SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zwichniety bark, prosze o pomoc....

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6926

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 163
Witam, mam na imię Tomek i mam 17 lat, 22.04.06 zwichnąłem sobie bark w lewej rece na treningu podczas cwiczen (tzn. wypadl mi ze stawu i mialem nastawiany...) zostalem wsadzony w gips na 4 tygodnie od pasa az po szyje... Mam kilka pytan i bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos mi na nie odpowiedzial. Z góry bardzo dziekuje.
1. bark mialem nastawiony po 3 godzinach od wypadku czy moze miec to pozniej jakis wplyw na moj bark?
2. Bardzo niewygodny jest moj gips a szczegolnie ze teraz jest bardzo cieplo, i strasznie sie poce, boje sie o odparzenia skory, gdyz moja lewa reka w gipsie ma kontakt z brzuchem(przy zebrach), mam troche luzu w gipsie i wkladam sobie tam jakies sciereczki czy dobrze robie?
3. szczegolnie poci mi sie pacha... i strasznie swedzi, piecze, i nie wiem co z tym zrobic a to dopiero 5 dzien... ?
4. Czy po zdjeciu gipsu (w moim przypadku 19 maja) na dlugo bede musial odstawic treningi ( trenuje system walki wrecz- krav maga) i czy w ogole bede mogl powrocic do tego sportu? i jak to sie ma do silowni? czy bede mogl wykonywac cwiczenia na klatke piersiowa na laweczce?
5. czy po zdjeciu gipsu bede mial duze ubytki miesni na calej powierzchni zagipsowanego ciala? moze dobrze jest przyjmowac jakies witaminy, lekarstwa?
6.mam w gipsie troche luzu i zazwyczaj w nocy moge troche poruszyc barkiem czy to dobrze?
7. reka boli mnie nieprzerwanie od czasu nastawienia jest to bardzo nieprzyjemne uczucie i bardzo meczace... co z tym zrobic???? :(

pozdrawiam serdecznie....

pozdrawiam:)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
https://www.sfd.pl/temat192734/

poczytaj sobie, ogólnie zwichniecie jest niezaciekawe bo potem sie lubi powtarzac ...

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 163
no tak ja wiem... ze moze pozniej nastapic nawykowe zwichniecie barku ale chcialbym wiedziec co robic zeby temu zapobiec jakie cwiczenia wukonywac i jakich nie wykonywac, moze powinienem przyjmowac jakies leki witaminy...? i jak w ogole sobie teraz z tym gipsem radzic??? bo nigdy tak zagipsowany nie bylem jak teraz... pozdrawiam

pozdrawiam:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
poczytaj ten wątek, ale tak ogólnie mówiąc bez artroskopi trudno sie obejsc zeby staw byl sprawny ... sam bede mial artro chyba na tych wakacjach wiec po zabiegu sie napewno bede mógł wiecej wypowiedziec.

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 163
wiesz ale bark wypadl mi dopiero pierwszy raz i moze jest jakas szansa zeby go dobrze zaleczyc... bo operacja to juz ostatecznosc...

pozdrawiam:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 163
prosze o jakas porade po sciagnieciu gipsu.., myslalem o kupnie stabilizatora czy to dobry pomysl?

pozdrawiam:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 88 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1472
tez mialem zwichniety bark jakos w marcu. Gips mialem 3 tyg mysle ze ty tez tak bedziesz mial bo mi na poczatku tez mowili ze 4 tyg ale zdjeli po 3. No ten gips to byla moja najwieksza udreka w zyciu... Ciagle mnie swedziala skora i pocila sie ta pacha... ja probowalem ja myc ale i tak swąd jak chu... minelo ok 2 miechy po zdjeciu gipsu ale nie widzi mi sie zbyt szybki powrot do treningow(cwiczylem na silce). Caly czas mnie boli przy silniejszych czy gwaltwniejszych ruchach (byc moze dlatego ze nie mialem zadnej rehabilitacji - troche se tam machalem ale nie przykladalem sie za bardzo ;/). Natomiast co jest najgorsze w tym wszystkim to to ze schudlem ok 15 kg od momentu zalozenia gipsu. Nie wiem jak to sie stalo ale to chyba dlatego ze ja jestem bardzo podatny na spadki. Jestem egzomorfikiem i ciezko mi bylo zrobic mase a na dodatek musialem sie bardzo pilnowac z dieta duzo wyzeczen (nie pic, nie cpac) bo szybkie spadki... No i jak mi zalozyli gips dowiedzialem sie od kumpla ze z pol roku nie bede mogl cwiczyc to przestalem trzymac diete stracilem apetyt zaczalem melanzowac i 15 kg w plecy - ale to nie znaczy ze ty tez musisz tak spasc po prostu nie zalamuj sie i trzymaj caly czas diete. Z supli podczas leczenia bralem glukozamine, msm i wyciag z bosweli + ZMA ale nie sadze ze mi to cos pomoglo wiec mysle ze dieta w zupelnosci wystarczy. Zycze szybkiego powrotu do sprawnosci i treningow! Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zoladek a gainer

Następny temat

Chce sie opalic..:)

WHEY premium