SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 494410

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29
Witam Wszystkich. Byłem dziś w Klinice Świętego Łukasza w Bielsko Białej, no i dr Brzóska jednak potwierdził prognozy lekarzy od USG barku (opis USG we wcześniejszym poście). Muszę mieć bezwzględnie operację barku. Mam zerwane mocowanie ścięgna, które to "odcięło" mi jakieś mięśnie, oprócz tego owe ścięgno też jest rozszczepione no i jeszcze SLAP-sik do tego. Termin operacji na 20 listopada, a ok. 9 miesięcy po operacji mam wrócić prawie do 100% sprawności:):):) i do gry w siatkę:):):). Więc jak na razie to jest dobra wiadomość. Pozdrawiam wszystkich i Dziękuję za porady a w szczególności Podziękowania dla Olgisław za objaśnienie mojego USG barku. Do usłyszenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51
No jednak ktoś odwiedza forum:) Mam takie pytanie. Po ilu dniach od operacji zaczyna sie rehabilitacje? Pozdrawiam wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40
Witam,
W moim przypadku reahabilitację barku rozpocząłem 3 tygodnie po operacji - ćwiczenia bierne (bez użycia siły, rehabilitantka "macha łapką", naciąga delikatnie), po kolejnych 3 tygodniach ćwiczenia czynne (PNf; plus laser, krio, jonoforeza - mam impl.biowchł.). Aktualnie leci 12 tydzień, lekki ból przy ruchach krytycznych, no i trochę w nocy, jeszcze nie mam 100% zakresu, wzmacniam mięśnie, rozciągam, generalnie coraz lepiej.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51
Dziękuje za odpowiedź. Pytam o to bo operacje mam mieć 9 lipca no i tak w sumie to nici z moich wakacji będą O co chodzi z tym testem javascript?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 293
U mnie 6 tyg. po atroskopii i 10 dzień rehabilitacji. Mozolnie wszystko idzie, ale do przodu. Zakres ruchu we wszystkich kierunkach ok. 15-20%. CO najgorsze doktory straszą kolejnym zabiegiem. Już 5-ty miesiąc jestem mniej, lub bardziej jednoręki i bez sportu.
Ostatnio zacząłem chociaż biegać.
Jak masz w lipcu operacje to rzeczywiście w wakacje raczej nie poszalejesz.

Jul

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51
No i to najbardziej mnie dobija Ale co zrobić? Z drugiej strony ciesze się, że będe miała to z głowy... A Tobie życze zdrówka A ile razy miałeś zwichnięty bark?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 293
"Tylko" raz, ale... nie mam w zasadzie obrąbka i staw generalnie w kiepściutkim stanie. Poczyścili mnie podczas zabiegu, ale chyba nie dość dokładnie.
Tobie również życzę zdrówka i nie pękaj. 3-4 tygodnie pomęczysz się w ortezie, a później już nie będzie tak źle.

Jul

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51
Dzięki bardzo za pocieszenie Ja miałam 5 rzy Teraz nie mogę do końca wyprostować ręki Jestem ciekawa czy ta operacja coś zmieni...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 293
Zmieni na pewno i to na dobre. Jak Cię dobrze zdjagnozują to naprawią co trzeba. U mnie niestety tak nie było, albo w czasie oczekiwania na operację popsułem się do reszty (tzn., obrąbek, który planowali przybijać).
Przy okazji zapytam czy ktoś ze zwichniętych miał stosowaną "redresję" podczas rechabilitacji.

Jul

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
Ja także stale, na bieżąco ślędzę forum
i podpisuję się pod postem mniamnio, że duuużo przypadków i porad zostało opisanych wcześniej, wystarczy tylko przeczytać całe forum, a dowiesz się naprawdę wiele
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium