SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 494047

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
ypk a miales artroskopie czy tradycyjna operacje??
podczas zwichania barku starla ci sie czesc kosci?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 150


mialem artroskopie,

tak cos tam mi sie ulamalo i starlo, to jest zdjecie z mojej operacji - widok z góry/tyłu na głowe kości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
ypk a jak z twoja rotacja zewnetrzna i wewnetrzna? reka wrocila juz w 100% do siebie w zakresie ruchow (gora,dol,rotacja zew/wew)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 253
dzięki za info jestem umuwiony na prywatne wizyty z ortopedami miejmy nadzieje ze spece:}.zigulec znalazłem stronę lekarza któty operuje w Nałęczowie i olsztynie może umówię się na wizyte i zobaczymy co powie.jeszcze raz dzięki i powrotu do zdrowia i formy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 150
rotacja:

jak podnosze do góry to brakuje mi do zdrowej reki tak z 15 cm. W normalnych czynnosciach to jest niezauważalne. Nie moge za to plywac normalnie kraulem - jak biore zamach tą chorą ręką to tak dziwnie sie wykrzywiam jakbym mial zacząc płynąć na plecach.

Wg lekarza (opinia z grudnia) nie ma sensu tego narazie rozciągać bo wlasnie tam jest potrzebny jak najmocniejszy zrost wiec lepiej dac spokój, a z czasem samo sie rozciągnie. Wiec sie nie przejmuje.

Narazie cwicze gumami głównie bo nie mam czasu pływać. Gumy są spoko bo można najróżniejsze kombinacje z nimi robić - np zachaczać za klamke, wieszaki, noge itd. zeby we wszystkie strony cwiczyc reke. No i ich cena jest dosc niska.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 157 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1045
jak sie nazywaja bo wiesz lekarzy jest mnostwo ale tu nam chodzi o profesjonalistow ?

Przećwiczylem całe zycie, chociaz kochałem je nad życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 150
mój sie nazywa Roman Brzózka. Dużo ciekawych nazwisk możecie znaleźć tu:

http://www.lukasza.pl/sympozjum/07/index.html

opis sympozjum jakie zorganizowała klinika w której sie leczylem pare lat temu. Jest tam wiekszość lekarzy wymienionych w wątku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28
nastawianie zwichniętego barku witam ponownie moją wypowiedz każdy niech potraktóje tak jak uważa za stosowne nie jest to rada lekarza więc ...czasem czytam pytania jak nastawić samemu taki bark więc piszę jak to zrobić gdyż nie zawsze jest możliwość szybkiej pomocy a po 18 latach i niewiadomej ilości nastawień(po 17tym przestałem liczyć i zapisywać bo nie było sensu) mam troszkę doświadczenia jeśli to prawy kikut(ręka) to należy uklęknąć na lewe kolano , prawa stopa jest na ziemi czyli jak w kościele , pochylić się do przodu i położyć zwichniętą rękę (dłoń) na podłodze pomiędzy nogami , lewą ręką złapać za prawą na środku zgięcia i zgiąć o 45 do 50 stopni , rozlużnić triceps i pociągnąć do dołu tak żeby wprawnie i z najmniejszymi stratami dla ciała weszła na to upragnione miejsce nie powoduje to uszkodzeń tkanki miękkiej ale boli jak zwykle ,ja po mniej więcej 5ciu minutach od nastawienia wracam do sprawności ale boli jeszcze kilka dni co z powodzeniem da się wytrzymać jeśli mogłem pomóc to cieszę się bardzodzięki i napiszcie tą ręką gdy to pomorze ha ha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 46
ypk - dr Brzózka przyjmuje w Bielsko-Białej w kilnice bodaj św. Łukasza, czy cos podobnego?
Jesli tak, to bylem u tego samego lekarza, co Ty ;) jednak jeszcze przed tymi bolami, ktore teraz mi dolegaja.
On wlasnie po rezonansie stwierdzil, ze mam w bardzo malym stopniu mam uszkodzana torebke stawowa i zakazal mi gry do konca maja, wiec chyba moge byc w 100% pewny, ze tak jest? Raczej nie musze miec watpliwosci? Duzo osob go chwalilo, a i ja po wizycie bylem mile zaskoczony - wszystko bylo bardzo szczegolowe i dokladne, zero rutyny ;)
Pozdrawiam

Nie patrz w dół.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 150
Tak to właśnie on :) ja też bylem bardzo zadowolony po każdej wizycie. Osoba godna zaufania.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium