SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 495659

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30
tak, na otwartym barku, nawet tłumaczył mi że ta metoda polegała na pobraniu z uda kości i uzupełnienia nią miejsca w barku, tyle że teraz już się nie pobiera z uda tylko z jakiegoś innego miejsca gdzies u pobliżu, trochę ciężko jest się dogadać z tym lekażem bo to nie polak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 502
pewnie chodzi mu o wyrostek kruczy łopatki jest to metoda bristova w bonusie dostaje sie srubke:P ja jestem po tej operacji podjołem sie jej 14 maja , to zalezy od ciebie ja bym sie lepiej na 1 podjoł artroskopii jest to metoda przyjazna pacjentowi mniej ingerujaca w ciało pacjenta i szybciej dojdziesz do siebie jak po artroskopii cos sie zepsuje to wtedy rusza sie na otwartym bo ta operacja(na otwartym) zmiania trochje mechatronike ruchu ja jestem juz po 2 miesiach rehabilitacji prywatnie mysle ze jeszcze zejdzie z 2 miesiace aby uzyskac pełen zakres ruchu a pozniej jeszcze troche czasu trzeba bedzie poswiecic aby bark wrocil do normalnosci , moje zdanie jest takie ze artroskopia to najlepsze rozwiazanie z tego co mowil mi jeden doktor operacje na otwartym barku robi sie jezeli zawiedzie artroskopia , po artroskopii bark jest zdrowy ale nawet zdrowy bark mozna wybic jak sie za bardzo szarzuje odp. co olgisław ktora po 7 miesiach po artroskopii znow wybila bark i miala na otwartym i od 2 lat nie ma problemu , a jezeli chodzi o skutecznosc zabiegow to doktor mowil mi ze sa poruwnywalne jest tylko mniejsza i wieksza interwencja w twoje ciało wybor nalerzy do ciebie pozdrawiam:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30
z tego co wynika to o zabiegu artroskopowym mogę zapomnieć bo nic mi to nie da gdyż panewka jest juz tak wyrobiona że aż dziwi z jaką łatwościa mi bark wyskakuje. bo tak szczerze to nawet przy kichnięciu potrafi. łącznie to już mi tyle razy wyskoczył ze nawet już nie liczę. jak by nie patrzeć w poniedziałek będa mię ciąć więc trzymajcie za mnie kciuki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 502
no to powodzenia bol po operacji wszystko do wytrzymania jak cos to zapytaj sie czy mogli by cie po operacji wpakowac w orteze zamaist w gips to bys uniknoł zaniku miesnia , cena ortezy to okolo od 200 do 500 zl ale nfz troche by zrefundował dzieki niej szybciej dojdziesz do siebie pozdro 3mam kciuki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30
orteza to juz w moim przypadku jest jak by czesc mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 386 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6636
Czy ktos jest mi w stanie ocenic moj wynik rezonansu magnetycznego!?!?
link ponizej,z gory dzieki,co o tym myslicie? jakie wy mieliscie wyniki? tak "na oko" lepsze/gorsze ?

http://i33.tinypic.com/o77goh.jpg


Zmieniony przez - mamed89 w dniu 2008-09-06 10:48:49

trening czyni mistrza..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 502
no dokładnie to ci powie ortopeda co ot ym mysli chyba ze mamy jakiegos na forum ja sie w tym nie wypowiadam jedno jest pewne ze zabieg bedzie a czy artroskopia czy na otwartym to bedzie zalerzało od twojego doktora i twojego portfela:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
mamed...
Wzięłam swoje wyniki rezonansu magnetycznego i porównałam do Twoich, nie ukrywam masz gorsze niż miałam ja;/
ale spokoooojnie:)
Domyślam się po wynikach, że miałeś zwichnięcia przednio dolne, dlatego właśnie w tych okolicach obrąbek stawowy (taki pierścień włóknisto-chrzęstny naokoło panewki stawu) jest oderwany i uszkodzony. Głowa kości ramiennej, która zwykle siedzi w panewce ma objaw Hill Sachs (też taki miałam), po prostu małe wgłębienie, które wytworzyło się przez ocieranie o panewke przy wypadaniu;/ masz też pękniętą chrząstkę w panewce stawu i lekko zerwaną torebkę stawową, z resztą to nic dziwnego przy zwichnięciach:)
Potem opis więzadeł i ścięgien - bez zarzutu.

Wszystko się da naprawić:) po prostu musisz się poddać operacji, jakiej? O tym zdecydują lekarze. Artroskopia jest bardziej przyjazna dla pacjenta, mniej ingerencyjna w staw i szybciej się dochodzi do siebie po zabiegu:) Operacja na otwartym barku... wiadomo muszą Cię rozciąć, pobrać kość z wyrostka kruczego, wszczepić do panewki-zrobić klin, który zapobiega nieprawidłowemu przemieszczaniu się głowy kości ramiennej. To jest metoda Bristov-Latarie.

Nie masz się co martwić:) wiem co mówię, bo przeszłam i artroskopię i operację na otwartym barku:) teraz jestem 2 lata po drugiej operacji, bark wciąż na swoim miejscu i sprawuje się świetnie;) niemal zapomniałam o urazie! ;D

Pozdrawiam serdecznie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 386 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6636
Ja sie o nic nie martwie w koncu juz tyle tych operacji mialem. Jak to mowia...-sport to zdrowie. Chcialem tylko zapytac z ciekawosci... napewno bedzie artroskopia,tak mi kiedys lekarz powiedzial.Z reszta jemu ufam wiec wiem ze bedzie dobrze,tylko nie wiem na kiedy ustalic termin Dziekuje Ci bardzo za ocene i lap soga

Zmieniony przez - mamed89 w dniu 2008-09-07 21:19:02

trening czyni mistrza..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
Dzięki mamed:) cała przyjemność po mojej stronie!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium