SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 494395

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 114
<wow>spoko do jutra mozna ze 100 postow walnac jeszcze.niedlugo nas admin z tad usunie za zasmiecanie.spoko z rajdu jak wroce to sie odezwe.przynajmniej mam taka nadzieje,ze bede na silach po rajdzie,imprezie etc.-to forum chyba uzaleznia,albo...jestem walniety,ale raczej albo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 20 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 506
Witam Wszystkich. Bardzo proszę o Wasze opinie jeżeli ktoś z Was miał robioną artroskopię barku przez prof. Jarosława Fabisia. Z góry dziękuję za wszystkie spostrzeżenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
ShormShado..Ja leżałam 2 razy pod skalpelem dr Henryka Nogi w prywatnej Sport-klinice w Żorach..:) tego prof. Fabisia nie znam! a może kiedyś coś mi się tam obiło o uszy..
Łukasz...forum nie uzależnia! ja tu jestem od dokładnie 28sierpnia...popisałam trochę i miałam długą przerwe, po której wróciłam:) jak ktoś pisze Ty też piszesz, jak nikogo nie ma to nawet nie chce Ci się wchodzić! buźka;* żeby nas admin nie wywalił...GG: 1516767 mail: [email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 114
oj az sie boje pisac na te numery,zeby sie inaczej nie uzaleznic<joke>.odezwe sie.teraz zapodaje pomachac reka na rehabilitacje.pa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 20 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 506
Olgisław dzięki za odpowiedź. Powiedź mi czy jesteś zadowolona z wyników operacji u dr Nogi - dlaczego miałaś dwa zabiegi - czy coś poszło nie tak. Z tego co słyszałem i czytałem prof. Fabiś jest jednym z największych specjalistów jeśli chodzi o staw ramienny w Polsce - ale chciałem jeszcze poznać opinie osób operowanych. Powiedź mi czy po artroskopii ręka wraca do takiej siły jak kiedyś - czy będę mógł ćwiczyć na zawodowym poziomie. Ja nie mam nawykowego zwichnięcia bo miałem tylko jedno. Bylem 1,5miesiąca w gipsie. Potem niestety po pół roku podniosłem zbyt duży ciężar i coś mi chrupnęło ale ręka nie wyskoczyła. Od tamtej pory czuję minimalną niestabilość w tym stawie. Diagnoza jest taka, że mam najprawdopodobniej uszkodzony obrąbek na krótkim odcinku i naderwane ścięgno mięsnia podlopatkowego. Nie wiem czy mam się poddać temu zabiegowi bo teraz praktycznie ręka jest całkowicie sprawna, jednak w trakcie ćwiczeń z dużymi obciązeniami czuję że jest słabsza. Z tego powodu zastanawiam się nad przeprowadzeniem zabiegu artroskopii aby ją całkowicie wyleczyć - tzn jeżeli coś wyjdzie przyszyć naderwane tkanki. Boję się jednak niż może być gożej niż jest teraz np. ograniczenie ruchu.
Wyczynowy sport jest jednak dla mnie tak wazny, że chyba się poddam temu zabiegowi. Napisz mi proszę ile kosztuje sam zabieg artroskopii w Żorach u dr Nogi, ile do tego kosztuje jeden implant i czy w cenę jest wliczony koszt pobytu w klinice i bemblak.
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
StormShado...przeszłam 2operacje, ponieważ 10m-cy po pierwszej bark znów mi wypadł=/ ale to było z mojej winy...dr Noga mnie ostrzegał że mam uważać na bark, oszczędzać go...że dopiero za jakies 1,5-2lata po operacje bede zdrowa! oczywiście ja nie posłuchałam i zaczęłam szalec...ostro pływałam (w klubie oraz kurs na ratownika wodnego) i dostałam za swoje=/ czy jestem zadowolona z jego operacji? to się okaże, bo dopiero jestem 3m-ce po 2operacji...ta 2operacja była juz na otwartym barku,bo miała ułamana panewke i trzeba było ją uzupełnic blokiem kostnym z wyrostka kruczego. Narazie czuje sie bardzo dobrze,powoli wracam do pływania:) oczywiście dostałam tak po dupie że teraz maks uważam... prywatna Sport-klinika w Żorach, gdzie byłam operowana 2razy jest uważana za jedną z najlepszych w Polsce, a możliwe że najlepszą:)
Po artroskopii odzyskałam po pewnym czasie pełny zakres ruchów więc spokojnie...eraz medycyna jest naprawdę na wysokim poziomie,więc nie martw się! ale jeśli masz naderwany obrąbek i m.podłopatkowy który przyczepia się do dołu podłopatkowego i guzka mniejszego k.ramiennej...zrób sobie operacje,bo obrąbek przyrosł Ci w niewłaściwym miejscu (tak jak mi,bo dopiero po 4zwichnięciach poszłam na operację)i muszą Ci go odpreparować oraz przyszyć za pomocą kotwic we właściwym miejscu tzn na górnej części panewki:) m.podłopatkowy także muszą Ci naprawić, bo skoro masz go naderwany to przy jakiś gwałtowniejszych ruchach może Ci się cały zerwać=/ za operację w tej klinice u dr Nogi zapłaciłam 10tyś złotych...implanty w cenie, pobyt w klinice nie (300zł/doba) i temblak-orteza stawu ramiennego typu Desolt oczywiście też we własnym zakresie=/
Co do powrotu do zawodowego sportu poważnie bym się zastanowiła...nieważne czy przejdziesz operację czy nie. Sama kontuzja niesi za sobą wiele wyrzeczeń=/ doświadczyłam tego na własnej skórze (zrezygnowałam z ukochanej sztuki walki karat-shotokan i snowboardu)...
ŻYCZĘ POWODZENIA I GŁOWA DO GÓRY!! POZDRAWIAM:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 20 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 506
Bardzo Ci dziękuję za taką obszerną odpowiedź. Wiesz zastanawiam się nad tym zabiegiem bo opinie lekarzy są podzielone. Tak jak pisałem miałem tylko jedno zwichnięcie, a po 0,5 roku po poczułem się w trakcie treningu zbyt dobrze zarzuciłem 40kg sztangielkę na bark w wówczas w trakci ruchu bicepsa poczułem chrupnięcie w barku i minimalne poruszenie głowy ramienia. Od tamtej pory przez pare miesięcy ewidentnie czułem niestabilość w stawie przy jakimś większym wysiłku lub gwałtownym ruchu miałem wrażenie że głowa chce wyskoczyć tak jakby jej coś nie trzymało na całej długości. Ten drugi uraz był w styczniu tego roku. Teraz jest o wiele lepiej i już nie czuję tej niestabilności, a prznajmniej nie w takim stopniu jak wtedy ale mam wrazenie że ręka jest słabsza i nie jest taka jak przed tym drugim irazem - ale jest to znikome odczucie. Mimo że wiele osób odradza mi ten zabieg wydaje mi się że lepiej jest zrobić artroskopię i przynajmniej zweryfikować czy te podejrzenia prof Fabisia są słuszne - jeżeli tak to od razu je naprawić i według mnie wtedy ręka może być w bardzo dobrym stanie jeżeli wszystko będzie całkowicie przrośnięte.
Wiem, że większość osób na moim miejscu nie zrobiłaby zabiegu bo staw jest praktycznie ok ale wydaje mi się że prz małej inwazyjności zabiegu artroskopi i przy możliwości szybkiego rozpoczęcia rehabilitacji lepiej jest go sprawdzić i wyleczyć do końca niż potem walczyć z nawykowym zwichnięciem - według mnie rezultaty zabiegu teraz mogą być lepsze niż w przpadku operacji po drugim zwichnięciu.
Obawiam się trochę ewentualnych powikłań typu infekcja stawu lub ograniczenie ruchu - wiem że zdarza się to rzadko ale jednak.
Mam jeszcze jedno pytanko - czy nici do szycia - nie mówię tu o implantach, które używa się w trakcie zabiegu mogą być wchłanialne czy używa się tylko nie wchłanialnych.
Gorąco pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
Staw masz ewidentnie uszkodzony! torebki stawowej jeśli nie masz zerwanej całkowicie to przynajmniej naderwana, obrąbek przyrósł Ci w złym miejscu i uszkodzony m. podłopatkowy...storm jeśli nie zdecydujesz się na zabueg będziesz musiał zrezygnowac z tego sportu który uprawiasz (wyciskanie na klatę jak się nie myle?) jesli nie chcesz żeby bark Ci wypadał...bo w przeciwnym wypadku gwarantuję Ci że w koncu się zapomnisz to napewno zwichniesz sobie bark bo Twoje stabilizatory są poważnie uszkodzone! potem będziesz się borykał z nawykowym zwichnięciem, a to jest katastrofa=/ ja też nie miałam nawykowego, przeszłam 2operacje i myślę że teraz bedzie wszystko w porządku:) co do ograniczenia ruchu...zawsze jest jakieś ograniczenie to się czuje,ale naprawdę minimalne..
Co do nici chirurgicznych...do szycia wewnątrz jam ciała używa się nici wchłanialnych,ale zszywając skórę po rozcięciu skalpela zszywa się normalnymi niewchłanialnymi nićmi które się ściąga po niecałych 2tyg:)
Zdecyduj się na operację bo im wcześniej tym lepiej! buźka pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 114
witam po przerwie.zaczalem ostatni tydzien rehabilitacji.wnioski:w porownaniu do pierwszego dnia po zdjeciu gipsu-brak porownania.reka sprawuje sie b.dobrze,aczkolwiek jest ograniczony zasieg,przy odwodzeniu jej do tylu,ale to podobno dobrze, bo to znaczy, ze mam naturalna obrone organizmu przed kolejnym urazem,a co dalej idzie w tym miejscu ,odpowiedzialnym za to odwodzenie byl uraz.zakanczam rehabilitacje i zaczynam chodzic na basen-rehabilitantka z doswiadczeniem pozwolila,a nawet wskazala.jezeli chodzi o powrot do cwczen silowych-zakaz,no i nawet dam sie na to namowic,ale nie do konca:bede cwiczyl tylko te grupy,ktore nie obciazaja zbytnio barku.pozdro Oli...jak twoje zmagania barkowe?mysle ze bedac teraz na takim kierunku,po pierwsze dbasz o siebie porzadnie no i z wiedza,po drugie poznalas/jesz ten bark i wiesz co dla niego jest najlepsze.all be back...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 131
Sporting, pamiętaj tylko żeby pływać na początku żabką i nie przesadzać zbytnio z kraulem czy delfinem. Możesz zastosować też program pompek jaki kiedyś proponowałem :) Najważniejsze mięśnie zabezpieczające w pewnym stopniu przed zwichnięciem przednim to piersiowe (a dokłaniej piersiowo-jakieśtam), a te są ćwiczone dobrze właśnie przez pompki :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium