potrzebna jest interwencja operacyjna. Ćwiczenia mięśni stawu barkowego poprawiają stabilność...to potwierdzam! ale co z tego jeśli masz luźną torebkę a obrąbek zsuwa się coraz niżej po panewce przy każdym następnym zwichnięciu..=/ niestety operacja są potrzebne chociaż są nieprzyjemne! Nie dajcie sobie wsadzać do gipsu, mówcie po prostu że sie nie zgadzacie i lećcie do dobrego ortopedy!!!
girl1990 kurcze...też nosiłam gips 3,5tyg to jest męczarnia wiem=/ ale niestety (nie chcąc Cię martwić) po 4miesiącach znów mi wypadł...
ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE!! WARTO DLA NIEGO POŚWIĘCIĆ DUŻO CZASU I PIENIĘDZY
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
spumpkin jesteś pół roku po operacji prawda? czytałam Twoje wypowiedzi... za bardzo przeciążasz bark od samego początku. Ćwicz mięśnie stawu barkowego ale bez obciążeń, bo to chrubotanie pod łopatką w Twoim przypadku nie wróży dobrze! nie chcę się wymądrzać i cfaniakować, ale ja byłam głupia i kuźwa mi wypadł po operacji więc odradzam Wam;) więc spumpkin ćwicz ćwicz ale bez obciążania...nad powrotem do podnoszenia ciężarów poważnie bym się zastanowiła...poczekałabym z rok! w tym czasie wzmacniaj mięśnie:) życzę powrotu do pełnego zdrowia!! buziaki;*;*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Mądra z Ciebie Olgisława . Szkoda, że do takich wniosków dochodzimy zwykle dopiero jak już poznamy pięciu ortopedów partaczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 163
...:/ no to niefajnie...:/:( ja wlasnie ide na silownie wzmacniac obrecz barkowa... Trzymaj sie Olga!!!:)

pozdrawiam:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 62
Olgisław własnie dzisiaj wziąlem skierowanie do ortopedy i bede o tej łopatce rozmawiał. Mam zamiar się wybrać do poradni sportowej, zeby jakis fachowiec co tez zna sie na sporcie cos mi poradzil. Bede uwazal na ten bark , bo jak pomysle o tych ośmiu zwichnieciach to mam ciary...Dzieki za dobre rady:) pozdrawiam i powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
Mi wypadł 4razy i też mi przechodzą ciary jak sobie pomyślę..=/ już czeka na mnie 2 operacja! spumpkin uważaj na bark dbaj o niego, idź do jakiegoś dobrego ortopedy medycyny sportowej on pomoże:) ćwicz obręcz barkową!
kradam dokładnie dokładnie....do takich wniosków się dochodzi jak połazisz po szpitalach, lekarze okażą się partakami jak to ująłeś;) mnie denerwuje to że po operacji znów zwichnęłam sobie bark, za którą to operacje zabuliłam niezłą kasę=/ niestety to była moja wina...mój doktor mnie ostrzegał a ja przeciążyłam bark i stało się to co się stało:( na szczęście teraz doktor mi to zrobi szybko bo już 6 września i bezpłatnie bo mówi że operacja jest konieczna...dostałam niezłą nauczkę i wiem że po tej operacji jak dojdę do siebie będę się obchodzić bardzo ostrożnie z moim barczkiem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 163
ja po sciagnieciu gipsu rehabilitacje mialem w przychodni sportowej i wszystkie cwiczneia zlecil mi lekarz sportowy, i szczerze mowiac to nie poradzil mi zbyt wiele, jedyne co powiedzial to ze trzeba wzmacniac bark i miec nadzieje bo zadne urzadzenie nie pokaze czy bark jest wyleczony i nigdy nie bedzie pewnosci czy nie wypadnie drugi raz. Mowil zebym odpuscil sobie sporty walki na jakis rok moze troszke dluzej a teraz mam cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc. Powiedzial mi tez ze wyzdrowieje w momencie kiedy zapomne o urazie;)

pozdrawiam:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
W sumie dobrze powiedziane "wyzdrowiejesz w momencie kiedy zapomnisz o urazie":) ...ja niestety przy jakiś sportach itd wciąż miałam przebłyski "bark!" więc nie zapomniałam....szalałam i wypadł 10miesięcy po operacji=/ cóż...życie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
Hej ludki...jak tam Wasze rączki? moja nie boli, ruszam w miarę normalnie:) przed operacja muszę sie wyszalec na imprezkach ze znajomymi, bo później nie będzie mozliwości:P oczywiście uważam na barczek... dzisiaj idziemy z dawno nie widzianymi przyjaciółmi na balety;D pozdrawiam wszystkich szybkiego powrotu do pełnej sprawności ruchowej!! ;*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 40
Moja rączka ciągle w gipsie...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium