SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 495623

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 97
Olgisław to ja jestem tym chłopakiem co pisałem że mialem artroskopie bez kotwiczek. Tak to prawda. Lekarz który mnie operował jest bardzo ceniony na podkarpaciu. Może i to nie jest wielkie województwo itd ale nierozumiem dlaczego śmiesz twierdzić że lekarz się mylił że obrąbek jest zniszczony?? Lekarz się mylił czy Ty? Może jest kilka metod artroskopii. Ja miałem akurat takie zwichnięcia że mógł się obrąbek zniszczyć. Więc czemu piszesz że błąd napisałem?? Odpowiedz mi bo jestem ciekawy. Może i dużo wiesz ale aż tyle co lekarze??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
Witam wszystkich,
ja rowniez naleze do grona barkowiczow! 2 tygodnie temu zwichnelem bark, upadlem na trawe podczas robienia salta bokiem, jak na ironie ten trik moglem robic w nocy o polnocy i zawsze wychodzil, teraz tez by sie udalo...lecz poslizgalem sie na mokrej trawie( rosa )...od razu zawieziono mnie na pogotowie, reka zostala nastawiona i dostalem gips na 3 tyg, zostal jeszcze tydzien w czwartek ide do lekarza i mam nadzieje ze bedzie dobrze...moje pytanie brzmi czy po zdjeciu gipsu podczas ruchow reka bede odczuwal bol? wiem ze nie bede mial calkowitego zakresu ruchow, ale czy jest bol? po jakim czasie mija? kolejne pytanie czy poza rehabilitacja w szpitalu powinienem brac np glukozamine czy ona pomaga, jakies masci?
i czy po zdjeciu gipsu powinienem nosic jakis stabilizator typu:
[url]http://www.allegro.pl/item405366365_magnetyczny_opaska_na_bark_firmy_homedics_okazja_.html#photo[/url]
[url]http://www.allegro.pl/item412362645_stabilizator_barku_hms_gwarancja_faktura_vat.html#photo[/url]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 502
bolec moze cie pobolewac , rehabilitacja jest potrzebna a na te ortezy szkoda czasu i pieniedzy wiem z doswiadczenia a zakres ruchu bedziesz mial pelny kwestia tylko wzmocnienia ja po swoim pierwszym zwichnieciu w 2 tyg doszedlem do pelnej sprawnosci kwestia abys uwazal bo przy wygibasach nie trudno o zwichniecie zwłaszcza ze juz raz ci wypadł narazie se daruj i cwicz na bark spoczatku bez obciazenia a pozniej dorzucaj kilogramy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
Stary dzieki wogole za odpowiedz, myslalem ze sie nie doczekam;P jeszcze 5 dni w gipsie, a na rehabilitacji mam magnetronik masaze obreczy barkowej i cwiczenia na obreczach chyba tak to ost sie nazywa...mam nadzieje ze bedzie dobrze, dola mam za soba dawno!
a te moje wygibasy to to;
http://pl.


http://pl.


wiekszosc osob mowi ze moge nie wrocic do cwiczenia!
jakie sa szanse na to ze tak nie bedzie (bede mogl cwiczyc)?

Zmieniony przez - Amator90 w dniu 2008-08-09 20:31:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po zdjeciu gipsu nie mozesz wykonywac zadnych wiekszych ruchow zreszta po zdjeciu gipsu sam to poczujesz ja poradzilem sobie bez ortezy zdjolem gips juz 3tyg temu ale nadal nie obciazam reki przez 3 miesiace radzilbym nie brac sie za silownie nawet z malymi obciazeniami,ja zawsze bylem na nia napalony ale teraz wiem ze po 1-wszym zwichnieciu na drugie nie trzeba dlugo czekac zrozumialem czytajac to forum, rozumiem ze to jest twoje 1-wsze zwichniecie wiec najlepiej 3 miesiace daj spokoj z silownia czy czyms podobnym wykonuj cwiczenia izometryczne i powoli reka bedzie wracac do sprawnosci.
Bol jest jak bedziesz podnosil reke ale jak juz pisalem na poczatku nie radze nic na sile poczekaj wykonuj cwiczenia izometryczne bo miesnie wyjete z gipsu sa troche sztywne wszystko powoli bo to szybko sie nie goi ;)
Na poczatku mozesz stosowac jakas masc np altacet czy cos podobnego jesli bardzo by Cie bolalo.
A co do glukozaminy nie zapobiegnie ponownemu zwichnieciu jest to tylko lek mogący przyczynić się do odbudowy chrząstki stawowej. Może wywierać wpływ na zmniejszanie odczuwania bólu oraz sprawniejsze funkcjonowanie stawów.
Jest to wyłącznie lek pomocniczy i z pewnością nie będzie żadnych efektów bez podstawowego leczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co do tej opaski na bark poczatkowo po zdjeciu gipsu moze nawet byc potrzebna ja po zdjeciu gipsu zakladalem przez kilka dni ale zwykly bandarz elastyczny poniewaz reka byla tak sztywna az dziwnie czulem sie bez gipsu i balem sie ze moze wypasc.
A z nia mozesz bez problemu wykonywac cwiczenia z guma itp.
Ale zrozumiesz ze odrazu nawet z takimi cwiczeniami bedzie trudno.. Zastanawia mnie jakie cwiczenia na obreczach chcesz wykonywac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 97
hej amator90. ćwiczysz może capoeire? Niewiem czy tak się piszę. Bardzo fajnie to wygląda i zazdroszcze Ci takiej sprawności. Jeśli tak potrafisz jak na tych filmikach to szkoda by było zaprzestać tak ćwiczyć więc zrób wszystko żeby powrócić do tego bo to piękne. Może będziesz miał na tyle szczęścia że po rozruszaniu ręki po jednym zwichnięciu nie będziesz czuł dyskomfortu i nie będziesz czuł że bark jest słabszy. Jeśli natomiast będziesz czuł że bark jest niestabilny lub masz jakiś tam luz albo jeśli Ci wyskoczy 2 raz (oby Ci się to nie przytrafiło) Zgłoś się do dobrego specjalisty. Nawet zdecyduj się na operację. Do pełnego zakresu ruchu wrócisz w miarę szybko a będziesz miał pewność że jest ok. Szkoda by było Twoich umiejętności. Ja żałuję że dopiero po 4 razie poszedłem na operację ale wcześniej nie miałem możliwości. Życzę Ci dużo zdrowia i pełnej sprawności fizycznej. Rób dalej to co kochasz;o)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 502
amator90 jest 50 na 50 albo bedzie wypadal pozniej albo nie jezeli bedzie wypadał niezbedna bedzie artroskopia i po okresie rehabilitacyjnym bedziesz mogl wrocic do "wygibasów" ja jestem juz 3 miesiace po operacji i jeszcze z miesiac i wracam do moich workow i mat mysle ze bedzie dobrze ... takze nie załamuj sie na wszystko jest czas takze bedziesz skakał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
Dzieki za odpowiedzi:) no wiem ze po takim urazie trzeba wrzucic na luz ze sportem i wysilkiem co bedzie dla mnie ciezkie ale zamierzam nie grac w nic nie skakac przez 3 do 5 miesiecy tylko zajac sie tym barkiem! teraz w gipsie to moge tylko cwiczenia na brzuch robic;p troche sie boje przed tym czwartkiem i zdjeciem gipsu, ale mam nadzieje ze bedzie dobrze...Capo nie cwicze, to czym ja sie interesuje to Martial arts tricks czyli triki sztuk walk...ile trwa rehabilitacja? ciekawe czy duzo miesni mi ubedzie...

jesli chodzi o artroskopie to jestem w kolejce ale czeka sie rok zeby miec refundowane w klinice w piekarach slaskich:/ a prywatnie kosztuje ok 6 tys a tyle nie mam;/


Zmieniony przez - Amator90 w dniu 2008-08-10 09:38:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 502
to zapisz sie na artro i czekaj a w tym czasie cwicz mysle ze 5 miesiecy to przydlugo ja zaczynam trening od cwiczen izoterycznych a pozniej wrzucam normalny trening i jest spoko ja trenuje ale mixed martial arts no i znajac zycie jak chcial bym zrobic to co ty rozmawiali bysmy na forum ze zlamaniami , a co do barku to proboj go wzmacniac i takie tricki rob na macie zawsze to bezpieczniej a co do ubytku na miesniu to bedzie ale po 1 razie zawsze szybko sie go odbuduje pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium